dlugie wlosy

Najlepsze metody przedłużania włosów – jakie są?

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych i długich włosach. Niestety, ale nie każda z nas może takie mieć z natury. Dlatego w tym wypadku przychodzi nam z pomocą przedłużanie włosów, jako sposób na szybkie i bezinwazyjne wzbogacenie naszej głowy długimi i pięknymi pasmami. Zobacz, jak ten zabieg wygląda i jakie są metody przedłużania włosów.

Na czym polega zabieg przedłużania włosów?

Przedłużanie włosów to doczepianie pasm włosów do naszej istniejącej fryzury. Na ogół, aby uzyskać naturalny efekt, stosuje się naturalne pasma włosów, choć i doczepia się sztuczne. Sam przebieg tego zabiegu fryzjerskiego w dużej mierze zależy od wybranej metody.

Ta zaś zależy od takich czynników, jak włosy wyjściowe klientki oraz efektu końcowego, jaki chcemy uzyskać. Dlatego nie każda metoda będzie pasowała każdej kobiecie.  Zatem poznaj, jakie są najpopularniejsze techniki przedłużania włosów, stosowane w profesjonalnych salonach stylizacji głowy.

Metoda kanapkowa

To, co ją wyróżnia to szybki czas realizacji oraz bardzo naturalny efekt. Pasma, które są doczepiane, znajdują się na bezbarwnych silikonowych taśmach. Ów taśmy dokleja się do naturalnych włosów klientki tuż przy skórze.

W ten sposób powstałe połączenia, zwane kanapkami, są lekkie, płaskie miękkie i elastyczne. Dzięki temu mamy zapewniony nie tylko dyskretny wizaż, ale też komfort ich noszenia na głowie.

Efekt utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Po tym czasie odrost jest już dość duży i wymaga korekty. W tym celu usuwa się je z głowy przy pomocy środka rozpuszczającego klej. Te same pasma możemy doczepić powtórnie, maksymalnie do trzech razy. Potem  trzeba zainwestować w całkiem nowe pasma.

Hairtalk

To metoda kanapkowa w wersji extension. W tej technice używa się wysokiej jakości włosów o zachowanej łusce. Same pasma są mocowane zgodnie z kierunkiem ułożenia łusek.

  Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Wykorzystaj proste sposoby na czyszczenie szczotki

Do pojedynczego pasma włosów naturalnych doczepiane są 2 pasma hairtalk (od spodu i od góry). Taśmy łączące pasma są tak cienkie, że prawie niewidoczne i niewyczuwalne. Ich szerokość wynosi 3 cm, a długość samego pasma może mieć 25 cm, 35 cm, 40 cm lub 55 cm.

Za metodą Hairtalk przemawia wygoda noszenia, pasma się nie plączą i nie matowieją. Wszystko wygląda bardzo naturalnie.

Metoda keratynowa

Efekt gęstych i długich włosów uzyskuje się za pomocą zgrzewów keratynowych. W ten sposób do naturalnych włosów przyczepiane są długie pasma (mogą być sztuczne lub z włosów naturalnych). Łączenie na keratynę wykonuje się za pomocą dwóch urządzeń.

Pierwszym urządzeniem jest pistolet z wkładami keratynowymi, który nagrzewa się do temperatury 70 st. C. Drugim urządzeniem jest zgrzewarka, pracująca w temperaturze 170 st. C.

Efekt utrzymuje się około 3-4 miesięcy. Niemniej jednak zabieg co jakiś czas trzeba odnawiać, ponieważ naturalne włosy rosną i zgrzewy się obniżają.

Mikro ringi

Doczepianie włosów przy pomocy mikro ringów cieszy się coraz to mniejszą popularnością. Sam zabieg wymaga dużej precyzji  i umiejętności od stylisty. Pasma doczepiane są za pomocą niewielkich obrączek wykonanych z aluminium, miedzi lub silikonu.

Te ostatnie są najbezpieczniejsze i najlepiej trzymają pasma. Wadą tej techniki jest to, że na początku może być wyczuwalna, póki klientka się nie przyzwyczai.

Metoda ultradźwiękowa

Pasma doczepiane są na zimno przy pomocy niewidocznych łączeń. Do tego używa się urządzenie generujące fale ultradźwiękowe. Metoda ta daje trwały efekt, a fryzura wygląda bardzo naturalnie.

Jedynym problemem jest ściąganie takich włosów, ponieważ całość się mocno trzyma i podczas zdejmowania może dojść do pewnych zniszczeń. Niemniej jednak fryzura trzyma się pół roku.

Obecnie metod przedłużania włosów jest bardzo wiele. Przedstawiliśmy te najczęściej praktykowane. Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć na temat przedłużania włosów to zapraszamy na stronę  https://www.hairfactory.pl/.