szczoteczke truelife sonic brush uv

Szczoteczka TrueLife Sonic Brush UV – test, recenzja

Uśmiech to nasza wizytówka, o którą należy dbać. Higiena jamy ustnej jest naprawdę ważna, więc aby uniknąć kłopotów z uzębieniem musimy posiadać dobrą szczoteczkę, która o nią zadba.

Soniczna szczoteczka TrueLife Sonic Brush ze sterylizatorem UV nie tylko sprawi, że uśmiech będzie piękny, ale także zadba o higienę eliminując bakterie z końcówki szczoteczki.

Jakość wykonania

Zestaw szczoteczki TrueLife Sonic Brush UV składa się z dwóch urządzeń – samej szczoteczki sonicznej oraz ładowarki wraz z komorą na końcówki szczoteczki wyposażoną  w światło UV. Oba te elementy zostały wykonane bardzo dobrze. Ładowarka jest dość duża co jest oczywiście spowodowane zastosowaniem technologii UV, której zadaniem jest pozbycie się wszelkich bakterii z włosia szczoteczki.

Sama szczoteczka Sonic Brush UV została pokryta matowym materiałem, który polepsza chwyt urządzenia podczas mycia, zwłaszcza jeśli szczoteczka jest mokra. Szczoteczka jest bardzo dobrze wyprofilowana, więc dobrze leży w dłoni. Na urządzeniu znajdziemy dwa przyciski – zasilania oraz zmiany trybów. Tryby są oznaczone na obudowie nazwą i diodą.

szczoteczka truelife

Szczoteczka w praktyce

TrueLife Sonic Brush UV posiada cztery tryby pracy i każdy z nich ma inny cel. Każdy więc może dobrać odpowiedni dla siebie tryb i to co chce osiągnąć. Tryby oferowane przez soniczną szczoteczkę Sonic Brush UV prezentują się następująco:

  • Clean, którego zadaniem jest jak najlepsze wyczyszczenie zębów. Tutaj wibracje szczoteczki są najmocniejsze.
  • Soft, to tryb dla osób posiadających wrażliwe szkliwo czy łatwe do porażnienia dziąsła. Wibracje w tym trybie wibracje są najsłabsze.
  • Whiten, to tryb odpowiadający za wybielanie zębów i usuwanie przebarwień na uzębieniu. Wibracje mają tutaj ze średnią mocą.
  • Massage, to ostatni tryb w jakim może pracować szczoteczka TrueLife Sonic Brush UV. Jak sama nazwa mówi jego zadaniem jest masowanie, dlatego też wibracje w tym trybie działają pulsacyjnie.
  Jak zmyć lakier hybrydowy? 5 skutecznych sposobów na usuwanie hybrydy

Do trzech z tych czterech trybów jest dostępna specjalna szczoteczka o innym ułożeniu włosia. Każda z nich jest wyprofilowana pod innym kątem, tak aby spełniać swoje zadanie. Jak zapewnia producent do szczoteczki TrueLife SonicBrush UV pasują końcówki ze szczoteczki m.in.: Philips Sonicare.

akcesoria do szczoteczki truelife sonic brush

Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej, to po kilku tygodniach korzystania ze szczoteczki TrueLife Sonic Brush UV zauważyłam poprawę jeśli chodzi o kolor uzębienia. Głównie korzystałam z trybu Whiten i końcówki do niego przeznaczonej, zęby stały się jaśniejsze i pozbyłam się przebarwień na szkliwie.

Szczoteczka podczas mycia pracuje łącznie przez 2 minuty, gdzie co 30 sekund wibracje zatrzymują się na moment. Jest to znak, żeby zmienić i zacząć myć inną część uzębienia, tak aby umyć dokładnie całą jamę ustną.

W kwestii ładowania baterii w szczoteczce sonicznej TrueLife Sonic Brush UV to wystarczy, że naładujemy ją raz na 20 dni. Tak było w moim przypadku, codziennego mycia nad ranem i wieczorem. Na szczoteczce znajduje się ikona ładowarki i ona oznacza nam kiedy należy odłożyć urządzenie do naładowania. Pełne naładowanie baterii zajmuje 24 godziny.

  Pękająca skóra na dłoniach – jakie są przyczyny i sposoby na uniknięcie problemu?

Oczywiście szczoteczka Sonic Brush UV posiada certyfikat wodoodproności IP7.

Podsumowanie

Szczoteczka TrueLife Sonic Brush UV to świetne urządzenie, dzięki któremu zadbamy o higienę naszej jamy ustnej. Posiada kilka trybów, które spełniają swoje zadanie, jest świetnie wykonana i posiada światło UV, które skutecznie wybija zarazki znajdujące się na końcówkach. Cena szczoteczki sonicznej TrueLife Sonic Brush UV na stronie producenta wynosi 319 PLN.