kobieta z niebieskimi oczami

Jaki kolor włosów wybrać do niebieskich oczu?

Koloryzacja włosów może podkreślić naszą urodę, albo wręcz przeciwnie, uwydatnić pewne niedoskonałości, na przykład cery. Jaki kolor włosów wybrać do niebieskich oczu? Nie wiesz? Sprawdź koniecznie najkorzystniejsze odcienie kosmyków dla właścicielek niebieskich tęczówek!

Typ kolorystyczny – sprawdź go zanim wybierzesz kolor włosów!

Istnieje podział na 4 typy kolorystyczne, które mają nazwy pór roku. Wobec tego to będzie wiosna, lato, jesień i zima. Jak je dopasować? Spójrz przede wszystkim na żyły znajdujące się na nadgarstku, dzięki nim dowiesz się sporo. Zielone posiadają kobiety o ciepłej urodzie, a niebieskie, odwrotnie te o zimnej. Przy typie kolorystycznym pod uwagę bierzesz jeszcze kolor karnacji, barwę tęczówki, ponadto odcienie włosów. Co ważne, istnieje dodatkowy podział na:

 • ciepła jesień
 • ciepłą wiosnę
 • chłodne lato
 • chłodną zimę
 • ciemną zimę
 • ciemną jesień
 • czystą wiosnę
 • czystą zimę
 • przygaszone lato
 • przygaszoną jesień.

Te podgrupy wynikają z drobnych niuansów. Tak szeroki podział pozwala dokładniej dopasować typ urody. Poniżej masz główne 4 rodzaje, wraz z dokładną charakterystyką:

 • Pani lato to najpopularniejszy typ w Polsce, ponieważ ma go najwięcej kobiet. Tu cera jest delikatna i jasna. Może jednak wpadać w tonacje mleczną, oliwkową, a także różowo-beżową. Jak zachowuje się skóra pod wpływem promieni słonecznych? Opalenizna jest różowa bądź czerwona.
 • Osoby o typie wiosny mają promienną cerę, ale jasną, niekiedy wręcz porcelanową. Promienie słońca szybko „łapią skórę”, a opalenizna jest brązowa, choć często pojawia się rumień.
 • Typowa jesień jest blada, czyli ma ona jasną cerę. Karnacja miewa złocisty-beżowy ton, tudzież brzoskwiniowy. W większości przypadków zdobią ją piegi. W tym wypadku opalamy się na czerwono, niezwykle rzadko pojawia się upragniony brąz.
 • Zima jest wyjątkowa, w większości przypadków wyrazista. Tu cera jest jasna, blada, a nawet porcelanowa. Bywa również tak, że karnacja jest typowo południowa, a więc ma barwę chłodną, oliwkową i opala się na oliwkowy kolor.
  Jaki makijaż do czerwonej sukienki? Najlepsze propozycje

Niebieskie oczy – jaki kolor włosów do nich pasuje?

Zastanawiasz się, jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu? Poniżej znajdziesz przydatną ściągę. Oto ona:

 • Blond

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu? Większość osób od razu wie, że blond jest dobrym pomysłem. Trafionym wyborem są chłodne odcienie, zwłaszcza gdy nasza cera jest jasna. Można postawić ponadto na platynę, czy na ciemniejsze tony.

 • Brązowe

Odpowiednie kolory włosów do niebieskich oczu to z pewnością będą brązy. Przy chłodnym typie urody zdecyduj się na wariant z rudymi refleksami, czy też z tymi wiśniowymi. Za to ten cieplejszy korzystniej wygląda wraz z jasnymi oraz średnimi brązami.

 • Czarne

Niestety, ale czerń w połączeniu z niebieską tęczówką prezentuje się korzystnie tylko przy ciemniejszej karnacji oraz oprawie oczu. Bardzo blada skóra tworzyła by tutaj za duży kontrast do głębokiej czerni kosmyków, choć niejedna „Królowa Lodu” w tym duecie zachwyca. W zasadzie niewiele kobiet decyduje się na taką koloryzację, bo panie lepiej czują się w jaśniejszych barwach.

 • Rudy

Wszelkiego rodzaju rudości powodują, że niebieskie oczy są dodatkowo podkreślone. W zależności od typu urody decyduj się na chłodne bądź na ciepłe tony.

ruda kobieta z niebieskimi oczami

Niebieskie oczy i karnacja skóry – jak dobrać kolor włosów?

Kolory włosów do niebieskich oczu i do jasnej karnacji mogą być różne. Zdecydowanie najlepszym wyborem w tym wypadku są zarówno blondy, jak i rudości. Co do brązu, idealny jest chłodny, między innymi popielaty. Jeśli natomiast chodzi o jasne kosmyki, to platynowy blond uwydatni urodę dziewczyn z niebieskimi oczami. Unikaj natomiast rodzaju miodowego oraz bursztynowego. Pamiętaj, że ogniste rudości to wprost wymarzony kolor włosów do niebieskich oczu.

W przypadku ciemnej karnacji najlepsze są ciepłe odcienie kosmyków. To sprawi, że wydobędziemy błękitną barwę tęczówki jeszcze bardziej. Zdecyduj się na mocne rudości, czyli na mahoń, za to gdy chodzi o  blond to poleca się miedziany, miodowy i złocisty. Brązowe kolory włosów do niebieskich oczu to tylko ciepłe tony, między innymi z nutką czerwieni.

  Laminowanie włosów - jak to zrobić? Efekty laminacji włosów

Jakie znaczenie ma kolor brwi i oprawy oka?

Jasne włosy do niebieskich oczu, czy może odwrotnie, ciemne? To wszystko zależy od pewnych, drobnych niuansów. Dokładnie przyjrzyj się oprawie tęczówki, bo to ma spore znaczenie, podobnie jak same brwi. Detale mocno wpływają na wygląd twarzy! W przypadku ciemnych brwi, niestety one dobrze wyglądają tylko i wyłącznie przy głębszych tonach kosmyków, głównie przy brązach, i ciemnym blondzie, dzięki temu nie stanowią dużego kontrastu, który pojawiłby się z jasnymi kosmykami. Delikatniejsza oprawa oka lepiej współgra z blondem jasnym bądź średnim, choć nie zza jasnym, bo wszystko będzie się „zlewać”. Przy zimnej cerze idź w stronę piaskowego i platyny, a przy ciepłej – w odcienie kakao i orzechowe brązy.

niebieskie oko

Najlepsze kolory włosów do niebieskookich – wybór redakcji

Ciemne włosy do niebieskich oczu mogą tworzyć za mocny kontrast. Pamiętaj, że im jaśniejsza jest cera tym delikatniejsze powinny być kosmyki, wtedy zyskasz spójny wizerunek. Zdecydowanym liderem od lat pozostaje blond, który uwielbiają niebieskookie panie. Nic dziwnego, bo dzięki niemu wydobędzie się błękitną barwę tęczówek. Platyna oraz złote odcienie to prawdziwa klasyka.

Poniżej znajdziesz najlepsze kolory włosów do niebieskich oczu według naszej redakcji:

 • Sombre do niebieskich oczu to ciekawy wybór, bowiem tu jaśniejsze są jedynie końcówki, poza tym pojedyncze pasma. Efekt jest bardzo naturalny, a refleksy podkreślają piękno błękitnych tęczówek.
 • Subtelne refleksy to dobra opcja, gdy nie chcesz radykalnie zmieniać wizerunku, a mimo to pragniesz odmienić fryzurę. Ciemne włosy do niebieskich oczu rozjaśni delikatny blond, czy też subtelne brązy. Brunetki natomiast powinny wybrać pasemka w czerwieni, albo te przeplatane barwami pomarańczowymi oraz fioletowymi, choć to będą bardzo odważne typy i nie każda kobieta się na taką koloryzację zdecyduje.