szczoteczke truelife sonic brush uv

Szczoteczka TrueLife Sonic Brush UV – test, recenzja

Uśmiech to nasza wizytówka, o którą należy dbać. Higiena jamy ustnej jest naprawdę ważna, więc aby uniknąć kłopotów z uzębieniem musimy posiadać dobrą szczoteczkę, która o nią zadba.

Soniczna szczoteczka TrueLife Sonic Brush ze sterylizatorem UV nie tylko sprawi, że uśmiech będzie piękny, ale także zadba o higienę eliminując bakterie z końcówki szczoteczki.

Jakość wykonania

Zestaw szczoteczki TrueLife Sonic Brush UV składa się z dwóch urządzeń – samej szczoteczki sonicznej oraz ładowarki wraz z komorą na końcówki szczoteczki wyposażoną  w światło UV. Oba te elementy zostały wykonane bardzo dobrze. Ładowarka jest dość duża co jest oczywiście spowodowane zastosowaniem technologii UV, której zadaniem jest pozbycie się wszelkich bakterii z włosia szczoteczki.

Sama szczoteczka Sonic Brush UV została pokryta matowym materiałem, który polepsza chwyt urządzenia podczas mycia, zwłaszcza jeśli szczoteczka jest mokra. Szczoteczka jest bardzo dobrze wyprofilowana, więc dobrze leży w dłoni. Na urządzeniu znajdziemy dwa przyciski – zasilania oraz zmiany trybów. Tryby są oznaczone na obudowie nazwą i diodą.

szczoteczka truelife

Szczoteczka w praktyce

TrueLife Sonic Brush UV posiada cztery tryby pracy i każdy z nich ma inny cel. Każdy więc może dobrać odpowiedni dla siebie tryb i to co chce osiągnąć. Tryby oferowane przez soniczną szczoteczkę Sonic Brush UV prezentują się następująco:

  • Clean, którego zadaniem jest jak najlepsze wyczyszczenie zębów. Tutaj wibracje szczoteczki są najmocniejsze.
  • Soft, to tryb dla osób posiadających wrażliwe szkliwo czy łatwe do porażnienia dziąsła. Wibracje w tym trybie wibracje są najsłabsze.
  • Whiten, to tryb odpowiadający za wybielanie zębów i usuwanie przebarwień na uzębieniu. Wibracje mają tutaj ze średnią mocą.
  • Massage, to ostatni tryb w jakim może pracować szczoteczka TrueLife Sonic Brush UV. Jak sama nazwa mówi jego zadaniem jest masowanie, dlatego też wibracje w tym trybie działają pulsacyjnie.
  10 najlepszych męskich perfum, które możesz mu podarować na Święta!

Do trzech z tych czterech trybów jest dostępna specjalna szczoteczka o innym ułożeniu włosia. Każda z nich jest wyprofilowana pod innym kątem, tak aby spełniać swoje zadanie. Jak zapewnia producent do szczoteczki TrueLife SonicBrush UV pasują końcówki ze szczoteczki m.in.: Philips Sonicare.

akcesoria do szczoteczki truelife sonic brush

Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej, to po kilku tygodniach korzystania ze szczoteczki TrueLife Sonic Brush UV zauważyłam poprawę jeśli chodzi o kolor uzębienia. Głównie korzystałam z trybu Whiten i końcówki do niego przeznaczonej, zęby stały się jaśniejsze i pozbyłam się przebarwień na szkliwie.

Szczoteczka podczas mycia pracuje łącznie przez 2 minuty, gdzie co 30 sekund wibracje zatrzymują się na moment. Jest to znak, żeby zmienić i zacząć myć inną część uzębienia, tak aby umyć dokładnie całą jamę ustną.

W kwestii ładowania baterii w szczoteczce sonicznej TrueLife Sonic Brush UV to wystarczy, że naładujemy ją raz na 20 dni. Tak było w moim przypadku, codziennego mycia nad ranem i wieczorem. Na szczoteczce znajduje się ikona ładowarki i ona oznacza nam kiedy należy odłożyć urządzenie do naładowania. Pełne naładowanie baterii zajmuje 24 godziny.

Oczywiście szczoteczka Sonic Brush UV posiada certyfikat wodoodproności IP7.

Podsumowanie

Szczoteczka TrueLife Sonic Brush UV to świetne urządzenie, dzięki któremu zadbamy o higienę naszej jamy ustnej. Posiada kilka trybów, które spełniają swoje zadanie, jest świetnie wykonana i posiada światło UV, które skutecznie wybija zarazki znajdujące się na końcówkach. Cena szczoteczki sonicznej TrueLife Sonic Brush UV na stronie producenta wynosi 319 PLN.