kobieta zaprasza mezczyzne do lozka

Gra wstępna – na czym polega i dlaczego jest taka ważna?

Nie da się ukryć, że gra wstępna jest bardzo ważna, zwłaszcza dla kobiet. Pieszczoty, odpowiedni klimat, bliskość – to wszystko ma wpływ na dalszy rozwój wydarzeń. Jak wytłumaczyć partnerowi czego potrzebuje w trakcie gry wstępnej? W jaki sposób zakomunikować mu swojego pragnienia? Podpowiadamy!

Gra wstępna – dlaczego jest tak ważna dla kobiet?

Kobiety potrzebują zdecydowanie dłuższej gry wstępnej. Dzięki niej odczują nie tylko większą przyjemność z seksu, ale przede wszystkim zwiększą ukrwienie narządów płciowych. Mało tego, nawilżenie będzie dużo lepsze, a co za tym idzie partner podczas wchodzenia nie sprawi bólu, poza tym dostęp do wnętrza stanie się prostszy. Tylko na tym zyskacie!

Gra wstępna może trwać kilka, a nawet kilkanaście minut. Wszystko zależy od potrzeb partnerów. W tym okresie pobudzenie pary wzrasta, tak samo jak pożądanie. Nie ma co przyspieszać tego procesu. Jeśli nie jesteś gotowa na stosunek powiedź o tym partnerowi, dłużej zajmijcie się pieszczotami, dotykajcie się wzajemnie. Zobaczysz, że potem seks stanie dużo przyjemniejszy, i to dla obojga.

Subtelnie nakieruj partnera

Przede wszystkim, gdy to jest pierwszy seks z nowym partnerem nie znamy dobrze swoich potrzeb i ciał. Podpowiadaj facetowi co lubisz, dawaj mu jasne wskazówki. Nie wydawaj jednak nigdy rozkazów, a tym bardziej nie krytykuj jego umiejętności. Subtelnie szepnij mu do ucha – „Zwolnij, jest mi tak dobrze”, „O tak! Rób to mocniej” itd. Sygnalizuj mu, jakie tempo Ci odpowiada. Komunikujcie się w trakcie, a w ten sposób odkryjecie zupełnie nowe doznania. Do tego poznacie swoje oczekiwania.

W trakcie gry wstępnej delikatnie naprowadzaj jego dłoń do swoich ulubionych miejsc. Pozwól mu dotykać całe ciało, odkrywać je i stopniowo pobudzać. Dawaj mu znaki, że coś Ci się podoba, albo wręcz przeciwnie, że powinien zmienić kierunek, na przykład zająć się piersiami, tudzież inną częścią sylwetki. Mów wprost co Ci odpowiada, a czego nie lubisz.

  Seks analny dla początkujących i niezdecydowanych. Praktyczne porady

Zakomunikuj facetowi otwarcie, czy wolisz delikatniejsze, czy mocniejsze pieszczoty. Nie wstydź się wydawać odgłosów zachwytu bądź piszczeć z rozkoszy. Oni to kochają i w dużym stopniu to naprowadza ich do tego, co partnerce sprawia najwięcej przyjemności. Nigdy nic nie udawaj! Tobie i jemu musi być dobrze, bo inaczej nie odczujecie takiej samej satysfakcji ze zbliżenia.

Jeśli nie udało Ci się dojść w trakcie seksu zaproponuj partnerowi kontynuowanie zabawy, czyli dalszy ciąg pieszczot tuż po stosunku. Mężczyzna może pobudzać kobiece strefy erogenne za pomocą dotyku dłoni, opuszka palca bądź języka.

Umiejętne sprawianie przyjemności potrafi doprowadzić do szczytowania. Taka zamiana kolejności jest doskonała, gdy pragnienie tuż przed samym zbliżeniem sięga zenitu, albo partner doszedł bardzo szybko.

Podniecenie u kobiety – klucz udanej gry wstępnej

Gra wstępna może wyglądać inaczej w zależności od potrzeb pary. Często jest to seks oralny, czyli pieszczenie narządów rozrodczych. Panie zdecydowanie wolniej osiągają podniecenie niż panowie. Rozbieraj się w swoim tempie, nie pozwól partnerowi narzucić szalonej prędkości.

Nie spieszcie się z niczym, dajcie sobie czas. W razie konieczności stopuj mężczyznę, ale rób to zmysłowo, albo z żartem, na przykład drocząc się, ale tak aby go nie urazić.

Jeśli pozycja Ci nie odpowiada, albo czujesz w trakcie dyskomfort zaproponuj zmianę dogodną dla was obojga. Urozmaicajcie grę wstępną, czyli próbujcie nowych rzeczy. Otwarcie mów mężczyźnie czego pragniesz, a on z pewnością sprawi, że poczujesz rozkosz. Miłosne pieszczoty staną się wtedy nieziemsko przyjemne. Nie trzymajcie się kurczowo utartych ścieżek, odkrywajcie swoje ciała na nowo.

Możesz także pokazać partnerowi sama, w jaki sposób lubisz, gdy dotyka się Twoje ciało. Nie wstydź się stymulować przy facecie, on również ma z tego niesłychanie ogromną frajdę. Pewnie będzie chciał się przyłączyć, a nawet naśladować Twoje ruchy. Masturbacja pozwala odkryć swoje potrzeby, a także mocno rozbudzić zmysły. Do gry wstępnej możecie wykorzystać gadżety erotyczne i zwiększyć poprzez to moc doznań.