kobieta z tapirowanymi wlosami

Tapirowanie włosów – jak zrobić i na czym polega?

Nie każda kobieta może się pochwalić burzą pięknych włosów. Bywa też tak, że kosmyki są przyklapnięte, pozbawione objętości. Tapirowanie włosów pomoże w obu tych przypadkach! Jak zrobić, i na czym dokładnie polega ta technika? Zobacz!

Co warto wiedzieć o tapirowaniu włosów?

Tapirowanie włosów znane jest od lat, tak robiły nasze babcie i mamy. Do dziś wiele osób, w ten sposób tworzy, na przykład poranną fryzurę. Ta technika jest odpowiednia w zasadzie dla wszystkich długości włosów – i to duży plus! Niestety są i niewielkie mankamenty.

Jakie? Nieumiejętne, albo zbyt mocne lub za częste tapirowanie może prowadzić do zniszczenia delikatnej struktury kosmyków. Pojawia się nadmierne wypadanie, tudzież kruszenie, do tego notoryczne łamanie, a nawet trudne do rozczesania kołtuny. Dochodzi do takich nieprzyjemnych skutków głównie w przypadku pań, które mają bardzo uszkodzone i osłabione włosy.

Tapirowanie włosów sprawdza się w wielu sytuacjach, na przykład podczas tworzenia rozmaitych upięć. Dzięki temu kosmyki zyskają dodatkową objętość, a także zostaną znacząco uniesione.

Ponadto to doskonały trik dla osób, które mają cienkie włosy, a także dla tych, u których są one notorycznie oklapnięte. Ta technika gwarantuje bujną fryzurę, czyli zmienia teksturę oraz gęstość.

Jakie przyrządy i kosmetyki przydadzą się przy tapirowaniu włosów?

W drogeriach oraz w profesjonalnych sklepach z produktami do włosów znajdziesz specjalne grzebyki. Co je wyróżnia? Nietypowy wygląd, ponieważ z reguły są aż dwa różne zakończenia. Z jednej strony znajdują się klasyczne ząbki, za to z drugiej jest tylko pojedynczy szpikulec bądź kilka, ewentualnie sama rączka. Z tym tylko jednym urządzeniem możesz rozczesać i podzielić kosmyki na części, a zarazem je natapirować. Taki grzebyk jest bardzo poręczny oraz praktyczny!

  Krem na zaczerwienienia po depilacji

Możesz też użyć zwykły grzebień, ale musi mieć on gęsto ułożone ząbki. Znajdziesz na rynku również profesjonalne szczotki do tapirowania. Zazwyczaj mają one naturalne włosie ułożone w trzy zwarte rzędy, na przykład z dzika. Ten typ ma dodatkową zaletę, ponieważ posiada właściwości antystatyczne.

Co to znaczy? Włosy podczas zabiegu nabierają blasku, a także są idealnie wygładzone. Tak zwana „kokówka” z drewnianą rączką jest niebywale przydatna również przy rozmaitych upięciach.

Dzięki profesjonalnym dodatkom szybko i bezboleśnie natapirujesz włosy. Koszt takiego sprzętu to około 20-40 złotych. Oczywiście w zależności od modelu oraz tworzywa, z jakiego powstał dany produkt.

Oprócz grzebienia lub szczotki musisz użyć jeszcze kosmetyków. Dlaczego? Te środki wzmocnią efekt tapirowania, niektóre nawet ochronią włosy przed ewentualnymi uszkodzeniami. Od lat stosuje się lakier w sprayu.

Co ciekawe są dostępne także profesjonalne odmiany właśnie przeznaczone do tego zabiegu. Choć są one znacznie droższe od zwykłego utrwalacza pochodzącego z drogerii lub z supermarketu. Mogą kosztować nawet do 100 złotych.

Do oklapniętych kosmyków doskonale nadaje się suchy szampon lub puder do włosów o podobnych właściwościach. Zyskujemy lekkie uniesienie nawet bez tapirowania. Mało tego, te środki gwarantują świeżość, a do tego dzięki nim włosy są bardziej podatne na układanie. Dodatkowo osiągamy utrwalenie fryzury!

Jak natapirować kosmyki? – instrukcja krok po kroku

Tapirowanie nie jest wcale aż takie skomplikowane. Wystarczy kilka prostych kroków.

1. Na początku rozczesz dokładnie włosy i podziel je na kilkucentymetrowe pasma. Każdą część przypnij osobną spinką lub klamrą będzie Ci wygodniej.
2.Dla wzmocnienia oraz utrwalenia efektu popryskaj kosmyki lakierem, albo pudrem. Następnie za pomocą odpowiedniego grzebienia zaczesuj każdy element od nasady. Pamiętaj, aby trzymać pasma zawsze prostopadle do głowy. To ważne!
3. Z każdą kolejną częścią powtarzasz czynność. Kiedy już zrobisz wszystkie osobne pasma pozostaje jedynie wykończenie fryzury.
4. Szczotką lub innym sprzętem wygładź wierzchnią warstwę. Rób to delikatnie, aby nie stracić objętości!