kobieta w rozowym swetrze

Informacje, o których powinnaś wiedzieć, nim powiększysz biust

O pięknym biuście marzy większość kobiet. Implanty pozwalają czasami na ogromną zmianę swojego wyglądu i na pewność siebie. To właśnie piersi – symbol kobiecości – poprawiają samopoczucie wielu kobietom, które chcą czuć się szczęśliwe.

Operacja wstawienia takich implantów wiąże się jednak z kilkoma ważnymi rzeczami, o których warto napisać. O co dokładnie chodzi? O czym powinnaś wiedzieć, nim udasz się do lekarza medycyny estetycznej i zdecydujesz na zabieg?

Powiększenie biustu – poważna operacja

Wstawienie implantów wiąże się przede wszystkim z pewnym ryzykiem. Jeżeli wykonujemy tę operację w małym i niezbyt profesjonalnym gabinecie, skutki mogą być bardzo negatywne. Warto przeprowadzać podobne zabiegi w miejscach znanych i pozytywnie ocenianych. Implanty biustu są bardzo dużą ingerencją w ludzkie ciało. To poważne przedsięwzięcie. Dlatego warto korzystać z wiedzy fachowców w tej branży medycyny estetycznej. 

Równie ważne są same implanty. Jest ich przeszło dwadzieścia rodzajów. Każdy jest stworzony z nieco innych materiałów. Wybieranie tanich, tak zwanych promocyjnych zabiegów, może się wiązać  z ich szybkim pęknięciem podczas jakichkolwiek, także traumatycznych sytuacji. Ich wysoka jakość wpływa na komfort, a także na zdrowie i bezpieczeństwo kobiety, która je będzie nosić. 

Powiększanie piersi trzeba powtarzać

Faktycznie większość przypadków trzeba poprawiać. Wynika to przede wszystkim z implantów i indywidualnej sytuacji. Jeżeli wykonujesz ten zabieg w młodym wieku, należy go powtórzyć dwa lub trzy razy w ciągu całego życia. Dlaczego? Implanty mogą okazać się źle dobrane do pacjentki. Można tego jednak uniknąć, wybierając odpowiedni gabinet chirurgii plastycznej, który zadba o całą operacją, od jej zaplanowania i aż do wygojenia. Niemniej jednak warto uważać. Implanty, nawet te wysokiej jakości, mogą ulec zniszczeniu. Chociażby przez właśnie wydarzenia traumatyczne, takie jak wypadek samochodowy. 

  Jak wybrać odpowiedni depilator?

W obecnych czasach wiele kobiet decyduje się na nieco inną operację, która skupia się na czasowym powiększeniu piersi. Jest ona dużo mniej inwazyjna. Zamiast implantu wykorzystywany jest specjalny żel, który powiększa te części ciała. Utrzymuje się w ludzkim organizmie nawet do dwóch lat. Wszystko zależy od stanu tkanek miękkich. Dodatkowo kobiety mogą decydować się na inne operacje – na przykład związane z korekcją brodawek czy asymetrii. 

Powiększenie biustu warto powierzyć tylko i wyłącznie specjalistom. W Warszawie jest to Klinika Timeless, która od lat zajmuję się wszelkimi problemami z piersiami.