Ekspres przelewowy

Czy ekspres przelewowy jest dobrym wyborem dla początkujących?

Chcąc kupić ekspres do kawy, do wyboru mamy wiele ciekawych propozycji w różnych przedziałach cenowych. Dużą popularnością cieszą się ekspresy przelewowe, uznawane za najlepsze dla początkujących. Czy rzeczywiście tak jest? A może lepiej zainwestować w innego rodzaju urządzenie?

Jak działa ekspres przelewowy?

Ekspres przelewowy jest bardzo prosty w obsłudze. Aby przygotować kawę, wystarczy przełożyć ją do specjalnego koszyczka z filtrem. Jeśli kupujemy kawę ziarnistą, na przykład w sklepie internetowym: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/kawy-i-herbaty, uprzednio będziemy musieli ją zmielić. Ekspres przelewowy wyposażony jest w grzałkę, która podgrzewa wodę do temperatury 90-96 stopni Celsjusza. W zależności od tego, jak bardzo intensywną kawę chcemy uzyskać, możemy mieszać mielone ziarna z wodą w odpowiednich proporcjach. Nowoczesne modele ekspresów przelewowych wyposażone są w stałe filtry, dzięki temu nie trzeba korzystać z tych papierowych, a tym samym nie trzeba ich wymieniać.

Ekspres przelewowy – prosty w obsłudze i ekonomiczny

Główną zaletą ekspresów przelewowych jest łatwość obsługi – nie są one wyposażone w żadne funkcje, które mogłyby sprawiać jakiekolwiek problemy. Ponadto umożliwiają one kontrolowanie smaku kawy, pozwalając jednocześnie cieszyć się idealnym jej aromatem. Zawsze warto jednak zakupić kawę ziarnistą Lavazza https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/kawy-i-herbaty/lavazza, a następnie zmielić ją bezpośrednio przed przygotowaniem. Dzięki temu zachowamy wszelkie jej właściwości. Ekspres przelewowy to rozwiązanie ekonomiczne, gdyż kupimy go w niższej cenie niż ekspres ciśnieniowy. Dodatkowo sama kawa ziarnista jest tańsza od kapsułek. Wadą ekspresu przelewowego jest konieczność manualnego czyszczenia, co może stwarzać spore problemy. Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe najczęściej czyści się przy pomocy specjalnych tabletek, które działają automatycznie, bez naszej ingerencji. Ponadto czas przygotowania kawy może okazać się dłuższy niż w przypadku ekspresów ciśnieniowych.

  Co to jest i jakie właściwości ma Yerba Mate?

Ekspres przelewowy dla początkujących – tak czy nie?

Ekspres przelewowy ma wiele zalet, będąc najlepszym wyborem dla osób oszczędnych albo dla tych, którzy lubią małą czarną bez żadnych dodatków. Z jego pomocą przygotujemy wyłącznie małą czarną, a jeśli chcielibyśmy nieco bardziej wyrafinowany napój, będziemy musieli osobno spienić mleko (albo po prostu, dodać śmietanę). Ekspres przelewowy sprawdzi się, jeśli na co dzień nie pijemy zbyt dużo kawy, wybierając herbaty. Nie kosztuje zbyt wiele, nie zajmuje też cennego miejsca. Czy jest będzie dobry dla początkujących? Z jednej strony tak, gdyż aby go obsłużyć, nie trzeba większych umiejętności. Z drugiej strony, nowoczesne ekspresy są tak intuicyjne, że wystarczy jeden klik, aby przygotować kawę w wielu wariantach. Można więc powiedzieć, że ekspres przelewowy sprawdzi się w przypadku tych, którzy cenią sobie ekonomiczne, proste i mało wymagające rozwiązania. Niekoniecznie jednak muszą być to osoby początkujące. Pamiętajmy, że dobra kawa powinna być przygotowana z wysokiej jakości ziaren (produkty znanej marki zakupimy na: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/kawy-i-herbaty/dallmayr) oraz przy pomocy wydajnego urządzenia. Takim jest, między innymi ekspres przelewowy.

Artykuł zewnętrzny.