para mloda

30 pięknych piosenek na rocznice ślubu – utwory idealne na waszą rocznice

Związek małżeński to źródło radości, wsparcia i czułości ze strony drugiej osoby, którą pokochaliśmy na tyle, by spędzić ze sobą życie. Nie da się jednak ukryć, że każde małżeństwo przeżywa trudniejsze chwile, burze czy momenty kryzysowe. Tym bardziej warto więc doceniać każdy rok spędzony razem. Rocznice ślubu to doskonała okazja do celebrowania swojej miłości i świętowania. Uczucia, jakie nam towarzyszą możemy wyrazić piosenką. Odpowiednio dobrana będzie dla męża lub żony przemiłą niespodzianką, podziękowaniem lub przypomnieniem o miłych chwilach. Dlatego też przygotowaliśmy listę piosenek, które doskonale sprawdza się w tej roli.

Nadchodzi Wasza rocznica ślubu? Czas wybrać dobre piosenki!

Rocznicę ślubu można celebrować na różne sposoby. Część małżeństw chętnie świętuje je w gronie bliskich i znajomych, szczególnie kiedy mamy do czynienia z okrągłymi rocznicami idealnymi do wspólnego celebrowania. Inne pary decydują się na romantyczną kolację w blasku świec, niektórzy wyjeżdżają by oderwać się od codzienności, jeszcze inne decydują się zostać w domu i cieszyć się wzajemną bliskością. Niezależnie od tego, jaki sposób obchodzenia rocznicy ślubu wybierzemy, zawsze towarzyszyć może nam dobra muzyka. Piosenki na rocznicę ślubu mogą pomóc zbudować odpowiedni nastrój, zachęcić do zabawy lub przekazać nasze uczucia w piękny, poetycki sposób. Utworów nawiązujących do miłości i trwałości małżeństwa nie brakuje – są wśród nich zarówno polskie, jak i zagraniczne utwory. O ich wyborze warto pomyśleć odpowiednio wcześnie, dlatego też przygotowaliśmy propozycje piosenek, które doskonale sprawdzą się w tej roli.

Piękne piosenki na rocznicę ślubu – 5 najlepszych z nich

Zacznijmy od naprawdę pięknych, wzruszających piosenek z głębokim przesłaniem. To utwory, które pozwalają na przypomnienie sobie jak ważnym, głębokim i niezwykłym uczuciem jest miłość. To piosenki, które przywołują najlepsze wspomnienia ze związku oraz zachęcą do wspólnego tworzenia kolejnych pięknych chwil.

1. Ellie Goulding – Love Me Like You Do

Piosenka znana nam przede wszystkim z filmu “50 twarzy Greya” doskonale sprawdzi się również jako piosenka na rocznicę ślubu. To opowieść o bezgranicznej miłości, oddaniu i znalezieniu sensu w drugiej osobie. Piękny, melodyjny utwór z pewnością wywoła w was wiele wzruszeń.

2. Nat King Cole – When I Fall in Love

Piosenka mająca ponad kilkadziesiąt lat wciąż koi i wzrusza pięknym głosem Nata Cole’a. Równie ważny jest także jej przekaz: “kiedy kocham, to już na zawsze”. To piękne świadectwo trwałego uczucia, które może trwać przez lata.

3. John Legend – All of me

Utwór zdecydowanie pasujący do rocznicy ślubu. Mówiący o tym, co w miłości najważniejsze, czyli ofiarowaniu się całkowicie drugiej osobie. Wzrusza, pobudza do przemyśleń oraz utwierdza nas w tym, że podjęliśmy dobrą decyzję wybierając wspólne życie.

4. Whitney Houston – I will always love you

Czy można wyobrazić sobie piękniejszy utwór na rocznicę ślubu? Nam przychodzi to z trudem. Spektakularny głos Whitney Houston, która zapewnia o wiecznej miłości z pewnością przyprawia o szybsze bicie serca.

5. Aerosmith – I Don’t Want To Miss A Thing

Przepiękny utwór mówiący jak ważne jest dostrzeganie piękna każdej wspólnie spędzonej chwili i zapamiętywanie go. Często bowiem, gdy znajdziemy się w trudniejszej sytuacji, to właśnie takie piękne momenty dają nam siłę do dalszego działania.

Śmieszne piosenki na rocznicę ślubu – 5 najlepszych z nich

Nikt nie powiedział, że obchodzenie rocznicy ślubu musi być wzniosłe i patetyczne. Dla wielu par jest to okazja do doskonałej zabawy. Wiele par uwielbia wspólnie bawić się i śmiać. Dla nich najlepszym wyborem będzie śmieszna piosenka na rocznicę ślubu, która pozwoli im podejść z dystansem do wzlotów i upadków jakie miało ich małżeństwo. Poznaj więc propozycje naszych zabawnych piosenek.

  Nie masz pojęcia co dać swojej siostrze pod choinkę ? Sprawdź te propozycje

1. Classic – Hej czy Ty wiesz

Utrzymana w rytmach disco polo piosenka z zabawnym tekstem będzie doskonałym wyborem dla par, które mają za sobą długi staż małżeński i przypomni im chwile młodości.

2. Loverboy – Dobry mąż

Skoczna melodia, humorystyczny tekst, świetna aranżacja muzyczna nawiązująca do minionych czasów – wszystko to sprawia, że utwór ten z pewnością wywoła na waszych twarzach szerokie uśmiechy.

3. Love and Marriage – Frank Sinatra

Ta klasyczna piosenka może wywołać salwy śmiechu nie tylko ze względu na tekst ale również przez to, że jest znana nam wszystkim z serialu „Świat według Bundych”.

4. All You Need Is Love – The Beatles

Przesłanie tej piosenki jest proste i radosne, co sprawia, że jest ona idealna na rocznicę ślubu.

5. Renata Przemyk – Babę zesłał Bóg

Zabawny sposób na to, by docenić rolę kobiety w małżeństwie. Piosenka, choć pozornie zabawna niesie za sobą również ważny przekaz.

Polskie piosenki na rocznicę ślubu – 5 najlepszych z nich

W piosenkach które mówią o miłości liczy się nie tylko melodia, ale również słowa i przekaz, jaki z nich płynie. Nie da się ukryć, że z tego powodu do większości z nas przemawiają przede wszystkim piosenki w języku polskim. Są zrozumiałe a ich słowa możemy śpiewać wspólnie w czasie romantycznych chwil. Poniżej przedstawiamy polskie piosenki, które idealnie sprawdzą się jako utwory na rocznicę ślubu.

1. Andrzej Piaseczny & Robert Chojnacki – Niecierpliwi

Niezwykle romantyczny, pełen namiętności utwór, który z pewnością przypomni wam pierwsze chwile razem oraz emocje, jakie wiązały się z pierwszymi randkami czy wspólnie spędzonymi nocami. Ciepły i zmysłowy głos Andrzeja Piasecznego doskonale komponuje się z porywającą choć jednocześnie spokojną melodią tworząc piękną, pobudzającą wyobraźnię całość.

2. Krzysztof Krawczyk, Edyta Bartosiewicz – Trudno tak

Wszyscy małżonkowie doskonale wiedzą, że małżeństwo to nie tylko wspólne radości, ale również trudy codzienności. Zdarzają się konflikty, spory, niezrozumienie, które sprawia, że trudno jest nam być ze sobą. Krzysztof Krawczyk i Edyta Bartosiewicz przekonują jednak, że “bez siebie nie jest lżej”. To utwór idealny dla małżeństw z długim stażem, które mają za sobą długą drogę.

3. Anna Jantar – Przetańczyć z tobą chcę całą noc

Ślubna klasyka, która doskonale sprawdzi się również podczas celebrowania rocznicy ślubu. Ciepły, melodyjny głos Anny Jantar, piękne słowa i porywająca muzyka zachęcają, by wziąć się w objęcia i wyruszyć na parkiet.

4. Farba – Chcę tu zostać

Melodyjna, spokojna ballada przekonująca o trwałości uczucia. Miłość w tej piosence jest w stanie przeciwstawić się wszelkim burzom i problemom, tak jak w dobrym małżeństwie.

5. Lady Pank – Zawsze tam gdzie ty

To piosenka, która pokazuje nam, że miłość możemy wyrażać na tysiąc sposobów a romantyczne piosenki mogą być mocniejsze i brzmieć rockowo i energicznie.

Piosenki na rocznicę ślubu dla męża – 5 najlepszych z nich

Piosenka na rocznicę ślubu jest doskonałym sposobem na wyrażenie swoich uczuć i emocji w sposób inny niż zawsze. Wie o tym wiele pań, które poszukują utworów, które mogłyby zadedykować swoim małżonkom. Wychodząc im naprzeciw przygotowaliśmy pięć propozycji utworów, które idealnie sprawdzą się jako piosenka dla męża.

1. Christina Perri – A Thousand Years

Piosenka doskonale znana nam z sagą “Zmierzch” jest jednocześnie pięknym wyznaniem miłości, która jest wieczna i będzie trwała nawet przez tysiąc lat. Chyba każdy mężczyzna chciałby otrzymać od swojej ukochanej podobne słowa podane w tak pięknej i melodycznej formie.

2. Krystyna Giżowska – Przeżyłam z Tobą tyle lat

Ta piosenka to zdecydowanie klasyka jeśli chodzi o utwory na rocznicę ślubu. Szczególnie w przypadku par z długim stażem wywoła masę wspomnień oraz wzruszeń.

3. Alicia Keys – If I Ain’t Got You

Niezwykle klimatyczna i poruszająca piosenka, w której autorka przekonuje nas, że wszystko traci sens, jeśli obok nas nie ma ukochanej osoby.

  Władysławowo jesienną porą? Sprawdź dlaczego warto!

4. Jasmine Rae – When I Found You

Klimatyczna melodia i bardzo poruszający tekst. Pokaż mężowi jak zmieniło się twoje życie dzięki temu, że go poznałaś.

5. Verba feat. Sylwia Przybysz – To Dla Ciebie Pragnę Żyć

Kolejna piosenka, która może być dowodem dla męża, że jest on niezwykle istotną osobą w życiu swojej żony. Piękna melodia, cudowny łagodny głos Sylwii Przybysz oraz wzruszający tekst to największe atuty tej piosenki.

Piosenki na rocznicę ślubu dla żony – 5 najlepszych z nich

Wielu mężczyzn ma problem z deklaracją uczuć a mimo to w tak ważnym momencie chcieliby wyrazić swoje uczucia. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być piosenka na rocznicę ślubu, która będzie stanowiła dedykację dla żony. Istnieje wiele utworów, w których panowie pięknie śpiewają o kobietach i swoich uczuciach. Takie utwory sprawdzą się doskonale. Poznaj 5 najpiękniejszych z nich.

1. Joe Cocker – You Are So Beautiful

Ta piosenka zdecydowanie sprawdzi się jako dedykacja dla żony. Każda kobieta uwielbia słyszeć, że jest piękna od swojego mężczyzny. Jednakże słowa zachwytu przekazane w tej formie z pewnością cieszyć będą jeszcze bardziej. Dodatkowo, piosenka ta jest niezwykle klimatyczna, co dodatkowo sprawia, że idealnie sprawdzi się podczas rocznicy.

2. Ed Sheeran – Perfect

Każda kobieta lubi czuć się doceniona i cieszy się, gdy jej mężczyzna jest w stanie dostrzec piękno wspólnych momentów. Romantyczna ballada, w której Ed Sheeran śpiewa o urodzie kobiety oraz tańczeniu boso z pewnością wywoła wzruszenie i zachęci pary do wspólnej celebracji wyjątkowych momentów.

3. Piotr Rubik – Psalm dla Ciebie

Piękny utwór będący oddaniem hołdu ukochanej kobiecie, w liryczny, poetyczny sposób. Cudowna melodia oraz bardzo przyjemny głos Piotra Rubika sprawiają, że nie da się przesłuchać tej piosenki tylko raz.

4. Andre – Czarodziejko, Serc Złodziejko

Lekka piosenka w klimacie disco, która mówi o tym, jak wielkie wrażenie może wywrzeć kobieta na mężczyźnie. Każda żona z pewnością doceni taki gest, który udowodni, że skradła serce swojego męża i nic się nie zmieniło mimo upływu lat.

5. Jaymes Young – Infinity

Nieskończona miłość to coś o czym marzy każde małżeństwo. Tym klimatycznym kawałkiem mąż może zapewnić swoją żonę o takim właśnie uczuciu.

Piosenki na rocznicę ślubu disco polo – 5 najlepszych z nich

Teoretycznie nikt z nas nie słucha disco polo, jednak faktem jest, że teksty tych prostych, zabawnych piosenek znamy wszyscy. Jak żadne inne sprawdzają się one podczas imprez i wspólnej zabawy. Również tej związanej z celebrowaniem rocznicy ślubu. Dlatego też przygotowaliśmy listę 5 najlepszych utworów disco polo, które świetnie sprawdzą się jako piosenka na rocznice ślubu.

1. Masters – Żono moja

To zdecydowanie jedna z tych piosenek disco polo, które doskonale sprawdzą się podczas rocznic ślubu. Będąca prawdziwym wyznaniem miłości – prostym, lecz trafiającym w serce. Jest to też utwór, który zdecydowanie zna każdy z nas.

2. JORRGUS – W szczęściu

To utwór utrzymany w klimacie disco polo, który pokazuje, że muzyka ta wcale nie musi być przaśna i kiczowata. To wesoły a jednocześnie piękny utwór mówiący o małżeństwie oraz wspólnej drodze. Doskonale sprawdzi się jako piosenka na pierwszy taniec na weselu, jak i na przypomnienie przysięgi po latach.

3. Piękni i Młodzi – Niewiara

Piękni i Młodzi to jeden z tych zespołów disco polo, który zachwyca i starszych i młodszych. Ich utwór Niewiara jest pięknym wyznaniem miłości, który doskonale pasuje do celebrowania rocznicy ślubu. To piękna, melodyjna piosenka, która z pewnością wywoła wiele wzruszeń.

4. Andre – Miłość Bóg Nam Dał

Niby disco polo a jednak wzruszająca i pełna uczuć piosenka, która doskonale sprawdza się nie tylko na weselach ale również podczas świętowania kolejnych rocznic ślubu.

5. Akcent – Nie wolno zabić tej miłości

Akcent to jeden z tych zespołów disco polo, których nie trzeba nikomu przedstawiać. To kolejny hit Zenka Martyniuka, w którym znajdziemy prawdy dotyczące wzajemnego uczucia i dbania o nie.