Dlaczego warto kupować buty w Internecie?

Rozwój internetu sprawił, że służy on nie tylko do nauki, zabawy, ale również robienia zakupów m.in. butów. Czy warto kupować buty online? I jakie korzyści niosą za sobą zakupy obuwia przez internet?

Czy warto kupować buty online?

Kupowanie butów w sklepach internetowych ma niewątpliwie wiele zalet. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, zakupy robimy bez wychodzenia z domu. Co więcej, zamówienie możemy złożyć o każdej porze dnia, a nawet i nocy. Nie ma ograniczeń, dzięki czemu nie trzeba dostosowywać się do godzin otwarcia.

Na korzyść zakupów online przemawia również niezwykle bogaty asortyment. Pozwala to na dokonanie zakupów zarówno dla siebie, jak i dla np. partnera. Głównymi zalety zakupów online są: 

  • atrakcyjne ceny – większość cen jest niższa niż kwota zakupu w sklepach stacjonarnych.
  • szybka dostawa – dostawa trwa zazwyczaj 2-3 dni, a do tego kurier przychodzi do domu.
  • bogaty wybór modeli – sklepy internetowe mają o wiele szerszy asortyment od stacjonarnych. Dzięki temu wybór jest znacznie większy i prawdopodobieństwo dostania wymarzonego modelu zwiększa się.
  • rabaty – doskonałym przykładem jest sklep internetowy z obuwiem kulig.pl, w którym są promocje nawet do -50%! Nie dość, że obuwie są tańsze niż w sklepach stacjonarnych, to dodatkowo można je kupić jeszcze taniej, dzięki rabatom i zniżkom.
  • Możliwość zakupów o każdej porze bez wychodzenia z domu – kupując online możemy zrobić zakupy nawet o godzinie 24, a do tego bez wychodzenia z domu!
  • Możliwość zwrotu – sklepy internetowe bardzo często dołączają do zamówienia dokument zwrotu, reklamacji. Jeśli nie trafisz z rozmiarem, możesz je wymienić lub ewentualnie zwrócić.

Jak poprawnie wybrać rozmiar?

Największą obawą przy zakupie butów online, jest wybranie złego rozmiaru obuwia. Dlatego nalezy prawidłowo zmierzyć stopę. Zrób to wieczorem, ponieważ stopy są zmęczone po całym dniu. Potrzebna będzie Ci kartka A4, miarka oraz ołówek lub długopis. Połóż stopę na kartce papiery, a następnie odrysuj stopę, jednocześnie zaznaczając punkt końca stopy oraz najdłuższego palca.

  Styl casual - co to jest i co trzeba o nim wiedzieć?

Następnie za pomocą miarki zmierz odległość między tymi dwoma, najbardziej wysuniętymi punktami. Do otrzymanego wyniku dodaj 0,5 cm, co zapewni komfort podczas noszenia. W ten sposób uzyskasz długość wkładki wewnętrznej. Następnie porównaj go z wymiarami, które podane są w sklepie. pamiętaj, że różni producenci mogą mieć różną rozmiarówkę! Nie zawsze wkładka 24,5 oznacza rozmiar 39. Dlatego za każdym razem dokładnie sprawdź.