cellulit

Cellulit – czym jest oraz w jaki sposób się go pozbyć?

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z problemem cellulitu, który może znacząco wpływać na pewność siebie i samopoczucie. Dotyka on przede wszystkim kobiet, choć nie tylko. Nic więc dziwnego, że wiele pań szuka skutecznych sposobów na to, by pozbyć się cellulitu i odzyskać gładką i jędrną skórę. Czy jednak jest to możliwe? Postanowiliśmy poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Zanim przejdziemy do tego, w jaki sposób skutecznie możemy pozbyć się cellulitu warto wyjaśnić czym tak naprawdę jest. Mówiąc najprościej, cellulit, nazywany również skórką pomarańczową, to stan, w którym skóra staje się nierówna i grudkowata. Często występuje na udach, pośladkach i brzuchu. Jest to wynik gromadzenia się tłuszczu, toksyn oraz zatrzymywania wody w organizmie. Substancje te gromadzą się w nierówny sposób pod skórą, tworząc widoczne grudki i dołeczki, które szczególnie widoczne są kiedy nieco ściśniemy skórę.

Przyczyny cellulitu

Istnieje wiele przyczyn powstawania pomarańczowej skórki. Wśród najczęściej występujących wymienić możemy zaburzenia hormonalne. Przykładowo wysoki poziom estrogenu może doprowadzić do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Inną przyczyną powstawania cellulitu może być nieodpowiednia dieta, w której znajduje się zbyt dużo soli i cukru. Pomarańczowa skórka może być także spowodowana przez brak aktywności fizycznej a nawet wynikać z uwarunkowań genetycznych danej osoby.

Jak pozbyć się cellulitu?

To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet w każdym wieku. Rzeczywiście, walka z pomarańczową skórką nie jest prosta, nie oznacza to jednak, że nie można jej się pozbyć lub znacznie zredukować jej widoczność. Wymaga to zaangażowania i kompleksowego działania oraz regularnej pielęgnacji. Niemniej jednak, jeśli zastosujesz poniższe metody możesz mieć pewność, że wygląd twojej skóry znacząco się poprawi.

  Zamień swój dom w oazę spokoju!

Zmiana nawyków żywieniowych

Kluczowe znaczenie w walce z cellulitem ma bez wątpienia odpowiednia dieta. Powinna być jak najbardziej urozmaicona oraz pełna świeżych warzyw i owoców. Zadbaj również o to, by każdego dnia wypijać minimum 2,5 litra wody. To ważne, ponieważ organizm, który jest odpowiednio nawodniony nie zatrzymuje jej w organizmie. Dodatkowo ogranicz spożycie soli oraz wysoko przetworzonych produktów.

Kosmetyki antycellulitowe

W ofercie sklepów znajdziemy obecnie szeroki zakres kosmetyków, które mają wspierać walkę z cellulitem dzięki substancjom aktywnym, które zawierają. Są to między innymi zestawy do kąpieli, które w swoim składzie zawierają substancje takie jak kofeina, retinol, czy ekstrakt z miłorzębu japońskiego. To składniki są znane ze swoich właściwości takich jak stymulacja krążenia krwi, ujędrnianie skóry, poprawa elastyczności i redukcja widoczności cellulitu.

Szczotkowanie ciała

Kolejną sprawdzoną metodą, dzięki której możemy znacząco ograniczyć widoczność cellulitu na naszym ciele jest jego szczotkowanie. To bardzo proste. Przyda ci się szczotka do ciała, która wykonana jest z naturalnych materiałów. Za jej pomocą szczotkuj regularnie partie ciała objęte pomarańczową skórką. Pamiętaj, że nacisk szczotki nie powinien być zbyt silny. Pobudzi to krążenie oraz ujędrni skórę. Szczotki możesz używać zarówno na sucho, jak i podczas kąpieli.

Regularne masaże

Masaż może być skuteczną metodą redukcji cellulitu. Doskonale pobudza krążenie krwi a tym samym przyczynia się do usunięcia toksyn z organizmu. Możesz przeprowadzić go we własnej łazience. Skorzystaj z naturalnej gąbki do kąpieli i okrężnymi ruchami masuj partie ciała, na których znajduje się pomarańczowa skórka zaczynając od dołu do góry. Po zakończonym masażu możesz dodatkowo zwiększyć jego efekty poprzez stosowanie naprzemiennych ciepłych i zimnych natrysków na partie ciała, na których występuje cellulit.

Zwiększona aktywność fizyczna

Jak wspominaliśmy, aby pozbyć się cellulitu warto działać kompleksowo i wspierać swój organizm na różne sposoby. Dlatego też jeśli jesteś osobą, która unika aktywności fizycznej warto to zmienić. Regularne ćwiczenia przyczyniają się do poprawy krążenia krwi oraz prowadzą do spalania tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, że treningi nie muszą być forsujące – wybierz ulubione aktywności i po prostu zadbaj o to, by jak najczęściej się nimi zajmować.