wlosy brunetki

Dobierz fryzurę idealną do kształtu Twojej twarzy

Jesteś posiadaczką okrągłej, owalnej, prostokątnej, kwadratowej lub trójkątnej twarzy? A może Twoja buzia ma kształt serca lub diamentu? W zależności od tego jaki masz kształt twarzy, inna fryzura będzie do Ciebie najlepiej pasować. Aby dowiedzieć się jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy serdecznie zachęcam do przeczytania dalszej części artykułu.

Twarz okrągła – jaka fryzura optycznie ją wyszczupli?

Masz pełne policzki, zaokrąglony podbródek, a szerokość buzi jest taka sama jak jej długość? Jesteś zatem posiadaczką twarzy okrągłej. Zadaniem odpowiednio dobranej do takiej buzi fryzury jest optyczne jej wyszczuplenie. Możesz zdecydować się na różną długość włosów. Jeżeli lubisz krótkie włosy, możesz wybrać dłuższą asymetryczną grzywkę. Dobrze sprawdzą się również fryzury o średniej długości, które delikatnie zachodzą na policzki. Jeżeli jesteś miłośniczką długich włosów, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość  – do twarzy o okrągłym kształcie pasują także długie fryzury bez mocnego cieniowania. Jeżeli marzysz o długich włosach, a Twoje naturalne są krótkie lub cienkie, to dobrym pomysłem jest doczepienie włosów. Szeroką ofertę doczepianych włosów znajdziesz w sklepie Best Hair – sprawdź pełen asortyment na stronie internetowej https://besthair.pl/.

Wskazówka! Mając okrągłą buzię unikaj cięć jeszcze bardziej zaokrąglających twarz – niekorzystne będą dla Ciebie gładko zaczesane fryzury, które odsłaniają skronie.

Buzia owalna – w czym będzie Ci do twarzy?

Twarz owalna uznawana jest za kształt najbliższy ideału. Kobiety o owalnej twarzy prezentują się dobrze właściwie w każdej fryzurze. Jeżeli jesteś posiadaczką takiego kształtu buzi, to możesz pozwolić sobie na większą swobodę i eksperymentować ze swoimi włosami, aby znaleźć fryzurę, w której czujesz się najlepiej. Możesz zdecydować się zarówno na krótkie, jak i długie włosy – z grzywką lub bez. Decyzja należy do Ciebie!

  Karmelowy blond - jak go uzyskać i komu pasuje?

Twarz pociągła – postaw na fale, loki i krótkiego boba

Jeżeli posiadasz podłużną buzię, to zadaniem Twojej fryzury będzie złagodzenie rysów twarzy oraz nadanie jej obłego kształtu. W Twoim przypadku idealnie sprawdzą się półdługie włosy – fale, loki oraz wszelkie fryzury dodające kosmykom objętości po bokach. Będziesz dobrze wyglądać w delikatnej grzywce. Zrezygnuj z bardzo gładkich, idealnie prostych fryzur. Jeżeli zależy Ci na krótkich włosach – zdecyduj się na krótkiego boba, a wśród grzywek wybieraj te cieniowane. Unikaj bardzo krótkich fryzur.

Twarz kwadratowa – wypróbuj fryzury z pazurem

Jeżeli posiadasz kwadratową twarz to zadaniem Twojej fryzury jest optyczne jej wysmuklenie. Świetnie sprawdzą się u Ciebie fryzury z tak zwanym pazurem – krótkie ścięcie z asymetryczną, zaczesaną do góry lub na bok grzywką będzie strzałem w dziesiątkę. Dobrym wyborem będą również wydłużone boby, a także długie, lekko cieniowane włosy.

Twarz trójkątna – postaw na objętość

Jeżeli posiadasz trójkątną twarz to świetnym wyborem będzie dla Ciebie klasyczny bob. Odpowiednio sprawdzą się również loki, fale oraz cieniowane od wysokości żuchwy fryzury. Objętość jest zdecydowanie Twoim sprzymierzeńcem – nie obawiaj się jej! Mając trójkątną twarz powinnaś natomiast unikać długich, gładkich, prostych włosów, całkowicie odkrytego czoła, spinania włosów w gładki koński ogon oraz bardzo krótkich fryzur.

Jeżeli zastanawiasz się w jakiej fryzurze będzie najbardziej Ci do twarzy, możesz oczywiście również odwiedzić salon fryzjerski i poprosić o poradę doświadczonego w tej dziedzinie eksperta.