szczupla kobieta na plazy

Dołeczki Wenus – co one oznaczają i dlaczego są takie wyjątkowe?

Wenus w mitologii rzymskiej była boginią miłości, płodności oraz piękna, często utożsamiano ją z Afrodytą. Co oznaczają dołeczki Wenus? Dlaczego są tak wyjątkowe?  Sprawdź koniecznie nasz artykuł, ponieważ tam znajdziesz wszystkie szczegóły!

Dołeczki Wenus – co to jest?

Kiedy mowa o dołeczka Wenus widać je przede wszystkim u szczupłych osób, gdzie przepływ krwi jest dobry, a poziom tkanki tłuszczowej dość niski. Co to dokładnie jest? Jest to charakterystyczne wgłębienie, a raczej dwa, które znajdziemy tuż nad pupą, a dokładnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Tam nie ma mięśni, a skóra jest połączona z kręgosłupem jedynie za pomocą więzadeł.

Skąd biorą się dołeczki na plecach?

Dołeczki Wenus są uznawane za wyjątkowe, bo przecież nie każdy je ma. Skąd się biorą? Są one widoczne bardziej bądź mniej, ale nie zależy to od uwarunkować genetycznych. Panie mają je znacznie częściej niż panowie – u nich nazywają się one inaczej, bo dołeczkami Apolla.

Tak naprawdę nie ma badań, które potwierdzały by pojawianie się dołeczków na plecach z jakiegoś konkretnego powodu, jednak osoby z dobrym ukrwieniem mają je zdecydowanie częściej. Nie są one niestety dziedziczone, na przykład po rodzicach, czy dziadkach. Na szczęście odpowiedni trening może przyczynić się do ich uwidocznienia, ale tylko ten regularnie wykonywany.

Ćwiczenia na dołeczki Wenus – poznaj 5 najlepszych

Trening ma wpływ na wygląd naszego ciała, także samych dołeczków Wenus. Pewne pozycje wykonywane regularnie mogą delikatnie je uwydatnić. Co zatem ćwiczyć? Poniżej znajdziesz 5 najlepszych propozycji:

  15 typów kobiet - którym z nich jesteś? Sprawdź!

1. Koci grzbiet

Zaczynasz o pozycji klęku podpartego, a więc opierasz się na dłoniach i na kolanach. Następnie wykonujesz, tak zwany koci grzbiet, czyli pozycję przypominającą łuk. Głowa jest pomiędzy ramionami, po 5 sekundach robisz łuk przeciwstawny. Wykonaj 2-3 serie, w każdej będzie po 5 powtórzeń.

2. Unoszenie tułowia

To ćwiczenie zaczynasz od położenia się na brzuchu, gdzie ręce są mocno wyciągnięte. Unosisz w górę jednocześnie kończyny dolne i górne, dzięki temu sylwetka przypomina łuk. Nie odrywaj od ziemi brzucha i bioder! Wytrzymaj 5-10 sekund, porem opuść ciało. W tym wariancie są 3 serie w każdej jest 10 powtórzeń.

3. Pompki wariant męski

Rozpoczynasz od klęku podpartego, potem opierasz palce stóp o podłoże. Uginasz łokcie i opuszczasz sylwetkę. Ważne jest napięcie brzucha, a także trzymanie wyprostowanego ciała! Zrób maksymalnie 20 powtórzeń.

4. Przysiady

To ćwiczenie ma kilka wersji. Wykonuj klasyczny typ naprzemiennie z przysiadem bułgarskim, a w nim opierasz jedną nogę na podwyższeniu i przenosisz ciężar ciała na nogę wykroczną. Zrób 20-30 powtórzeń każdej odmiany.

5. Wypychanie bioder

Ta pozycja to kolejny hit. Kładziesz się na plecach, a nogi są zgięte. Unosisz odcinek lędźwiowy do góry, ale łopatki i stopy trzymają się mocno podłoża. Zacznij od kilku powtórzeń, z czasem zwiększ do 30, a potem stopniowo dodawaj kolejne.

Możesz również robić, między innymi:

  • deskę
  • unoszenie nóg
  • pojedyncze nożyce
  • uginanie nóg w podporze.

Trening ma uwzględniać sporą grupę mięśni pleców. Redukcja tkanki tłuszczowej pomoże sprawić, że dołeczki Wenus będą wyraźniejsze. Co można jeszcze zrobić? Dieta o niższej wartości kalorii dobrze zbilansowana będzie idealna, tak samo jak ćwiczenia podkręcające spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Zapomnij o żywności mocno przetworzonej, słodyczach, daniach typu fast food, napojach gazowanych i o potrawach smażonych. Zwiększ za to dawki błonnika, kwasów omega-3, poza tym zadbaj o nawodnienie organizmu.

  Premiera książki "Seksowne dziewczyny" - polski "Seks w wielkim mieście"!

Co oznaczają dołeczki Wenus?

Wielu zastanawia się co oznaczają tajemnicze dołeczki Wenus. To zgłębienie pojawiające się w dolnej części pleców nad pośladkami, co ważne jest symetryczne, bo są aż dwa po dwóch stronach. Chodzi tu nie tylko o ich specyficzny wygląd! Lepszy przepływ krwi sprawia, że różne doznania są intensywniejsze, a poprzez to z pewnością przyjemniejsze.

Dobre ukrwienie pozwala bardziej odczuwać, między innymi masaż, rozmaite pieszczoty ciała, a nawet sam seks. Nic dziwnego, że właścicielki dołeczków Wenus uznawane są za prawdziwe szczęściary.

Dołeczki Wenus a seks – jak na niego wpływają?

Coraz więcej osób chciałoby mieć wyjątkowe dołeczki Wenus, bo według niektórych posiadacze takiego zgłębienia odczuwają dużą przyjemność z seksu, jak również z orgazmu. To nie koniec plusów! Charakterystyczne wgłębienia powodują, że zbliżenie daje dużo przyjemności, mało tego może trwać dłużej i wzmacniać sam orgazm.

To wszystko to zasługa świetnego przepływu krwi. Wyśmienita cyrkulacja w obrębie miednicy działa na nasze życie erotyczne pozytywnie. Wtedy strefy erogenne znajdujące się na ciele są, dzięki temu bardziej podatne na rozmaite bodźce.

Dołeczki Wenus pozwalają łatwiej osiągnąć satysfakcje seksualną. Co ciekawe niektórzy twierdzą, że są one niezwykle pociągające i wpływają także na zdolność uwodzenia. Te małe dołeczki rozbudzają wyobraźnie, poza tym na wielu działają, jak afrodyzjak.