rozjasnianie wlosow u fryzjera

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?

Wiele kobiet marzy o jasnych kosmykach. Nie trzeba od razu decydować się na wizytę u fryzjera, albo radykalne farbowanie, ponieważ są inne patenty na osiągnięcie zbliżonego efektu.

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? Sprawdź nasz kompletny poradnik!

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną – co trzeba wiedzieć?

Woda utleniona jest ogólnie dostępna. Do tego kosztuje tylko kilka złotych, a ma szereg rozmaitych zastosowań. Dzięki temu, że zawiera nadtlenek wodoru świetnie rozjaśnia. Właśnie, dlatego wiele kobiet stosuje ten środek do domowego zabiegu rozjaśniania włosów. To stary patent, który już dawno temu wykorzystywały nasze babcie i mamy.

Trzeba pamiętać, że woda utleniona może bardzo osłabić kondycję naszych włosów. Jeśli już są kruche i mocno wypadają lepiej zrezygnuj z tej metody. Po zabiegu będzie jeszcze gorzej! Zauważysz pogorszenie stanu kosmyków, pojawi się ich nadmierne łamanie, a nawet rozdwajanie.

Zawsze wykonaj próbę przed przeprowadzeniem zabiegu w miarę w mało widocznym miejscu, na przykład na karku. To pozwoli wyeliminować reakcję alergiczną i inne niebezpieczne sytuacje, takie jak odbarwienia skóry, tudzież mocne uszkodzenie włosów. Odczekaj 24 godziny, aby wynik był prawidłowy!

Po rozjaśnianiu włosów należy stosować odpowiednie kosmetyki. Łatwo o przesuszenie kosmyków, poza tym potrzebują one wzmocnienia i odżywienia. W drogeriach, a także w salonach fryzjerskich znajdziesz mnóstwo preparatów, między innymi maski oraz odżywki. Warto używać kilku jednocześnie, aby znacząco poprawić  kondycję włosów.

Rozjaśnianie wodą utlenioną – krok po kroku

Przy rozjaśnianiu wodą utlenioną kluczowa jest proporcja. Amoniak dodany do tego składnika sprawia, że kwasowość staje się zobojętniała. Do wyboru mamy wody o różnym stężeniu. W profesjonalnych salonach stosuje się kilka preparatów – 3%, 6%, 9%, albo 12%.

  10 najlepszych zabiegów kosmetycznych w zimie - co warto zrobić?

Wyższy stopień to oczywiście mocniejsze rozjaśnienie o kolejne tony, nawet o 5 od razu. W domowych warunkach decyduj się na najmniejszą wartość, czyli 3%. Tutaj ryzyko stosowania jest duże, więc trzeba zminimalizować pojawienie się ewentualnych strat.

Rozjaśnianie w domowym zaciszu krok po kroku:

1. Na początku połącz w proporcji 1:1 wodę utlenioną ze zwykłą przegotowaną letnią. Dokładnie wymieszaj, a następnie całość przelej do butelki z atomizerem.
2. Rozpyl przygotowany środek na wilgotne, świeżo umyte włosy na całej długości.
następnie rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. To pozwoli równo rozprowadzić wodę utlenioną.
3. Potem pozostaje już odczekać 20-30 minut. Pamiętaj, że im dłuższy czas tym jaśniejszy efekt otrzymamy. Nie przedłużaj jednak tego okresu, bo sobie tylko zaszkodzisz!
4. Na koniec zmyj resztki środka, czyli dokładnie wypłucz za pomocą zimnej wody. Potem umyj klasycznie szamponem.

Modne patenty na rozjaśnienie włosów

Woda utleniona jest doskonała do zrobienia ombre, czyli jaśniejszych końcówek. Tutaj wystarczy nałożyć roztwór jedynie na dolną partię włosów, a nie na całą długość. Postępujesz krok po kroku, jak przy normalnym farbowaniu opisanym wyżej. Jedyna różnica to miejsce aplikacji środka.

Jeśli zależy Ci na mocniejszym rozjaśnianiu rób to stopniowo. Co kilka tygodni powtarzaj domowy zabieg, ale pamiętaj że w trakcie musisz wzmocnić włosy, a zatem stosuj specjalne kosmetyki. Dzięki temu nie uszkodzisz zbyt mocno kosmyków!

Rozjaśnione włosy pod wpływem promieni słonecznych stają się jeszcze jaśniejsze. Miej to na uwadze, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdzie słońca jest naprawdę dużo. Noś zatem kapelusze lub inne nakrycia głowy, aby ochronić kosmyki przed dodatkowym rozjaśnieniem. Nakładaj również kosmetyki z filtrem UV

Stosowanie preparatu z wody utlenionej do rozjaśniania włosów może okazać się pomocne przy kobiecym wąsiku bądź przy nadmiernym owłosieniu twarzy. Próba testowa jest niezbędna! Niekiedy zdarza się, że pod wpływem nadtlenku wodoru pojawiają się przebarwienia, albo inne niepożądane defekty skórne.

  Mysi blond - do kogo pasuje i jak uzyskać ten modny kolor włosów?

Niestety rozjaśnianie wodą utlenioną włosów nie zawsze daje taki efekt końcowy, jakiego oczekiwaliśmy. Ryzyko jest duże, więc nie każdy chce je podejmować.