kobieta z czerwonym sercem

Cytaty o miłości szczęśliwej i nieszczęśliwej – TOP 110 najlepszych sentencji

Cytaty o miłości szczęśliwej są tak samo popularne, jak te o nieszczęśliwej. W naszym rankingu znalazło się aż 110 najpiękniejszych sentencji. Zapewniamy, że każdy wybierze coś dla siebie!

Cytaty o miłości szczęśliwej i nieszczęśliwej – poznaj 100 najpiękniejszych z nich!

Miłość to silne uczucie, które nie zawsze jest dla każdego przyjemnym doświadczeniem. Wiele osób wyszukuje sentencji, które opisują ten temat. Aforyzmy o nieszczęśliwej miłości potrafią trafić w samo sedno i podsumować emocje. To smutne, rozczulające i nieco wręcz dramatyczne słowa. Natomiast sentencje o szczęśliwej miłości są zupełnym ich przeciwieństwem. W naszym rankingu znajdziesz każdy możliwy wariant, od cytatów z książek i piosenek, po krótkie myśli łatwe do zapamiętania. Koniecznie je poznaj!

Krótkie cytaty o miłości szczęśliwej – 20 najlepszych z nich

Pozytywne sentencje są najpopularniejsze i najbardziej wyszukiwane, gdy chodzi o uczucia. Poniżej znajdziesz krótkie cytaty o miłości szczęśliwej:

1.”Nasza miłość jak wiatr – nie możesz jej ujrzeć, lecz możesz ją poczuć.”

2.”Miłość daje, ale niczego nie żąda.”

Lew Tołstoj

3.”Miłość nie potępia – miłość oczyszcza i dźwiga.”

4.„Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz.”

5.„Gdzie jest miłość, tam jest życie”

Mahatma Gandhi

6.„Między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość – tak, lecz nie przyjaźń.”

Oscar Wilde

7.„Kto prawdziwie kocha, ten nie troszczy się o nagrodę za swą miłość, lecz tylko o to, by kochać coraz lepiej.”

8.”Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.”

Albert Einstein

9.”Miłość jest wtedy wielka, kiedy gra nie na jednej, ale na wszystkich strunach serca.”

10.„Miłość jest znalezieniem siebie zewnątrz siebie.”

11.„Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego.”

12.„Miłość jest tym, o czym marzysz, paląc trzeciego papierosa.”

13.„Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.”

14.”Kochać to znaczy być światłem i ciepłem dla drugi.”

15.„Miłość to głupota robiona we dwoje.”

16.”Kochać to znaczy być światłem i ciepłem dla drugiego.”

Agid van Broeckhoven

17.”Miłość jest stanem, w którym szczęście innej osoby jest niezbędne dla twego własnego.”

18.”Wszystko, co w życiu zrozumiałem, zrozumiałem tylko dlatego, że kocham.

Lew Tołstoj

19.”Miłość jest to płomyk świecy wskazującej szybę okienną zbłąkanemu wśród zamieci wędrowcowi, cichą przystań szczęścia.”

Betty Compton

20.”Kochać kogoś – znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne

serca z wloczki

Długie cytaty o miłości szczęśliwej – 20 najlepszych z nich

Cytaty o miłości szczęśliwej dość długie może trudno zapamiętać, aczkolwiek pięknie opisują ten stan. Te myśli trafią prosto w serce! Poniżej znajdziesz tylko 20 najlepszych z nich, o to one:

1.”Miłość? Nie ma słowa bardziej zohydzonego – i nie ma piękniejszego w języku ludzkim. Miłość może być wytartym liczmanem, przechodzącym przez setki rąk, i drogocennym kruszcem, utajonym przed oczyma wszystkich.”

Jose Ortega y Gasset

2.“Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.”

św. Paweł z Tarsu

3.To była pierwsza miłość. Nieprawda, że pierwsza jest najważniejsza. To wymyśliły zazdrosne i zawistne pierwsze miłości. Dla mnie najważniejsza jest zawsze ostatnia miłość. Ale pierwsza ma znaczenie. Jest najbardziej neurotyczna i najbardziej tajemnicza. Nie można jej do niczego porównać.”

Janusz Leon Wiśniewski – „Łóżko”

4.”Zapragnęłam ponownie przeżyć każdą chwilę z nim spędzoną. Choć jeszcze jeden zagadkowy uśmiech, wspólne rozbawienie. Jeszcze jeden elektryzujący pocałunek. Spotkałam go, nieświadoma, że to właśnie jego szukałam całe życie. Wkroczył w nie zbyt późno i odchodził za szybko. Przypomniało mi się, jak mówił, że poświęci dla mnie wszystko. Spełnił obietnicę.”

Becca Fitzpatrick, „Szaptem”

5.”Prawdziwa miłość objawia się w małżeństwie, które jest czułością — a nie tym, co nasze romanse zwą miłością, to znaczy zakochaniem się od pierwszego wejrzenia, bezsennością, zazdrością, podejrzeniami, tyraństwem, wszystkimi tymi niezdrowymi i głupimi rzeczami.”

George Sand

6.”I choć nikt mnie tego nie uczył, wiem, że na tym polega miłość. Jeśli jest prawdziwa, sprawia, że człowiek staje się kimś więcej, niż był, kimś więcej, niż wierzył, że może być.”

7.”Miłość to: zależy mi na tobie. Ufam ci. Rozumiem cię. Chcę być przy tobie. A zakochanie… (…) A zakochanie to: zrezygnowałabym dla ciebie ze wszystkiego, nawet z siebie. Nie mogę bez ciebie żyć.”

8.“Proszę, byś przed snem spojrzał w niebo i pomyślał o mnie, że jestem, żyję i zasypiam pod tym samym niebem, co Ty. Skoro nie mogę być przy Tobie, to przynajmniej możemy dzielić te chwile i a nuż uda nam się sprawić, by nasza miłość trwała wiecznie.”

Nicholas Sparks

9.”Nie można kochać dwóch osób tak samo. To po prostu niemożliwe. Kochasz każdego człowieka inaczej, bo jest jedyny w swoim rodzaju i on w tobie również dostrzega twoją niepowtarzalność. Im lepiej się poznajecie, tym bogatsze stają się barwy waszej relacji.”

10.”Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna – trafiłaś do nieba za życia.”

William Wharton

11.”Kiedy jest się zakochanym… wtedy się wie, po co się żyje. Kiedy kocha się każdego dnia. Budzi się z miłością, ucieka do niej podczas burzy i po sennym koszmarze. Kiedy miłość jest azylem, w którym można schronić się przed otaczającą nas śmiercią i kiedy wypełnia cię tak całkowicie, że nie potrafisz tego wyrazić.”

12.”A czym jest Miłość? – spytała pustynia.
Miłość jest jak sokół, który krąży nad twoimi piaskami. Dla niego jesteś najbujniejszą zielenią, z której zawsze powraca ze zdobyczą. On zna twoje skalne urwiska, twoje wydmy i twoje góry, a i ty jesteś dla niego najbardziej szczodra.

13.“Najważniejsze jest znaleźć kogoś kto dotknie twojej duszy, nie dotykając nawet jeszcze twojego ciała. Przyspieszy bicie serca, nie przyspieszając biegu zdarzeń, Poruszy twój świat, jednocześnie pozwalając pozostać ci w takim miejscu, w którym chcesz być. I nawet będąc daleko, będzie znacznie bliżej ciebie, niż wszyscy ludzie znajdujący się dookoła.”

Aleksandra Steć

  Najpiękniejsze cytaty o mamie i macierzyństwie - TOP 100

14.”Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała –
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.

15.”Widziałam, że jesteś doskonały, a więc cię pokochałam, a potem zobaczyłam, że nie jesteś doskonały, i pokochałam cię jeszcze bardziej.”

16.”Miłość? Nie ma słowa bardziej zohydzonego – i nie ma piękniejszego w języku ludzkim. Miłość może być wytartym liczmanem, przechodzącym przez setki rąk, i drogocennym kruszcem, utajonym przed oczyma wszystkich.”

17.”Każdy potrzebuje kogoś, kto będzie o niego walczył. Bez względu na wszystko i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Kogoś, kto najbardziej na świecie będzie po prostu chciał być obok.”

Charlotte Nieszyn Jasińska

18.”Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna – trafiłaś do nieba za życia.”

19.„Miłość powinna być nieskomplikowana, bezkompromisowa i bezwarunkowa. W miłości nie powinno być miejsca na zbłąkanie.”

Eric Jerome Dickey

20.”Ciemność jest szczodra, jest cierpliwa i zawsze zwycięża,
ale w samym sercu jej siły leży jej słabość:
wystarczy jedna, jedyna świeca, by ją pokonać.
Miłość jest czymś więcej niż świecą.
Miłość potrafi zapalić gwiazdy.

milosc pary

Cytaty o miłości szczęśliwej z książek – 10 najlepszych z nich

Piękne cytaty o miłości szczęśliwej pochodzą przede wszystkim z książek o różnej tematyce. W naszym zestawieniu pojawiło się 10 najlepszych sentencji znanych oraz mniej znanych autorów. Oto one:

1.”Miłość w swej prostej i nieśmiertelnej mowie, powie najwięcej, kiedy najmniej powie.”

William Shakespeare

2.”Bo w życiu to wszystko lepiej smakuje, jak jest przyprawione miłością. Trzeba jej dodawać wszędzie. Gdzie się tylko da.”

Anna Ficner-Ogonowska

3.,,Miłość, co wprawia w ruch słońce i gwiazdy.”

Cassandra Clare, „Miasto upadłych Aniołów”

4.”Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.”

Wisława Szymborska

5.”Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe.”

Nicholas Sparks

6.”Jednego serca! Tak mało, tak mało, Jednego serca trzeba mi na ziemi! Coby przy mojej miłością zadrżało, a byłbym cichym pomiędzy cichymi.”

Adam Asnyk

7.”Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”

Antoine de Saint-Exupéry – „Mały Książę”

8.”Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.”

Andrzej Sapkowski

9.:”Miłość jest silniejsza od wszystkiego, nawet od śmierci.”

Nelson, „Niebo jest wszędzie”

10.”O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.”

Andrzej Sapkowski, „Czas pogardy”

serce ze stron ksiazki

Cytaty o miłości szczęśliwej z piosenek – 10 najlepszych z nich

Aforyzmy o szczęśliwej miłości najczęściej kryją się w piosenkach. W naszym rankingu znajdziesz słowa pochodzące z przeróżnych utworów muzycznych. Oto 10 naszych ulubionych:

1.”Ta miłość jest od zawsze aż po kres
i będzie, jak była
ta miłość w nas unosi sen do gwiazd,
zostanie nam siła.
To jak energia wszystkich słońc,
strumienie światła poprzez mrok,
ponad śmierć i ponad czas.”

Ira – “Miłość”

2.”Już teraz wiem, że dni są tylko po to,
By do Ciebie wracać każdą nocą złotą
Nie znam słów co mają jakiś większy sens
Jeśli tylko jedno, jedno tylko wiem
Być tam, zawsze tam, gdzie Ty.”

Lady Pank, „Zawsze tam gdzie Ty”

3.„Gdyby nie Ty nie wiem jak,
teraz bym żył, gdzie chodził z kim spał.
Może bym był, może nie.
Gdyby nie ty, nie miałbym nic”

Oddział Zamknięty, „Gdyby nie Ty”

4.”Zabiorę cię właśnie tam, gdzie jutra słodki smak.
Zabiorę cię właśnie tam, gdzie słońce dla nas wschodzi.
Zabiorę cię właśnie tam, gdzie wolniej płynie czas.
Zabiorę cię właśnie tam, gdzie szczęściu nic nie grozi.”

Kancelaria – “Zabiorę Cię”

5.”Miłością zmieniaj świat,
to jest najlepszy czas.
Nie pozwól, aby zgasł
żar, który w sercu masz.”

Kombi, „Miłością zmieniaj świat”

6.”Mój piękny Panie, ja go nie kocham – taka jest prawda.
Pan główną rolę gra w każdym śnie,
Ale dziewczyna przez świat nie może iść całkiem sama.
Życie jest życiem, Pan przecież wie…”

Dwa plus jeden,  „Windą do nieba”

7.”Nawet jeśli będzie padał deszcz,
przyjdę żeby obiad z tobą zjeść.
Nawet jeśli będzie gęsta mgła,
ja w tej mgle do ciebie będę szła.
W mgle do ciebie będę szła,
ja do ciebie będę szła.
Bukiet pięknych kwiatów wręczysz mi,
gdy z mgły wyjdę wprost na twoje drzwi.
A gdy z deszczu będę suszyć się,
w kuchni będziesz parzyć kawy dwie.
Wypijemy razem je.
Będzie pięknie, jak we śnie.”

Banach feat. Dziun – “Jej piosenka o miłości”

8.„Kocham Cię a kochanie moje.
To rozstania i powroty.
I nagle dzwony dzwonią.
I ciało mi płonie.
Kocham Cię”

Mananam, „Kocham Cię kochanie moje”

9.”Nie róże, nie kwiaty – ja oddam ci serce,
bo miłość do ciebie to jedyny mój skarb.”

Jorgus, „Oddam Ci serce”

10.”Jeśli kogoś kochasz, jeśli wiesz.
Czym jest miłość, jaki jest jej sens.
Jeśli tylko szczęście widzieć chcesz.
Mów do mnie szeptem.”

Chłopcy z placu broni, „Kocham Cię”

kobieta slucha milosnych piosenek

Cytaty o szczęśliwej miłości z rapu – 10 najlepszych z nich

Aforyzmy o szczęśliwej miłości wielokrotnie pochodzą z piosenek w klimacie rap. To niekiedy wulgarne i dosadne teksty, które opisują dokładnie czym jest przysłowiowe „love”. Oto kilka takich sentencji:

1.”Jak każdy chcesz być z kimś, znów szukasz miejsca nazwij to jak chcesz – miłość, uczucia, instynkt.”

2.”Mów do mnie znów, mów do mnie, mów milcząc. Bo lepsze bez słów jest porozumienie istot.”

3.”Miłość to jest spokój ducha chociaż trochę mi zajęło trzasnąć
Miłość to są scrabble razem i sudoku razem.”

Kękę, „Miłość”

4.”Miłość w moim mieście W tamtym miejscu, gdzie mieszkałeś Serce w sercu Miłość w moim mieście Gdzieś zniknąłeś, dziś znów jesteś.”

5.”Od zawsze rozumiesz mnie
Mocniej bardziej więcej
Wiedz że kiedy powracasz
Dźwiękami ubierasz dosłownie całe miejsce.”

O.S.T.R, „We krwi”

6.”Choć się nie znamy, rzadko mijamy.
Chcę wiedzieć, że…
Być pewna, że…
W tłumie ludzi ślepych i głuchych.
Odnajdziesz mnie, znajdziemy się.”

Sokół i Marysia Starosta, „Znajdziemy się”

7.”I czego bym nie zrobił choćbym chciał.
Nie mogę zapomnieć fenomenu twoich ust.
Kroczy za mną, czuję kroki mojej femme fatale.
Nie mogę wyrzucić ciebie z głowy już.”

8.”Jesteś jak łapacz snów, jak umiesz złapać ból To proszę zabierz mój i weź go wyrzuć w dół. Jesteś jak łapacz snów… łapacz snów.”

9.”Nie mogę żyć bez Ciebie, nie mogę spać bez Ciebie, me uczucia w tym momencie to ciekawe zagadnienie.”

10.”Tak jak nikt się rozumiemy, wiemy, co chcemy powiedzieć zanim to wypowiemy.”

serduszka z papieru

Cytaty o nieszczęśliwej miłości – 20 najlepszych z nich

Sentencje o nieszczęśliwej miłości idealnie opisują stan złamanego serca i bólu jaki temu towarzyszy. W naszym zestawieniu pojawiło się aż 20 takich cytatów, które pomogą Ci się łatwiej pogodzić z sytuacją. Oto one:

  Kocham Cię - 100 cytatów, które pomogą Ci to wyrazić

1.”Mężczyźni pragną zawsze być pierwszą miłością kobiety. Kobiety zawsze pragną być ostatnim romansem mężczyzny.”

2.”W końcu ile razy można czyjeś serce przepuścić przez magiel.”

3.„Każde głębsze uczucie prowadzi do cierpienia. Miłość bez cierpienia nie jest miłością.”

4.”Są osoby, które się pamięta, i osoby, o których się śni.”

5.”Moje serce nie zawiodło. To ktoś zawiódł moje serce.”

6.”Kochać, a potem utracić to, co kochaliśmy – to wpisane jest w nasza naturę. Jeśli nie potrafimy znieść utraty, pochłania nas zło.”

C.S. Lewis, „Dopóki mamy twarze”

7.”Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez Ciebie…”

Janusz Leon Wiśniewski, „Samotność w Sieci”

8.„Ktoś kiedyś powiedział, że w chwili, kiedy zaczynasz zastanawiać się, czy kochasz kogoś, przestałeś go już kochać na zawsze.”

9.„Nieszczęśliwie zakochany jest jak przedsiębiorca, który wciąż dopłaca do deficytowej imprezy, żeby nie stracić tego, co już zapłacił.”

Hugo Dionizy Steinhaus

10.”Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie Twoja.”

Gabriel García Márquez

11.„Ani różnica poglądów, ani różnica wieku, nic w ogóle nie może być powodem zerwania wielkiej miłości. Nic, prócz jej braku.”

12.„Miłość bez wzajemności zawsze jest najsilniejsza.”

Stefan Kisielewski

13.„Nikt nie wydaje się bardziej obcy niż ktoś, kogo się kiedyś kochało”

Erich Maria Remarque

14.„Miłość jest taka krótka, zapominanie jest tak długie”.

Pablo Neruda

15.„Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha.”

Francois de la Rochefoucauld

16.”Zawsze, gdy telefon nie dzwoni, wiem, że to Ty…”

Janusz Leon Wiśniewski, „Martyna”

17.”Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.”

Jeanette Winterson, „Zapisane na ciele”

18.”Jeśli kogoś kochasz, to jeszcze nie znaczy, że Bóg ma w swoich planach, żebyście byli razem.”

Jodi Picoult, „Świadectwo prawdy”

19.„Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie.”

Jan Twardowski

20.”Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości.”

J.K. Rowling, „Harry Potter i insygnia śmierci”

nieszczesliwa zakochana kobieta

Cytaty o nieszczęśliwej miłości z rapu – 10 najlepszych z nich

Cytaty o nieszczęśliwiej miłości ukryte w piosenkach w klimacie rap to klasyka. Słowa o cierpieniu, niespełnieniu i o braku kogoś to w tym przypadku dosłownie standard. Poniżej masz 10 sentencji pochodzących właśnie z takich utworów:

1.”Kobiety różnie pojmują miłość, niektóre tak, że faceci czują jakby jej nie było..”

TMK aka Piekielny

2.”Może jeszcze raz dajmy sobie szansę. Zróbmy coś razem jak Sawa z Warsem […]”

– Włodi „Przepraszam, że…”

3.”Niech to trwa, nigdy się nie kończy, nawet śmierć nas nie rozłączy.”

PIH

4.”Chcesz wiedzieć coś o mnie? To coś Ci zdradzę. Miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.”

Eldo

5.”Tęskniłem za Tobą, nie kłamię jak zły
Że dałbym się pociąć, ale przyjmę kulkę w moim bubbletea
Tęskniłem za Tobą, nostalgia to błysk
Do którego nocą latają ochoczo takie ćmy jak my”

Quebonafide ft. Daria Zawiałow, „Bubbletea”

6.”Ty jesteś tam, ja jestem tu, nie wiem co trzeba zrobić już.”

Pezet, „Nieważne”

7.„Wierzę w nas, czas w coś uwierzyć
Żyjmy tak jakby jutra miało nie być
Choć coś złego spotkało nas kiedyś
Trzeba to przeżyć, jakby jutra miało nie być […]”

Tede, „Jakby jutra miało nie być”

8.„Straszna wydaje się być miłość dla tego, który nigdy nie kochał. Miałem życie na opak, włóczyłem się po nocach. Wiesz jak to jest, ty też myślałaś, że już amen. Dwie proste równoległe na samotność skazane.
Gdy cię spotkałem wiedziałem, bierz szczęście od razu, nie zwlekaj
Im więcej o nim myślisz a go nie masz, tym szybciej ucieka […]”

-Skazani Na Sukcezz, „Prawdziwy romans”

9.”Jesteśmy kwita, teraz wam serce pęka, tak jak mi, kiedy w radiu leci wasza piosenka.”

Paluch, „Tu i teraz”

10.”Kolejny życiowy zawód, kolejna porażka. Znowu zostałeś sam i nikt niczego nie wyjaśnia.”

Paluch, „Miłość do życia”

nieszczesliwa kobieta z papierowym sercem

Cytaty o nieszczęśliwej miłości z książek – 10 najlepszych z nich

Cytaty o nieszczęśliwej miłości w dużym stopniu pochodzą z przeróżnych książek. Oto kilka  z takich smutnych sentencji:

1.”Nie można zmusić serca by wybierało rozsądnie. Samo podejmuje decyzje.”

Trudi Canavana, „Kapłanka w bieli”

2.”Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura. Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić.”

Harlan Coben, „Nie mów nikomu”

3.”[…] im piękniejsza była miłość, tym dłuższe będzie cierpienie, kiedy ta miłość się skończy.”

Federico Mocca, „Wybacz, ale nie będę Ci mówiła skarbie”

4.”Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

Jan Twardowski

5.”Złam mi serce. Złam je tysiąc razy, jeśli zechcesz. Możesz z nim zrobić, co chcesz, bo należy do Ciebie. […] Będę cię kochał do ostatniego tchnienia. Każde uderzenie mojego serca jest Twoje.[…].”

Kiera Cass, „Jedyna”

6.”Dotarło do niej, że miłość to ten moment, kiedy serce nagle zaczyna rwać się na strzępy.”

Stieg Larsson, „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”

7.”Prawdziwy żal jest tak samo rzadki jak prawdziwa miłość.”

Stephen King, „Carrie”

8.”A wie pan co jest najlepszego w złamanym sercu? (…) Tak naprawdę można je złamać tylko raz. Reszta to ledwie zadrapania.”

Carlos Ruiz Zafon, „Gra anioła”

9.”Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.”

Mellisa Marr, „Król mroku”

10.”Miłość istnieje nie po to, by dać nam szczęście ale po to, byśmy mogli sprawdzić, jak silna jest nasza odporność na ból.”

Alessandro D`Avenia, „Biała, jak mleko, czerwona jak krew”