kobieta z torebka

Jak odróżnić oryginalną torebkę od podróbki? 10 rzeczy na które musisz zwrócić uwagę!

Na rynku jest masa torebek, aczkolwiek nie wszystkie to markowe produkty. Podróbki zdarzają się niestety, ale coraz częściej. W jaki sposób można odróżnić fake od luksusowego dodatku? Nie wiesz? Spokojnie, ponieważ w naszym artykule zdradzamy jak  okdryć różnice. To 10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w czasie zakupów. Koniecznie je poznaj!

Chcesz być pewna oryginalności torebki? Kup ją z pewnego źródła

Luksusowe produkty polecamy kupować wyłącznie w firmowych salonach danego domu mody lub marki. Dobrym pomysłem jest również wybór sklepów online, które oferują towary premium. To będą duże butiki multibrandowe lub komisy z używanymi rzeczami, w których zyskujemy dowód potwierdzający autentyczność danej torebki. Warto decydować się na pewne źródła, bo osoby prywatne zwłaszcza na aukcjach internetowych proponują głównie tańsze imitacje. Zawsze możesz prosić o dowód zakupu, a także o więcej szczegółowych zdjęć, aby się upewnić, czy to aby oryginalny model. Aukcje i portale oferujące używane rzeczy kuszą niskimi cenami, ale tam ryzyko zakupowej wpadki jest ogromne. Mało kto dysponuje rachunkiem, który jasno potwierdzi źródło zakupu, a zarazem oryginalność.

damska torebka

Oryginalna torebka czy marna podróbka? Zawsze sprawdź te 10 rzeczy!

Zakup luksusowego dodatku to dla wielu spełnienie marzeń, na które oszczędzają nawet latami. Warto dobrze przemyśleć nie tylko to na jaki model się decydujemy, ale również gdzie go mamy nabyć. Na co uważać, aby nie zostać oszukanym? Trzeba pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Poniżej znajdziesz 10 najważniejszych rzeczy. Oto one:

1. Cena

Markowe torebki są dość drogie, dlatego niska cena powinna nas od razu zaniepokoić. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić wartość danego modelu, aby mieć lepsze rozeznanie. Uszkodzenia, czy inne ślady użytkowania oczywiście obniżą wartość, za to produkty vintage wręcz przeciwnie, bo przez cały czas sporo kosztują, zwłaszcza te pochodzące z limitowanych edycji.

2. Opakowanie torebki

Firmowe akcesoria sprzedaje się wraz z pudełkiem oraz ze specjalnym woreczkiem. Każdy element posiada odpowiednie logowanie. Droższe marki dodatkowo dorzucają certyfikat autentyczności. Wiele osób wystawia mimo wszystko torby bez tych detali nawet, gdy jest to oryginalny towar.

3. Logowania

Każdy firmowy produkt zawsze posiada odpowiednie logowania nawet towary z niższych półek działu premium. Znak firmowy pojawia się zarówno w środku, jak i na zewnątrz, i to w wielu lokalizacjach. Dobrze sprawdź poszczególne rzeczy, aby zyskać pewność, że torebka pochodzi z legalnego źródła. Logo jest zawsze idealne!

  Big Star - obuwie amerykańskich gwiazd sportu

4. Szwy

Markowe produkty wyróżniają się pięknym designem oraz wysoką jakością. Idealnie równe szwy są proste, za to w podróbkach mamy wystające nitki, nierówności oraz kiepskiej jakości materiał. Niestety, ale czasami trzeba się bardzo przyjrzeć, aby odkryć różnice!

5. Numer seryjny

Bardzo wiele firm decyduje się na umieszczanie numerów seryjnych w torebkach, aby wykluczyć proceder podrabiania. Szereg liczb i liter pozwala nam potwierdzić autentyczność dodatku, na przykład w internecie. Co ważne, niektóre starsze produkty Chanel, czy Louis Vuitton nie posiadają numeru!

6. Znaki szczególne

Każdy model torebki czymś się wyróżnia. Trzeba wobec dokładnie szczegół po szczególe porównać, czy aby na pewno znaki występują tam gdzie powinny. Charakterystyczne detale są różne, od logowania, po kolor nitki na szwie. Laikom niekiedy trudno to zweryfikować, więc warto liczyć na wsparcie fachowców lub wybierać wyłącznie renomowane salony firmowe lub komisy, które dysponują odpowiednimi certyfikatami.

7. Jakość

Torebki renomowanych firm oraz domów mody wyróżniają się wysoką jakością. Skóra i materiały syntetyczne są z wyższej półki. W wielu przypadkach od razu widać, że któryś model to fake, bo wygląda z racji użytej tkaniny tandetnie. Pamiętaj, że skóra z wiekiem oczywiście się starzeje, więc zmiana odcienia jest normalną sprawą.

8. Zamek

Firmowe akcesoria mają suwaki wysokiej jakości, które są dość ciężkie. Wyglądają szlachetnie, dodatkowo na zapięciu pojawia się logowanie. Nie ma tu mowy o tanich plastikowych zamkach ani o łuszczących się elementach.

9. Metka

Wewnątrz markowych torebek szukaj metek. Znajdziesz ich aż kilka, bo czasami osobno pojawia się skład i numer seryjny bądź miejsce produkcji. Mimo wszystko zawsze musisz mieć na nich najważniejsze informacje, poza tym logo danej marki. Danych jest sporo, wszystko jest równo zapisane w przeciwieństwie do podróbek, gdzie detale nie są dopracowane. Dodatkowo jest metka papierowa doczepiona do produktu!

10. Uchwyty

Drogie torebki nie są klejone, a szyte i to bardzo często ręcznie. W tym wypadku uchwyty będą mocno przytwierdzone za pomocą grubej nici. Co ważne, szew jest wypukły nie płaski!

Drogie torebki posiadają wiele charakterystycznych cech, które wyróżniają je na tle innych, również podróbek. To dobrze dopracowane projekty, a nie tylko modele z widocznym logo. Zazwyczaj płacimy nie tylko za unikatowy znak firmowy, ale i za wysoką jakość.

kobieta z czerwona torebka

Torebka Prada – jak rozpoznać oryginał?

Podróbka torebki Prady często jest bardzo łudząco podobna do oryginału. Zawsze zacznij od sprawdzenia jakości tkaniny, metek oraz logo. Znak firmowy powinien znajdować się na metalowej płytce w kształcie trójkąta, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Pamiętaj, że „nóżka” litery „R” będzie lekko przekrzywiona, a nie zupełnie prosta. Skóra powoduje, że torebki Prady są dość ciężkie, poza tym mają metalowe wykończenie oraz zawierają numer seryjny. Podszewka jest wysokiej jakości, tak samo perfekcyjnie wykończone są jeszcze inne detale. Woreczek i pudełko również powinny być w zestawie.

  Na czym polega slow fashion? Minimalizm w garderobie

Torebka Burberry – jak rozpoznać oryginał?

Nie da się ukryć, że podróbka torebki Burberry może być trudna do zweryfikowania. Zwróć uwagę przede wszystkim na kratę – House Check, która zdobi prawie każdy model. To trzy symetryczne przecinające się linie, które posiadają białe wypełnienie, poza tym pomiędzy jest cieńsza czerwona linia równoległa do tych ciemnych. Logowanie jest obowiązkowe i to na każdym elemencie. Perfekcyjne szwy, metalowe elementy i sygnatura sprawia, że oryginał wyróżnia się na tle podróbki. Wstawki ze skóry naturalnej oraz metki z numerem dają Ci jeszcze większą pewność, że to towar luksusowy.

Torebka Guess – jak rozpoznać oryginał?

Marka Guess jest dość znana i powszechnie dostępna. Ten brand posiada w ofercie przeróżne torebki. Markowe modele wyróżniają się logo umoszczonych w różnym miejscu – z przodu, poza tym na suwakach i napach, są oznaczone numerem oraz logowaną podszewką. Każdy szczegół jest pięknie wykończony, a materiał widać, że jest solidnie połączony, a poprzez to wytrzymały. Podróbka torebki Guess jest spotykana często. Co ją zdradza? Kiepska jakość oraz krzywe logo, tudzież niewłaściwe jego rozmieszczenie i dość tandetne wnętrze z kompletnie nie pasującą podszewką.

Torebka YSL – jak rozpoznać oryginał?

Podróbka torebki YSL jest kiepskiej jakości, poza tym nie każdy szczegół posiada wymagane logowanie. Jej zupełnym przeciwieństwem jest solidnie wykonany oryginał. Pikowania są równe, za to łańcuch jest dość ciężki. Metalowe wykończenie oraz znak firmowy to kunszt precyzji. W replikach da się zauważyć nie tylko tańsze surowce, ale i brak dbałości o staranne wykończenie. Środek powinien skrywać metki oraz naszywkę z nazwą marki, ponadto elegancką podszewkę. Czasami malutkie detale zdradzają, że to fake anie dodatek od YSL!

Torebka Michael Kors – jak rozpoznać oryginał?

Od lat Louis Vuitton i Michael Kors to najbardziej podrabiane marki na świecie. Na rynku jest tyle replik gorzej lub lepiej zrobionych, że łatwo przez przypadek nieświadomie je zakupić. Niska cena z pewnością będzie znakiem alarmowym, tak samo jak brak metek i chociażby krzywe logo. Fake posiada nierówny emblemat, do tego brak sygnowania na suwakach oraz na innych detalach. Podróbka torebki Michael Kors od razu wyróżniają się kiepską jakością i nietypową, tanią podszewką. Autentyczny środek jest zbliżony tonem do dodatku, ponadto ma subtelny wzór oraz komplet niezbędnych metek dobrze przyszytych.