siostry

Cytaty o siostrze – 100 krótkich i długich sentencji o siostrzanej miłości

Cytaty o siostrze są wzruszające, smutne, jak i bardzo wesołe. To istny misz-masz wielu  uczuć! Złote myśli doskonale opisują siostrzaną relację. W naszym rankingu znalazło się aż 100 teksów, które dosłownie chwytają za serce. Koniecznie sprawdź jakie to sentencje!

100 najpiękniejszych cytatów o siostrach

Cytaty dla siostry kryją w sobie wiele życiowych prawd. W naszym rankingu zebraliśmy 100 aforyzmów. To niezwykle różnorodne teksty, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Sentencje o siostrach pełne są miłości, nostalgii oraz ukrytych mądrości.

Krótkie cytaty o siostrze – 15 cytatów

Cytaty o siostrze bardzo krótkie łatwo jest nam zapamiętać, poza tym można je zapisać, na przykład na podarunku. Poniżej znajdziesz kilkanaście zwięzłych, ale bardzo ważnych sentencji:

1.”Siostra jest twoim lustrem – i twoim przeciwieństwem.”

Elizabeth Fishel

2.“Siostra to dzieciństwo, którego nigdy nie można stracić.”

Marion Garretty

3.„Zaufanie w relacji z siostrą wyraża się nawet bez słów”.

4.„Kiedy młodsza siostra patrzy na ciebie, chcesz być lepszy”.

5.”Nie ma większej pociechy niż ramiona siostry.”

Alice Walker

6.„Ponieważ mam siostrę, zawsze będę mieć przyjaciela.”

7.”Siostry to różne kwiaty z tego samego ogrodu.

8.„Najbardziej pocieszające ukojenie można znaleźć w ramionach siostry”

9.”Tylko jedne więzi są nierozerwalne na tym świecie: pomiędzy siostrami.”

Philippa Gregory

10.”Posiadanie starszej siostry pozwala nam na zawsze pozostać dzieckiem.

11.”Tylko jedne więzi są nierozerwalne na tym świecie: pomiędzy siostrami.”

Philippa Gregory

12.”Bardziej niż Święty Mikołaj, to twoja siostra wie, czy byłeś dobry, czy zły.”

Linda Sunshine

13.„Moja siostra jest światłem mojego życia.”

14.”Kiedy siostry stają ramię w ramię, kto ma szansę przeciwko nam?”

15.”Dobry przyjaciel zna wszystkie twoje historie; siostra pomogła ci je napisać”.

dwie siostry

Długie cytaty o siostrze – 5 cytatów

Sentencje o siostrach czasami trudno zmieścić w 1-2 zdaniach. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć dłuższych myśli. Poniżej znajdziesz te najpiękniejsze:

1.“Życie wśród sióstr jest jak jazda na karuzeli. Ktoś kogoś lubi, a z kimś nie rozmawia, ktoś komuś czegoś nie może wybaczyć za nic w świecie albo czegoś oczekuje, ale o tym nie piśnie ani słowa, niech się małpa sama domyśli! Ktoś komuś zazdrości, ustępuje lub ciągle robi coś za kogoś innego. Ktoś z kimś ma wielkie tajemnice, które ktoś inny próbuje za wszelką cenę wykraść. Relacje zmieniały się dość szybko i nawet w ciągu jednego dnia siostry bywały dla siebie na przemian jak najlepsze przyjaciółki i śmiertelni wrogowie.”

Renata Adwent

2.”Twoja siostra jest Twoim najlepszym przyjacielem w życiu. Nikt nigdy nie zrozumie Twojej szalonej rodziny jak nie Twoja siostra. Nawet jeśli nie spotykacie się i nie rozmawiacie ze sobą tak często jakbyś chciała, to ona zawsze będzie twoim przyjacielem. Twoja siostra trzyma twoja rękę przez chwilę, ale sercem trzyma cię całe życie.”

3.”Obie siostry łączyło to, że ich wrogiem był świat. Jedna się przed nim barykadowała, zachowywała stałą czujność i za każdym razem kiedy to było możliwe, próbowała się od niego odsunąć. Druga chciała tego wroga podejść, oszukać, prześlizgnąć mu się między palcami jak salamandra.”

Elisabeth Herrmann

4.”Wiktoria od zawsze uczyła córki lojalności rodzinnej. Była to zasada absolutna, podstawowa i nigdy niełamana: nawet jeżeli zdarzały się między nimi konflikty, to wobec trudnych sytuacji wszystkie jednoczyły się i działały razem. Mogły się kłócić i nienawidzić, ale były siostrami i dlatego były sobie bliskie. A odpowiedź na wszelkie utarczki zaczynające się od: Bo ona mi zabrała, Bo ona mi nie oddała, Bo jest mi winna, Bo to moje, a nie jej, brzmiała tak: Macie się dzielić, wspierać i sobie pomagać, bo jesteście siostrami!”

Renata Adwent

5.”Ona jest twoim lustrem, w którym przegląda się cały świat możliwości. Jest twoim świadkiem, który widzi cię w najgorszym i najlepszym wydaniu, a mimo to cię kocha. Jest twoją partnerką w zbrodni, twoją towarzyszką o północy, kimś, kto wie, kiedy się uśmiechasz, nawet w ciemności. Jest twoją nauczycielką, obrończynią, osobistą agentką prasową, a nawet psychiatrą. Czasami to właśnie przez nią żałujesz, że nie jesteś jedynaczką.”

Barbara Alpert

Cytaty o najlepszej siostrze na świecie – 5 cytatów

Cytaty o siostrze to przede wszystkim te mówiące, jak ważna jest ona w życiu. Najlepsze rodzeństwo to te, które się wspiera, kocha i szanuje. Tu idealnie pasują następujące złote myśli:

1.„Siostry są po to, by dzielić się śmiechem i ocierać łzy”.

2.„Słowo „siostra” przywołuje na myśl ideał połączenia i wsparcia.”

Deborah Tannen.

3.„Siostra jest jak najlepsza przyjaciółka, której nie możesz się pozbyć. Wiesz, że cokolwiek zrobisz, ona i tak tam będzie”.

Amy Li

4.“Siostry to wspaniały wynalazek, bo są obok, kiedy ich potrzebujesz. Wśród nich jesteś zawsze kimś, masz swoje miejsce i dobrze znaną rolę.”

Renata Adwent

5.„Siostry są wyjątkowe, od młodych do starych. Bóg dał mi moją siostrę, wyjątkowy skarb, który mogę mieć i trzymać.”

Elizabeth F. Brown.

bawiace sie siostry

Cytaty o siostrzanej miłości – 15 cytatów

Miłość to uczucie, które w przypadku rodzeństwa jest niezwykle silne, poza tym dość specyficzne. Łącząca je więź jest wyjątkowa, bo przetrwa wiele. Poniżej znajdziesz aforyzmy o siostrzanej miłości:

  Cytaty o rodzeństwie - 100 najpiękniejszych sentencji o bracie i siostrze

1.Siostra to ktoś, kto kocha cię od serca. Nieważne, jak bardzo się kłócicie, nie da się was rozdzielić. Jest radością, której nie można odebrać, gdy już zagości w twoim sercu”.

2.„Siostry to anioły, które podnoszą nas w górę, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać”.

3.„Siostrzana miłość jest najbardziej abstrakcyjna ze wszystkich.”

Ugo Betti

4.„Siostry są jak grube uda. Trzymają się razem”.

5.„Przyjaciele mogą pewnego dnia zdradzić, małżonkowie mogą odejść. I tylko siostra pozostanie ci droga i najbliższa na zawsze”.

6.„Siostra jest świadkiem, który zna twe najwyższe wzloty i najniższe upadki, a mimo to kocha Cię. Jest Twym wspólnikiem w psotach, nocnym towarzyszem, kimś, kto nawet w ciemnościach wie, kiedy się uśmiechasz”

Barbara Alpert

7.Wiesz równie dobrze jak ja, jaka jest wartość uczucia siostry: nie ma nic podobnego na tym świecie.”

Charlotte Brontë

8.”Ale miłość sióstr nie potrzebuje słów. Nie zależy od wspomnień, pamiątek ani dowodów. Działa tak głęboko, jak bicie serca. Jest zawsze obecna jak puls.”

Lisa Wingate

9.Ty i ja jesteśmy siostrami, a gdy upadniesz zawsze pamiętaj, że Cię podniosę… Jak tylko przestanę się śmiać.”

10.”Ci, którzy mają piękną siostrę, mają też wielu przyjaciół.”

11.”Więź tak ważna jak więź męża i żony to więź między rodzeństwem”.

Lee Dong-Wook

12.„Nie ma wspanialszej miłości jak miłość rodzeństwa”.

13.”Nasze korzenie mówią, że jesteśmy siostrami, nasze serca mówią, że jesteśmy przyjaciółmi.”

14.„Cokolwiek zrobisz, będą cię kochać; nawet jeśli cię nie kochają, są z tobą połączeni, dopóki nie umrzesz. Z siostrą można być nudnym, a z przyjaciółmi zawsze trzeba mieć dobrą minę”.

Deborah Moggach

15.”Siostry nie potrzebują słów. Udoskonaliły język grymasów, uśmiechów, zmarszczek i mrugnięć – wyrazów zdumienia, zdziwienia i niedowierzania.”

sisotry w okularach

Cytaty o młodszej siostrze – 15 cytatów

Cytaty o siostrze zwłaszcza o tej młodszej rozczulają. To niesamowite, jak mimo różnicy wieku można być dla siebie bratnimi duszami. Poniżej znajdziesz złote sentencje o rodzeństwie, w którym pojawia się młodsza siostra:

1.”Możemy żyć jak kot i pies. Możemy długo nie rozmawiać ani nie żartować. Ale ja zawsze stanę w jej obronie. W końcu to moja młodsza siostra.”

2.“Najbardziej naturalnym sojusznikiem młodej damy jest jej siostra.”

Anna Godbersen

3.”Nikt nie potrafi walczyć z tobą tak jak własna siostra; nikt inny nie zna twoich najczulszych punktów i nie uderzy w nie tak bezlitośnie.”

Jojo Moyes

4.”Z dwóch sióstr zawsze jest jedna, która obserwuje, a druga tańczy.”

Louise Glück

5.”Chciałbym, żeby było więcej sióstr z którymi mogłabym być.”

Emilia Dickinson

6.„Mówią, że bez względu na to, ile masz lat, gdy jesteś z rodzeństwem, wracasz do dzieciństwa”.

7.„Wspaniale było dorastać z tak dużym rodzeństwem. Zawsze bardzo się wspieraliśmy”.

Joaquin Phoenix

8.“Dobrzy ludzie nie są w stanie zrozumieć, jak bardzo złym można być. Są dobrzy, ale też trochę głupi. Dlatego moja siostra nigdy nie przestała pokładać we mnie nadziei. Była dobra.”

Evan Wright

9.„Moja siostra i ja jesteśmy tak blisko, że kończymy sobie nawzajem zdania i często zastanawiamy się, czyje wspomnienia należą do kogo”.

Shannon Celebi

10.”Słodki jest głos siostry w porze smutku i mądra rada tych, którzy nas kochają”.

Benjamin Disraeli

11.”Bądź miły dla rodzeństwa. Są najlepszym łącznikiem z twoją przeszłością i najprawdopodobniej pozostaną z tobą w przyszłości”.

Baz Lurhmann

12.”Łagodniejsza, nieśmiała siostra zmieniała się w tygrysa, gdy jej brat miał kłopoty.”

Clara Ortega

13.„Utrzymywanie kochającego związku z siostrą to nie tylko posiadanie kumpla lub powiernika… to posiadanie bratniej duszy na całe życie”.

14.”Młodsza siostra, wkurza Cię, przezywa, masz jej dosyć, ale nigdy nie pozwolisz jej nikomu skrzywdzić.”

15.„Największym prezentem, jaki kiedykolwiek dali nam nasi rodzice, byliśmy my sami”.

siostry blizniaczki

Cytaty o starszej siostrze – 15 cytatów

Starsza siostra to marzenie wielu osób, nic w tym dziwnego, bo to ktoś wyjątkowy. Opiekuje się, wspiera, a czasami i dokucza. Relacja jest specyficzna, mówią o tym następujące cytaty:

1.„Starsza siostra jest przyjaciółką i obrończynią – słuchaczką, konspiratorką, doradczynią i uczestniczką rozkoszy. I smutków też”.

Pam Brown

2.„Starsza siostra jest jak mama, która zawsze ma gumę do żucia i pozwala ci wziąć pierwszy kawałek, i mówi 'nie’, gdy chcesz zrobić coś niebezpiecznego, i 'tak’, gdy mama mówi 'nie’!”.

3.„Bycie starszą siostrą to świetna robota. Nie wiem, jak małe siostry myślą o swojej pracy, ale kiedy jesteś starszą siostrą, czujesz, że powinieneś zająć się wszystkim.”

Venus Williams

4.”Posiadanie starszej siostry pozwala nam na zawsze pozostać dzieckiem.”

5.„Największą dumą dojrzewającej nastolatki są słowa ”Chcę być taka jak Ty ” – usłyszane od młodszej siostry.”

6.„Twoja siostra jest Twoim najlepszym przyjacielem w życiu. Nikt nigdy nie zrozumie Twojej szalonej rodziny jak nie Twoja siostra. Nawet jeśli nie spotykacie się i nie rozmawiacie ze sobą tak często jak byś chciała to ona zawsze będzie twoim przyjacielem. Twoja siostra trzyma twoja rękę przez chwilę, ale sercem trzyma cie całe życie.”

7.”Jeśli od czasu do czasu nie denerwujesz swojej starszej siostry bez powodu, ona myśli, że już jej nie kochasz.”

8.”Czy są inne powody okrucieństwa mych sióstr? Co ja im zrobiłam? No dobra, trułam je, ale całkiem niegroźnie i tylko w odwecie.”

9.”Jestem starszą siostrą. Chcę się upewnić, że ma wszystko, nawet jeśli ja nic nie mam. To trudne. Za bardzo ją kocham. To się liczy.”

Venus Williams

  Najpiękniejsze cytaty ślubne i zaproszenia na ślub - 100 sentencji, których nie da się zapomnieć

10.”Nasze szczęście, że wobec rozmaitych rozczarowań my przynajmniej możemy liczyć na siebie.”

11.”Otaczająca nas obecnie aura to raczej coś w stylu ,,Wielka zła siostra chroni małą nieśmiałą siostrzyczkę”.

12.„Nie ma jak to starsza siostra, kiedy trzeba człowiekowi wypomnieć dawne grzechy.”

Kate Morton.

13.”Moja siostra… jest osobą, która trzyma mnie w ryzach, czy mi się to podoba, czy nie. Ufam jej, a także mam dobry, zdrowy lęk przed nią.”

Katy Perry

14.„Brzmi to absurdalnie, ale po urodzeniu młodszego w centrum uwagi powinno być starsze dziecko. Bo im mniej zmieni się w jego życiu, tym łatwiej przyjmie ono domową rewolucję”

Zofia Milska-Wrzosińska, „Para z dzieckiem

15.”Na starsze dzieci i ich nastawienie do bliźniego wpływa w szczególny sposób miłość rodzeństwa i domowa atmosfera.”

siostry blondynki

Cytaty o siostrze i bracie – 15 cytatów

Cytaty o siostrze i bracie kryją w sobie wiele uczuć. Nie zawsze rodzeństwo się zgadza, ale mimo wszystko jest dla siebie kimś ważnym. Poniżej masz 15 cytatów, które opisują relację brata i siostry. Oto one:

1.„Mówi się, że dobre żony mają dobrych mężów. Analogicznie można powiedzieć, ze dobrzy bracia mają dobre siostry.”

Samuel Johnson.

2.”Nie wiem, gdzie byłbym bez moich braci i siostry.”

Marissa Jaret Winokur

3.”(…) po to właśnie są bracia i siostry: aby w dzieciństwie utrudniać sobie życie. To daje solidne fundamenty pod dalsze życie, hartuje”

Cecelia Ahern, P.S. Kocham Cię

4.„Trzeba uznać, że sposobem na wydobycie dobra ze swojego brata i siostry, nie jest odwzajemnianie się złem za zło.”

Louis Farrakhan.

5.„Rodzeństwo niekoniecznie musi sobie cokolwiek mówić: mogą siedzieć w pokoju, być razem i czuć się całkowicie komfortowo w swojej obecności.”

Leonardo Dicaprio

6.“To kiedy się jest siostrą i bratem, to dwie dusze, co się dotykają nie zlewając w jedną, jak dwa palce u ręki.”

Wiktor Hugo

7.„Dla każdego brata siostra przestaje rosnąć w wieku jedenastu lat. Następny przełom w percepcji następuje dopiero, gdy dany brat zaczyna pić wódkę z jej mężem.”

Jakub Żulczyk

8.„(…) po to właśnie są bracia i siostry: aby w dzieciństwie utrudniać sobie życie. To daje solidne fundamenty pod dalsze życie, hartuje.”

Cecelia Ahern

9.„Nasi bracia są do nas na tyle podobni, że wszystkie ich różnice wydają się nam zagmatwane. Bez względu na to, jak zinterpretujemy powyższe, całe nasze życie będzie porównywane w odniesieniu do nich.”

Susan Scarf Merrell

10.„Brat może być jedyną osobą, która ma wstęp do domu siostry bez żadnych ograniczeń”.

Marian Sandmaier

11.”Rodzeństwo to przyjaciel dany przez naturę.”

Jean Baptiste Legouvé.

12.„Rodzeństwo to kawałek dzieciństwa, którego nigdy nie tracimy.”

Marion C. Garretty.

13.„Rodzeństwo: twój jedyny wróg, bez którego nie możesz żyć.

14.”„W pozostałej części świata wszyscy się starzejemy. Ale nie dla braci i sióstr. Znamy się tak, jak zawsze. Wiemy, jakie jest serce drugiego. Dzielimy się prywatnymi rodzinnymi żartami. Pamiętamy spory i tajemnice, smutki i radości. Żyjemy poza czasem”

Clara Ortega.

15.„Nie jest łatwo dogadać się z braćmi i siostrami. Twoje rodzeństwo będzie także przywoływać uczucia, których nie chcesz czuć. Rodzeństwo, wśród swoich wzlotów i upadków, jest rozkoszą i darem.”

siostra z bratem

Idealne cytaty na Dzień Siostry – 15 cytatów

Dzień Siostry obchodzony jest w pierwszą niedzielę sierpnia. Poniżej znajdziesz sentencje, które idealnie pasują na taką okoliczność:

1.„Rodzice umierają, córki dorastają i żenią się, ale siostry są na całe życie.”

Lisa See

2.„Pamiętaj, że ten, kto żyje blisko studni, nie zazna pragnienia, a ta, która ma obok siebie siostrę, nie pogrąży się w rozpaczy.”

Lisa See

3.„To moja siostra nauczyła mnie patrzeć na świat w taki sposób – jako na miejsce, które lśni i migoce; miejsce, gdzie głosy świerszczy, wron i wiatru to zdarzenia codzienne, a równocześnie w jakiś sposób zaczarowane.”

Cynthia Kadohata

4.”Siostry pełnią funkcję sieci bezpieczeństwa w chaotycznym świecie, po prostu będąc dla siebie nawzajem.”

Carol Saline

5.”Człowiek w ogóle nie powinien mieć rodzeństwa, bo ono odgaduje jego myśli.”

6.”Obiecaj mi, że zawsze będziesz blisko ze swoim bratem lub siostrą. Tak jak ja i tata. Nie ma nic silniejszego niż więź między rodzeństwem. Oni zawsze będą przy Tobie.”

7.”Możecie być tak różne jak słońce i księżyc, ale w waszych sercach płynie ta sama krew. Ty potrzebujesz jej i ona potrzebuje Ciebie.”

George R.R. Martin)

8.„To nie krew czyni cię moją siostrą, lecz to jak dobrze rozumiesz moje serce jakbyś nosiła je we własnym ciele.”

Rupi Kaur, „Słońce i jej kwiaty

9.„Władza, to jedno, ale miłość rodziny i rodzeństwa jest ważniejsza, jest potężniejsza niż jakakolwiek inna moc – przynajmniej ziemska, przynajmniej ziemska”.

Sander Levin

10.”Rodzeństwo łączą te same wspomnienia z dzieciństwa – podjęła. – Łączą je te same geny, więc stracić brata lub siostrę to jakby stracić cząstkę siebie. Na przykład rękę, ale to coś więcej. Jakby wyrwano Ci kawałek serca.”

Isabel Wolff, „Niewybaczalne”

11.„Siostra jako taka (…) jest bardzo dobrym wynalazkiem.”

12.”„Gdy rodzeństwo działa razem, góry zamieniają się w złoto”.

13.”Zaletą dorastania z rodzeństwem jest to, że w ułamkach stajesz się bardzo dobry”.

Robert Brault

14.”Nigdy nie mogłabym kochać nikogo tak, jak kocham moje siostry”, ”Małe kobietki”

15.„Rodzeństwo: dzieci tych samych rodziców, z których każdy jest zupełnie normalny, dopóki się nie spotkają”.

Sam Levenson