blondynka z dlugimi wlosami

Jak przebiega dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja włosów to jeden z częściej wykonywanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Jeśli marzysz o pięknym blondzie, intensywnych rudościach lub bardziej odważnych kolorach, prawdopodobnie potrzebujesz dekoloryzacji. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, w jaki sposób rozjaśnia włosy profesjonalny fryzjer, a co można osiągnąć w domowych warunkach! 

  1. Od czego należy zacząć prawidłową oraz bezpieczną dekoloryzację naturalnego koloru włosów?
  2. Czy możliwa jest dekoloryzacja czarnych włosów?
  3. Jak przebiega dekoloryzacja ciemnych włosów?
  4. Czy możliwe jest przeprowadzenie bezpiecznej dekoloryzacji włosów w domowych warunkach?
  5. Czy każde włosy można rozjaśnić?

Dekoloryzacja włosów jest zabiegiem dość agresywnym, lecz wykonana prawidłowo oraz z wykorzystaniem odpowiednio dobranych kosmetyków może być w pełni bezpieczna. Włosy po dekoloryzacji oraz ponownym farbowaniu wymagają świadomej pielęgnacji, dopasowanej do nowych potrzeb. Inna struktura włosa, rozchylona łuska oraz szereg innych zmian wymaga niekiedy pełnej wymiany kosmetyków pielęgnacyjnych.

Od czego należy zacząć prawidłową oraz bezpieczną dekoloryzację naturalnego koloru włosów?

Wybierając kolory farb do włosów, które chce się nałożyć, warto mieć na uwadze, że czasem ściąganie koloru jest nieuniknione. W zależności od oczekiwań oraz naturalnego koloru włosów, taki zabieg może być mniej lub bardziej agresywny.

W przypadku chęci uzyskania chłodnych bardzo jasnych kolorów konieczne może być przeprowadzenie silnej dekoloryzacji, nawet z włosów naturalnie blond. Jeśli jednak chcesz uzyskać jedynie refleksy lub delikatne przejście, proces dekoloryzacji będzie minimalny.

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniej mocy rozjaśniacza, a następnie nałożenie go na nieumyte włosy. Po odczekaniu ściśle określonego czasu można zmyć rozjaśniacz i przejść do dalszej koloryzacji. Rozjaśniacz nakłada się na poszczególne pasma włosów, które w następnej kolejności są zawijane we fryzjerką folię aluminiową. Do prawidłowego przebiegu dekoloryzacji konieczne jest wytworzenie oraz utrzymanie ciepła.

  13 sposobów na naturalne farbowanie włosów - sprawdź jak to robić!

Czy możliwa jest dekoloryzacja czarnych włosów?

Dekoloryzacja włosów czarnych to dość trudny proces. Stopniowe ściąganie koloru z włosów o tak ciemnym odcieniu jest możliwe, lecz zwykle trwa trochę dłużej. W zależności od oczekiwań można przeprowadzić je na 2-3 sesjach. Jedynie w przypadku niewielkiej zmiany można wykonać taki zabieg podczas jednej wizyty.

Jak przebiega dekoloryzacja ciemnych włosów?

Dekoloryzacja włosów ciemnych w dużej mierze zależy od kondycji włosów. Im będą one mocniejsze, tym pójdzie łatwiej, ponieważ możliwe będzie zastosowanie mocniejszych środków. 

Czy możliwe jest przeprowadzenie bezpiecznej dekoloryzacji włosów w domowych warunkach?

Ile kosztuje dekoloryzacja włosów w profesjonalnym salonie? W zależności od stopnia skomplikowania, taki zabieg może kosztować nawet kilkaset złotych. Z tego względu wiele kobiet decyduje się przeprowadzić proces rozjaśniania włosów oraz późniejsze farbowanie włosów w warunkach domowych. Jest to możliwe, lecz w profesjonalnym salonie fryzjerskim zabieg jest bezpieczniejszy oraz pewniejszy.

Nieumiejętnie przeprowadzona dekoloryzacja włosów może spowodować ich silne zniszczenie, które będzie wymagało ścięcia całości spalonych fragmentów.

Czy każde włosy można rozjaśnić?

Kolor włosów, ich kondycja oraz sposób farbowania wpływa na decyzję o rozjaśnianiu. Teoretycznie w większości przypadków nie ma przeciwwskazań do dekoloryzacji. Niemniej, jednak jeśli włosy są zbyt cienkie, zniszczone, wielokrotnie rozjaśniane lub farbowane przy pomocy indygo, rozjaśnianie może przynieść ogromne szkody.