lekcje chemii audiobook

Bonnie Garmus „Lekcje chemii” o czym tak naprawdę opowiada ta obyczajowa powieść?

„Elizabeth Zott jest chemiczką i kobietą daleką od przeciętności” – tak zaczyna się opis powieści autorstwa Bonnie Garmus, która w szybkim czasie stanęła na półce bestsellerów New York Timesa. Jeśli chcesz zapoznać się nieco lepiej z tą świetną książką, a także z jej autorką, zapraszamy do lektury.

Bonnie Garmus – kim jest autorka „Lekcji chemii” audiobooka, ebooka i wydania papierowego

Kim jest autorka „Lekcji chemii” audiobooka, ebooka i wydania papierowego? To copywriterka i dyrektorka kreatywna z bogatym doświadczeniem pracy, ale bynajmniej nie w pisaniu książek. Kocha sport, zwłaszcza wioślarstwo i pływanie na otwartych akwenach. Jest mamą dwóch córek i właścicielką psa. „Lekcje chemii” to debiut Bonnie Garmus. Urodzona w Kalifornii, całkiem do niedawna z Seattle, obecnie mieszkająca w Londynie, autorka bestsellerowej powieści jest nie tylko pełna zapału, ale posiada też szeroką wiedzę w tematyce, po której się porusza. Jej bogate doświadczenie pracy na polach techniki, ale też medycyny i edukacji pozwala na pisanie kompetentne i wiarygodne, ale i okraszone poczuciem humoru. Bonnie Garmus to niezwykle zdolna pisarka, o której na pewno jeszcze usłyszymy.

„Lekcje chemii” – o czym tak naprawdę opowiada ta obyczajowa powieść i czy warto ją przeczytać

Połowa lat 50. w Stanach Zjednoczonych to nie był wymarzony czas dla kobiet zajmujących się nauką. Mimo to główna bohaterka opowieści, Elizabeth Zott, tym właśnie zajmuje się, pracując w Instytucie Badawczym Hastings. Otoczona przez mężczyzn naukowczyni walczy ze współpracownikami o równouprawnienie i stara się wyjaśnić im, że ktoś taki jak przeciętna kobieta po prostu nie istnieje. Jako, że życie bywa nieprzewidywalne, zakochuje się w niej jeden z naukowców. Calvin Evans, geniusz, nominowany do Nagrody Nobla, ośmiela ją do zmiany zdania, co skutkuje autentyczną chemią. W wyniku wielu wydarzeń, zaledwie parę lat później Elizabeth Zott nie tylko pracuje już we wspomnianym Instytucie, ale również samotnie wychowuje dziecko. Zott jest nie tylko samotną matką, ale i osobą prowadzącą najsłynniejszy program kulinarny. Jak doszło do tego, że badaczka została gwiazdą kulinarnego programu numer jeden całej Ameryki? I jak gotując stara się doprowadzić do zmiany status quo w swoim społeczeństwie? O tym dowiesz się, czytając równie oryginalną i dynamiczną jak jej protagonistka powieść „Lekcje chemii”. Książka jest nie tylko bardzo ciekawa, ale i zabawna, a miejscami nawet śmieszna do rozpuku. Robi znacznie więcej dla kobiet, niż mogłoby się wydawać. Walczy z dyskryminacją, wpaja najpopularniejsze zasady feminizmu i wpuszcza haust świeżego powietrza, który warto złapać. To nie tylko pozycja dla każdej kobiety, ale i dla wszystkich mężczyzn.

  Jaką biżuterię na prezent dla żony wybrać?

„Lekcje chemii” audiobook mp3, ebook pdf czy wydanie papierowe – jaki format wybrać

Zastanawiasz się czy wybrać „Lekcje chemii” audiobook, czy może e-book lub wydanie papierowe? Postaramy się pomóc rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli cenisz sobie tradycję, lubisz trzymać w rękach książkę a ebooki budzą w Tobie niechęć, postaw na wydanie papierowe. Jeśli posiadasz Kindle lub innego rodzaju czytnik, możesz poszperać w ofertach ebooków i znaleźć egzemplarz pdf dla siebie. Musisz jednak poświęcić na czytanie pełną uwagę i znaleźć odpowiednią ilość czasu na lekturę. Jeżeli miewasz z tym problemy, masz trzecią możliwość. Jest nią zakup „Lekcji chemii” audiobooka i pobranie go na swój smartfon lub słuchanie online. Jeśli nie wiesz, czy spodoba Ci się książka czytana przez Paulinę Holtz, możesz skorzystać z darmowej próbki. W bibliotece audiobooków Audioteka, możesz przesłuchać za darmo pierwsze 1,5 godziny i upewnić się, czy przypadnie Ci ona do gustu.