Spis treści
Wiele kobiet zastanawia się – hybryda, czy żel? Ty również masz dylemat, które rozwiązanie wybrać? Jeśli tak to koniecznie przeczytaj nasz artykuł, ponieważ tam znajdziesz wszystkie wady i zalety obu tych popularnych metod stylizacji paznokci!
Hybryda, czy żel – czym się różnią?
Piękny manicure dopełnia każdą stylizację. Obecnie istnieje mnóstwo sposobów na pomalowanie płytki. Hybryda, czy żel? Obie te techniki mają swoje plusy oraz minusy i wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród pań. Co wybrać? Metoda żelowa jest dużo starsza niż hybryda, poza tym bardziej skomplikowana. Sam proces nakładania w obu wariantach jest nieco inny, tak jak preparaty, z których korzystamy. Wobec tego uzyskane rezultaty też są odmienne.
Metoda hybrydowa wymaga posiadania sprzętu w postaci lampy UV lub LED oraz specjalnych lakierów, dlatego też aplikacja mocno przypomina klasyczne malowanie płytki. Poza tym stosuje się jeszcze bazę i top coat. Po każdorazowym użyciu konkretnego produktu następuje utwardzenie lampą! Co ważne można hybrydę nałożyć samodzielnie i niekonieczna jest wizyta w salonie kosmetycznym.
Co z jej usuwaniem? Tu także można obyć się bez pomocy fachowca. Wystarczy płyn do zmywania hybrydy lub klasyczny zmywacz z acetonem lub sam aceton. Wymaga to jednak wprawy oraz przestrzegania pewnych zasad inaczej można uszkodzić płytkę. Bywa, że zmywacze wysuszają paznokcie oraz skórki wokół, więc dobrze potem zastosować nawilżające olejki i odżywki.
Kiedy mowa o żelu w tym wypadku też niezbędna jest lampa UV. Co ciekawe przedłużanie płytki tą metodą daje lepsze wyniki niż hybryda, ponieważ paznokcie są twarde, a to dlatego że żel jest mniej elastyczny. Aczkolwiek samodzielne zdejmowanie jest dużo bardziej skomplikowane.
Należy mocno spiłować lakier, niestety, ale zmywacz sobie z nim nie poradzi. Tu uzupełnia się regularnie żel, a nie za każdym razem się go zdejmuje. Precyzja oraz doświadczenie jest więc koniecznie, aby manicure wyglądał dobrze.
Czy hybryda i żel niszczą paznokcie?
Wiele kobiet zastanawia się, czy hybryda i żel nie wpłyną na wygląd, a także na samą kondycję płytki paznokcia. Prawidłowa aplikacja, czyli zachowanie odpowiedniej kolejności
nakładania preparatów, specjalistyczne kosmetyki oraz dobra lampa – to wszystko razem to klucz do wykonania pięknego, trwałego, a co najważniejsze bezpiecznego manicure. Również samo usuwanie ma ogromne znaczenie, bo nieprawidłowe przeprowadzenie takiego zabiegu może naruszyć płytkę. Warto wobec tego oddać się w ręce specjalisty, który ma doświadczenie i wyczucie.
Czy warto po kilku miesiącach stosowania żelu i hybrydy zrezygnować z manicure? Niekoniecznie trzeba dać „odpocząć” paznokciom. Przy profesjonalnym nałożeniu oraz zdjęciu ryzyko uszkodzenia praktycznie nie istnieje. Mimo wszystko obserwuj płytkę oraz jej stan, dlatego że od tego aspektu wszystko zależy.
Możesz oczywiście zrobić przerwę od takiego manicure i stosować odżywki, olejowanie, a także inne zabiegi regeneracyjne. W ten sposób wzmocnisz, zregenerujesz, odżywisz, a także nadasz blasku paznokciom, a poprzez to później pomalowane będą wyglądać jeszcze lepiej.
Manicure – wady i zalety hybrydy oraz żelu
Trwałość metody hybrydowej to miej więcej 2 tygodnie, za to żel potrafi wytrzymać nawet dwukrotnie dłużej i to w doskonałym stanie. Wyższa trwałość to duży plus, dzięki temu bez obaw możemy wykonywać obowiązki domowe, a lakier wciąż będzie wyglądać pięknie. To świetne rozwiązanie nawet dla osób z tendencją do łamliwości oraz rozdwajania, bo żel dobrze utwardza.
Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie, a jednocześnie na łatwym pozbyciu się potem manicure to hybryda jest strzałem w 10. Natomiast żel bardziej wzmacnia płytkę, wytrzymuje więcej, poza tym może być robiony na zniszczone paznokcie w przeciwieństwie do hybrydy, która mogłaby je jeszcze dodatkowo osłabić.
Lakiery hybrydowe doskonale wyglądają na naturalnej płytce, należy pamiętać, że nie mamy możliwości modelować tu kształtu, jak w przypadku żelu, który dodatkowo pomoże odbudować paznokcie, bo po jego nałożeniu nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne, bo zyskały naprawdę solidne wzmocnienie.
Znudził Ci się kolor? Hybrydę trzeba usunąć za każdym razem i to w całości! Zaczynasz od zmywania, a dopiero potem możesz przystąpić do ponownej aplikacji bazy, lakieru i top coat. Żel spokojnie można uzupełnić, a więc maskuje się tylko powstały po kilku tygodniach widoczny odrost – to skomplikowana, a jednocześnie trudna procedura. Do wyboru mamy wiele preparatów, między innymi nabłyszczające, brokatowe, czy modelujące. Z reguły stosuje się te jednofazowe, a to zdecydowanie skraca czas zabiegu. Po żelu niestety, ale zazwyczaj konieczne staje się zrobienie regeneracji płytki, bo skutkiem spiłowania koloru może być to, że stanie się ona łamliwa oraz miękka.
Masz wątpliwości, która metoda będzie dla Ciebie lepsza? Zapytaj kosmetyczkę, ona dobierze idealne rozwiązanie do Twoich paznokci.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.