Jak poskromić blond?

Każda blondynka wie, jak bardzo kolor włosów potrafi być kapryśny… Bez względu na to, czy włosy są naturalne, czy farbowane mogą tracić kolor
i blask. Jednym z najczęstszych zmartwień są pojawiające się żółte odcienie.

Włosy piękne, jak po wyjściu od fryzjera? Tak! Ale nie przez cały czas – która z nas nie słyszała zaraz po koloryzacji, że zaleca się po kilku tygodniach sięgnąć po fioletowy szampon i odżywkę?

Skąd ten żółty odcień?

W trakcie rozjaśniania w pierwszej kolejności z włosów wytrąca się niebieski pigment, który odpowiedzialny jest za chłodną tonację – tą, która przez wiele z nas jest najbardziej pożądaną. Kolejno wytrącany jest pigment czerwony i na samym końcu pigment żółty, po którego wytrąceniu włosy zostają całkowicie pozbawione koloru.

Blond ma tendencję do żółknięcia. Dziać się może tak zarówno pod wpływem nieprawidłowego zastosowania produktu, niewłaściwego doboru jak i nadmiernej ekspozycji włosów na słońce.

Gdy włosy zaczynają żółknąć

Jeżeli żółte odcienie uwydatniły się po pewnym czasie, warto sięgnąć po odpowiednią pielęgnację. W przypadku włosów blond najlepiej sprawdzą się kosmetyki zawierające niebiesko-fioletowe pigmenty, które neutralizują żółty odcień.

Odpowiednia pielęgnacja

W przypadku włosów rozjaśnianych warto zwrócić uwagę na skład produktów. Kosmetyki nie mogą dodatkowo ich wysuszać. Marka Black Professional stworzyła kurację Premium PLATINUM do włosów blond z ekstraktem z migdałów, który odżywia i nawilża suche włosy, pozostawiając je bardziej miękkie i lśniące.

Szampon dzięki bezsiarczkowej formule, delikatnie oczyszcza skórę głowy i działa odświeżająco na kolor, natomiast maska dzięki zawartości fioletowych pigmentów rewitalizuje blond, który z biegiem czasu traci połysk, witalność i odcień.

Pielęgnacja po – zapobieganie

Jeżeli udało się już pozbyć żółtych odcieni, do codziennej pielęgnacji warto włączyć Tone Booster. To napigmentowany spray tonujący, który neutralizuje żółte tony, zapobiega ich powstawaniu,
a dodatkowo wzmacnia i nawilża włosy. Można go stosować zarówno na suche, jak i mokre włosy. W swoim składzie zawiera organiczne ekstrakty z migdałów, keratyny oraz jedwabiu.