logo instagram

Jak usunąć konto na Instagramie?

Obecnie Instagram jest jednym z najpopularniejszych kanałów social media. Profile mają na nim nie tylko gwiazdy, firmy, ale i „zwykli” ludzie. Ta aplikacja daje nam mnóstwo możliwości.

Bywają jednak takie sytuacje kiedy nie chcemy już tam istnieć, albo planujemy zacząć wszystko od początku, tudzież zrobić sobie przerwę. Jak usunąć konto na Instagramie? Koniecznie sprawdź co trzeba zrobić, bo to nie jest tak oczywiste, jak myślisz!

Jak usunąć konto na Instagramie? Krok po kroku

Ściągniecie aplikacji Instagram i utworzenie tam swojego konta jest dziecinie proste. Ta czynność zajmuje zaledwie parę chwil. Ale w sytuacji kiedy chcemy usunąć się z tego kanału social media pojawiają się pewne schody, bo nie ma tak naprawdę takiej opcji w podstawowych ustawieniach w panelu sterowania. Nie uda się zatem wykonać tego bezpośrednio w aplikacji! Co zrobić? Jeśli chcesz usunąć swoje konto na Instagramie trwale, czyli nie będziesz miał szansy go przywrócić musisz:

  • Wejść w specjalny link, a więc na odpowiednią stronę internetową Instagrama – https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/
  • Następnie wybrać powód, dla którego chcesz usunąć konto
  • Potwierdzić skasowanie konta.

To wszystko sprawi, że wszelkie zdjęcia, komentarze itd. zostaną usunięte. Warto wcześniej, na przykład skopiować sobie fotografie na telefon, czy zrobić screen. Należy pamiętać, że nawet kiedy będziemy chcieli ponownie wrócić na Instagram trzeba będzie zacząć zupełnie od nowa!

  Dlaczego warto zainwestować w dobre gadżety reklamowe?

To rozwiązanie trwale usuwa nas z Instagrama, więc dobrze należy przemyśleć swoją decyzję nim definitywnie zakończymy działalność na tym kanale social media.

Chwilowy odpoczynek od Instagrama

Czasami z wielu powodów nie mamy ani czasu ani ochoty logować się na swój profil na Instagramie. Chcesz odciąć się od tej apki, ale nie czujesz potrzeby jej kasować? Mamy tu kilka opcji na odpoczynek, a więc na krótszy bądź dłuższy detoks:

  • Wylogowujesz się i kasujesz aplikacje z telefonu – aczkolwiek wtedy Twoje konto będzie wciąż aktywne, a więc ludzie mogą Cię obserwować, komentować zdjęcia, czy pisać wiadomości w direct, chyba że masz status prywatny to takie działania dostępne są tylko dla znajomych
  • Robisz status prywatny – wtedy dostęp do konta mają tylko i wyłącznie znajomi
  • Zerujesz profil – musisz jednak zrobić to ręcznie, bo każdą fotografię archiwizujesz osobno, tak jak i kasujesz, więc dla wielu to może być czasochłonne. Aczkolwiek, dzięki temu masz czysty profil, w każdej chwili możesz tworzyć go na nowo
  • Wyłączasz tymczasowo konto – to dobre rozwiązanie, bo działa, jak usunięcie, dlatego że profil znika całkowicie z Instagrama, ale masz szansę go ponownie przywrócić w dowolnym momencie. Tutaj musisz się zalogować na stronie internetowej i przejść do panelu w edycję konta. Tam znajdziesz opcję „tymczasowe wyłączenie konta”. Tam również podajesz przyczynę, dlaczego chcesz to zrobić. Jak wrócić na Instagram? To proste, bo wystarczy się klasycznie zalogować. Choć nie uda się tego zrobić od razu po wyłączeniu, trzeba odczekać kilkanaście godzin, by powrócić.
  Kamerka sportowa - idealny gadżet na wakacje

Te propozycje pozwalają nam wrócić w każdym momencie na Instagram. To idealna opcja dla niezdecydowanych, czyli dla osób, które tak naprawdę nie są pewne na 100%, czy chcą zniknąć raz na zawsze z tej apki i pozbyć się swojego konta.