noc kairu

Noc Kairu – właściwości lecznicze i magiczne

Kamienie szlachetne oraz półszlachetne od wieków budziły zainteresowanie ludzi – doceniano je nie tylko ze względu na ich urodę, ale również właściwości lecznicze, magiczne czy wspierające energię. Jednym z kamieni, który pobudzał wyobraźnię i był chętnie wykorzystywany jest Noc Kairu. To niezwykle tajemniczy kamień, który powstaje w sposób syntetyczny. Do jego produkcji wykorzystuje się szkło awenturynowe. Mimo to, że nie powstaje w sposób całkowicie naturalny nadal jest kamieniem, który cechuje się wyjątkowymi właściwościami. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej i sprawdźmy, dla kogo kamień ten będzie dobrym wyborem.

Noc Kairu – co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest Noc Kairu. To kamień, który powstaje w sposób syntetyczny – wykonywany jest z wykorzystaniem szkła awenturynowego, czyli rodzaju szkła, które zawiera w sobie drobne cząsteczki kryształu awenturynu oraz innych minerałów, co nadaje mu charakterystyczny połysk i mieniące się efekty. W efekcie zewnętrznej ingerencji w ten materiał powstają dwa rodzaje kryształów:

 • Piasek Pustyni – to kamień o brązowej lub beżowej barwie,
 • Noc Kairu – kamień mający kolor ciemnoniebieski, prawie czarny.

Noc Kairu jest kamieniem, który potrafi zachwycić swoją urodą. Ciemne tło w połączeniu z jasnymi drobinkami przypominać może rozgwieżdżone niebo. Stąd też nazwa tego wyjątkowo pięknego kamienia. Co ważne, ingerencje w wygląd kamienia nie mają żadnego wpływu na jego właściwości zdrowotne oraz magiczne. Jest więc idealną propozycją dla osób, które wierzą w moc kamieni łącząc ze sobą piękny wygląd z pozytywnym wpływem na nasze życie.

Noc Kairu – właściwości lecznicze i magiczne

Noc Kairu jest jednym z kamieni, który może poszczycić się licznymi pozytywnymi właściwościami. Wpisując w wyszukiwarkę Google hasło “Noc Kairu właściwości” możemy dowiedzieć się, że jest to kamień, który:

 • wspiera leczenie artretyzmu i reumatyzmu,
 • wspomaga leczenie stanów zapalnych organizmu,
 • zmniejsza dolegliwości bólowe,
 • łagodzi migreny i bóle głowy,
 • pomaga w uspokojeniu stanów lękowych,
 • leczenie bólu gardła.

Poza pozytywnym wpływem na stan zdrowia, Noc Kairu jest kamieniem, który posiada także właściwości magiczne, które mogą pomóc nam w wielu aspektach dotyczących codziennego życia. Wśród nich wymienić możemy:

 • pomoc w opanowaniu trudnych emocji,
 • łagodzenie lęku,
 • opanowanie w sytuacjach stresowych,
 • pomoc w budowaniu relacji z innymi,
 • przyciąganie do siebie osób nam życzliwych,
 • pomoc w odbudowie relacji, które straciliśmy.

Słowem jest to kamień, który może pomóc nam w odzyskaniu równowagi – zarówno na poziomie prywatnych, jak i służbowych relacji.

  Sennik egipski - jakie są znaczenia snów według Egipcjan?

Dla kogo sprawdzi się kamień Noc Kairu?

Noc Kairu jest wyjątkowo pięknym kamieniem, który ze względu na swoją urodę chętnie noszony jest przez wszystkich. Niemniej jednak, istnieją osoby, którym właściwości tego kamienia są szczególnie pomocne. Noc Kairu sprawdzi się w przypadku osób które dążą do zwiększenia spokoju i harmonii w swoim życiu. Kamień ten bowiem jest związany z energią relaksacji i równowagi. Noc Kairu jest również kamieniem idealnie dopasowanym do potrzeb osób medytujących. Jest bowiem doskonałym narzędziem zwiększającym koncentrację oraz intuicję. Noc Kairu jest także uważana za kamień, który pomaga w rozwoju osobistym i duchowym. Dla osób, które pracują nad samopoznaniem i rozwojem duchowym, może stanowić cenny talizman. Poza tym, w niektórych tradycjach i wierzeniach kamień Noc Kairu jest uważany za kamień ochronny, który pomaga w odstraszaniu negatywnej energii i wzmocnieniu aur. Jest więc także kamieniem idealnym dla osób, które mają obawy dotyczące innych, są zastraszane lub prześladowane.

naszyjnik noc kairu

Ładowanie Nocy Kairu – jak to robić?

Noc Kairu, jak każdy inny kamień magazynuje złą energię oddając nam swój pozytywny wpływ. Aby mógł nam pomagać w sposób najbardziej efektywny musimy zadbać o regularne ładowanie jego energii. W jaki sposób możemy to zrobić? Istnieje kilka skutecznych sposobów. Pierwszym z nich jest ładowanie energii Nocy Kairu poprzez światło Księżyca. Jest to najbezpieczniejsze a jednocześnie najbardziej skuteczne rozwiązanie. Wystarczy jedynie postawić kamień lub biżuterię z Nocą Kairu w miejscu gdzie operuje księżyc – możemy to zrobić zarówno na zewnątrz, jak i umieszczając kamień w pobliżu okna. Kamień może zostać pozostawiony na działanie księżyca nawet przez całą noc. Ładowanie najlepiej przeprowadzać w czasie pełni, kiedy to światło Księżyca jest najbardziej intensywne. Do ładowania Nocy Kairu możemy wykorzystać również światło słoneczne, jednak musimy pamiętać o tym, że kamień ten jest stosunkowo wrażliwy na działanie promieni UV, dlatego też czas naświetlania powinien być krótki. Nie może on przekraczać kilkunastu minut.

Noc Kairu a znak zodiaku

Noc Kairu jest jednym z tych kamieni, które nie są przypisane jednemu znakowi zodiaku. Nie oznacza to jednak, że nie jest kamieniem, który nie może wspierać poszczególnych zodiaków. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło: Noc Kairu właściwości możemy dowiedzieć się o tym, że jest to kamień, który szczególnie sprzyja osobom spod znaku Wodnika. Jego obecność pozwoli im zwolnić w swojej codziennej gonitwie jak również  odzyskać spokój i równowagę. Co równie ważne Noc Kairu jest kamieniem, który pozwala wodnikom spojrzeć na swoje działania i zachowania z innej perspektywy. Z tego właśnie powodu jest to także kamień odpowiedni dla innych gorączkowych i impulsywnie działających znaków zodiaku takich jak Baran, Lew czy Strzelec. Mówiąc najogólniej, Noc Kairu jest kamieniem, który możemy połączyć ze znakami zodiaku związanymi z żywiołem ognia.

  Najlepsze teksty na zgaszenie - TOP 175 na wszystkie okazje

bransoletka noc kairu

Gdzie kupić biżuterię z kamieniem Noc Kairu?

Noc Kairu jest jednym z tych kamieni, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się gdzie może kupić ozdoby z tym kamieniem. Istnieje kilka możliwości. Pierwszą z nich jest zakup w stacjonarnym sklepie jubilerskim – wiele lokalnie działających firm posiada w swojej ofercie biżuterię z Nocą Kairu. Musimy jednak mieć świadomość, że oferta ozdób z tym kamieniem może być dość ograniczona. Dlatego też możemy udać się do jubilera, który wykona biżuterię zgodną z naszym pomysłem lub projektem. Wówczas musimy liczyć się jednak ze znacznie wyższą ceną. Nocy Kairu możemy również poszukiwać w sieci. W sklepach jubilerskich, hurtowniach kamieni oraz sklepach ezoterycznych możemy znaleźć nie tylko ozdoby ale również kamienie, które z powodzeniem mogą stanowić ozdobę naszego domu dając nam możliwość korzystania ze swoich cennych właściwości.

Noc Kairu – oczyszczanie kamienia

Aby kamień Noc Kairu mógł służyć nam pełnią swoich właściwości konieczne jest jego regularne oczyszczanie. Mowa tu zarówno o oczyszczaniu go z zabrudzeń, jak i z negatywnej energii, którą może gromadzić podczas gdy wykorzystujemy jego moc. W jaki sposób najskuteczniej oczyścić Noc Kairu? Pierwszym, niezwykle skutecznym sposobem na oczyszczenie kamienia jest umieszczenie go w miseczce z czystą, chłodną wodą oraz  dodanie odrobiny soli morskiej. Może to pomóc w usunięciu negatywnej energii. Pozostaw kamień w tej mieszance przez kilka godzin lub przez całą noc, a następnie dokładnie spłucz go czystą wodą. Noc Kairu oczyszcza się również podczas ładowania w świetle Księżyca. Kolejnym sposobem, który warto wykorzystać jest okadzenie kamienia białą szałwią, która skutecznie usuwa negatywną energię. W oczyszczaniu Nocy Kairu może pomóc nam także kwarc górski. Jest to kamień uważany jest za oczyszczający inne kamienie energetycznie. Aby zadbać o właściwości Nocy Kairu, wystarczy umieścić nasz kamień lub biżuterię w pobliżu kwarcu na co najmniej kilka godzin. Oczyszczanie takie najlepiej jest jednak przeprowadzać nocą, podczas pełni księżyca.

Podsumowując, Noc Kairu to intrygujący kamień, który może mieć pozytywny wpływ na nasze życie, samopoczucie oraz energię życiową. Jeśli więc jesteś osobą, która wierzy w moc kamienia i ceni sobie elegancką biżuterię – warto wyposażyć się w ozdoby, które wykorzystują ten niezwykły, mieniący się niczym rozgwieżdżone niebo kamień.