bielizna nocna

Wygodna damska bielizna nocna – jak wybrać najlepszą?

Próbując dojść do sedna problemów ze snem bardzo często zwracamy się w kierunku psychologi. Tłumaczymy sobie, że to przez codzienny stres, gorszy okres w życiu prywatnym, niespodziewane trudności w życiu zawodowym, czy rodzinnym.

Kiedy i to nie pomaga próbujemy szukać winy w komforcie łóżka, jednak nie znajdując jej niewiele osób myśli o zmianie stroju, w którym układa się do snu. Na tenże trop wpadamy zwykle dopiero wtedy, gdy pomimo przespanej nocy budzimy się nie do końca wypoczęci.

Czujemy się, jak gdyby te 7 czy 8 godzin nasze ciało spędziło po części pracując na wygodę snu. Jak to się jednak wiąże z bielizną nocną? Jaka powinna ona być, abyśmy mięli pewność spokojnej i relaksującej nocy? Liczy się krój, a może coś innego ma tu większe znaczenie? W kolejnych akapitach postaramy się to wyjaśnić.

Dobór wygodnej piżamy

Omawiając postawiony w temacie problem na podstawie nocnej bielizny dla kobiet będzie nam o wiele łatwiej zobrazować konotacje występujące pomiędzy komfortowym snem, a tym w czym śpimy. Zacznijmy więc może od ogólnych zasad doboru piżamy (lub innego rodzaju bielizny nocnej). By zrobić to w pełni kompleksowo należy mieć świadomość, że na naszą wygodę podczas nocnego odpoczynku wpływają:

  • wielkość piżamy (zbyt mała spowoduje uczucie skrępowania ciała, któremu o wiele trudniej będzie znaleźć właściwą pozycję podczas snu),
  • wszelkie elementy dodatkowe (szwy, guziki itd.), gdyż ich nieumiejętne zaaplikowanie do stroju nocnego może ograniczyć nam swobodę ruchu i przeszkadzać podczas snu,
  • materiał (niezależnie od pory roku powinniśmy wybierać materiały, które posiadają dobrą przepuszczalność powietrza, gdyż nie ma nic gorszego niż utrudnione oddychanie skóry przez źle dobraną bieliznę nocną).
  Bermudy damskie czy krótkie szorty? Co warto wybrać na lato?

Doskonała damska bielizna na noc

Uogólnienie postawione w temacie tego akapitu jest jak najbardziej celowe. Bielizna nocna potrafi przybierać najróżniejsze fasony, nie mówiąc już o palecie kolorystycznej, czy dodatkowych elementach projektu. Zwieńczeniem powyższych zasad jest jednak mały powrót do psychologicznego aspektu dobrego snu, czyli do satysfakcji. To jak kobieta wygląda jest dla niej szczególnie ważne, dlatego nawet kładąc się do łóżka chce spojrzeć w lustro i móc powiedzieć swojemu odbiciu, że jest piękna (jeśli usłyszy to samo od swojego partnera będzie jej się spało jeszcze lepiej).

Mając więc pewność, że wybieramy odpowiedni rozmiar, materiał i że piżama nie posiada elementów które mogły by drażnić skórę podczas snu można zdecydować o rodzaju bielizny nocnej. W przypadku asortymentu dla kobiet mogą to być: koszule nocne, kombinezony, halki, kuszące komplety dwuczęściowe oraz mniej lub bardziej klasyczne piżamy. Uzupełniając zestaw o stylowy szlafrok na pewno nic nie będzie w stanie podważyć poczucia piękna, jakie osiągnie w ten sposób kobieta.

Czy spanie nago wchodzi w grę?

Czy spanie nago to dobry pomysł? Wielu ekspertów zgadza się co do jego licznych zalet, gdyż regulacja temperatury, swoboda ruchów oraz brak elementów mogących krępować ciało lub wywoływać dyskomfort jest tu kwestią bezsprzeczną. Po co nam więc bielizna nocna? Można by pomyśleć, że po nic… jednak rzućmy okiem na tę sprawę z innej perspektywy.

Osoby mające dzieci nie bardzo mogą sobie pozwolić na nagość podczas snu, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy nasza pociecha zdecyduje się nas odwiedzić. Po drugie większe znaczenie w takim wypadku ma wybór pościeli, która może nie być zbyt miła w dotyku, czy też niewłaściwie regulować ciepło skóry (zwłaszcza latem). Po trzecie – choć spanie nago jest doskonałą alternatywą – nie każdy ma na to ochotę, a wówczas dobrze dobrana bielizna nocna staje się na powrót priorytetem, który należy zrealizować z głową.