kobiety w zimowych strojach

10 najlepszych zabiegów kosmetycznych w zimie – co warto zrobić?

Zima to najlepszy czas na wykonanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które pomogą zadbać o kondycję skóry ciała i twarzy. Skóra nie jest już wystawiana na działanie promieni słonecznych, zatem bezpiecznie można ją poddawać złuszczaniu i odżywianiu. To także moment, który ukazuje letnie grzeszki, które nie zawsze w świadomy sposób zafundowałyśmy naszemu ciału.

Podpowiadamy, jakie zabiegi warto wykonać zimą, aby wiosną cieszyć się idealną kondycją skóry na twarzy i ciele. Zapewniamy, że oddanie się w ręce profesjonalistów z zakresu kosmetologii przyniesie doskonałe rezultaty: promienna i gładka cera oraz elastyczna skóra bez skaz.

Kwasy, czyli peelingi chemiczne

Peeling chemiczny to głębokie złuszczanie skóry. Kosmetolog dobierze odpowiedni roztwór kwasu kosmetycznego (lub mieszanki kwasów) i zaaplikuje go na oczyszczoną skórę. W efekcie przez kilka dni po zabiegu martwy naskórek będzie się złuszczał, wybarwiając przebarwienia i plamy pigmentacyjne, spłycając blizny potrądzikowe oraz zmarszczki, a także przywracając cerze odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności.

Po kilku dniach skóra twarzy odzyska gładkość oraz promienny wygląd. Ilość zabiegów dobierze kosmetolog. Po peelingach chemicznych o cerę należy odpowiednio dbać: nie można wystawiać jej na ekspozycję słoneczną (trzeba stosować kremy z filtrami UVA/UVB), należy ją silniej nawilżać i najlepiej będzie na kilka dni zrezygnować z wykonywania makijażu.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa to metoda usuwania martwego naskórka, której zadaniem jest odświeżanie i rozjaśniania skóry. Zabieg wpływa także na strukturę skóry. Po wykonaniu serii zabiegów (około 6-8, powtarzanych co 10-14 dni), cera będzie wyraźnie oczyszczona, naturalnie błyszcząca, a skóra odzyska zdrowy koloryt, będzie napięta i elastyczna.

Zabieg jest fotouczulający – nie można wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Po zabiegu skóra nie jest aż tak podrażniona, jak po peelingach chemicznych.

  Kwas hialuronowy – co to jest i na czym polega zabieg?

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny odpowiada za odmłodzenie skóry twarzy bez ingerencji skalpela i bez potrzeby rekonwalescencji po zabiegu. Laser ten wygładza bruzdy, liftinguje marszczki, poprawia koloryt skóry, a także spłyca zmarszczki porądzikowe. Kosmetolog wykonuje wiązką lasera kontrolowane mikrouszkodzenia na obszarze skóry objętym zabiegiem.

Skóra po zabiegu może być podrażniona, jednak uczucie ustępuje po kilku godzinach. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego przynoszą natychmiastowe efekty, jednak zalecane jest wykonanie zabiegu utrwalającego.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to kontrolowane mikronakłucia skóry, przez które wprowadzane są witaminy i substancje odżywcze skórę twarzy. Preparaty (aplikowane w formie koktajli) dobierane są do indywidualnych potrzeb skóry. Zabieg polecany jest osobom z przesuszoną, zwiotczałą skórą twarzy. Pierwsze efekty widoczne będą po około 5 zabiegach.

Endermologia

Endermologia to wyjątkowy masaż mechaniczny, który jednocześnie odchudza, oczyszcza i odmładza skórę ciała pokrytą cellulitem. Ponieważ pobudza limfę, polecany jest osobom borykającym się z obrzękami i zastojami płynów. Ułatwia także wydalenie toksyn z organizmu. Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Należy powtórzyć go w serii co najmniej 10 zabiegów.

Endermologię można także wykonywać na skórze ciała, przynosi doskonałe rezultaty w walce z cellulitem.

Depilacja laserowa

To jedyna skuteczna metoda trwałego usunięcia zbędnego owłosienia z ciała. Laser uszkadza mieszki włosowe włosów będących w fazie wzrostu – dlatego konieczne będzie powtórzenie kilku zabiegów, aby móc cieszyć się gładką skórą.

Zabieg nie jest inwazyjny, można wykonywać go na każdej partii ciała – jednak depilowana skóra nie może być opalona. Dlatego warto chronić skórę poddawaną depilacji ekspozycji promieni słonecznych oraz solarium.

Mezoroller

To zabieg mezoterapii na ciało. Specjalną głowicą lub rollerem z mikroigłami tytanowymi nakłuwa się problematyczny obszar ciała. Najlepsze rezultaty przynoszą zabiegi mające na celu spłycenie rozstępów oraz pozbycie się cellulitu z ud i pośladków.

  Manicure hybrydowy - jak go prawidłowo wykonać? Mnóstwo wskazówek

Substancje aktywne wpływają na procesy regenerowania i odnowy skóry ciała. Zabiegi trzeba powtórzyć w serii – pierwsze efekty będą zauważalne po około 4-5 zabiegach wykonanych przez kosmetologa.

Lipoliza

Lipoliza to zabieg redukujący tkankę tłuszczową z twarzy i ciała, działający miejscowo – na przykład na podwójny podbródek lub fałdy na brzuchu. Zabieg polega na podaniu w miejsce poddawane lipolizie preparatu rozpuszczającego komórki tłuszczowe, które następnie są trawione przez organizm.

Po zabiegu może wystąpić kilkudniowe zaczerwienie lub obrzęk, który ustaje samoczynnie. Aby zabieg był skuteczny, należy trzymać wagę ciała.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny odpowiada za odmłodzenie skóry twarzy bez ingerencji skalpela i bez potrzeby

Laminowanie rzęs i brwi

Laminowanie brwi i rzęs to zabieg mający odżywić i zregenerować włoski. O ile pokręcone rzęsy zawsze wyglądają dobrze, o tyle zabieg laminacji brwi nie przypadnie każdemu do gustu – brwi przez kilka dni będą uniesione i wyczesane zgodnie z ich kierunkiem wzrostu.

Przy krótszych włoskach, może to wyglądać bardzo naturalnie, jednak ciemne i grube brwi będą wyglądać na przerysowane. W konsekwencji zabiegu, rzęsy i brwi staną się błyszczące i miękkie. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się zaprzestanie wykonywania makijażu oczu.