wdzieczna kobieta

Cytaty na podziękowanie – 120 sentencji wyrażających wdzięczność

Cytaty wyrażające wdzięczność warto znać, ponieważ mogą przydać się w wielu sytuacjach. Bardzo często zapominamy, jak ważne są takie podziękowania. W naszym rankingu znalazło się aż 120 propozycji wartych zapamiętania. Koniecznie sprawdź najlepsze cytaty o wdzięczności!

Najlepsze cytaty na podziękowanie i wyrażenie wdzięczności – 120 najlepszych z nich

Fajne cytaty z podziękowaniem to idealne rozwiązanie, gdy nie jesteś w stanie własnymi słowami opisać wdzięczności. „Dziękuje” wydaje się tu niewystarczające i zbyt banalne? W naszym rankingu masz aż 120 dłuższych sentencji, które rozczulają, uczą, a nawet i pokazują uczucie. To cytaty wyrażające wdzięczność, między innymi za pomoc, czy za współpracę.

podziekowania

Cytaty na podziękowanie za współpracę – 20 najlepszych z nich

Fajne cytaty z podziękowaniem za współpracę mogą być przeróżne. Przydadzą się, gdy ktoś opuszcza miejsce pracy. W naszym rankingu znalazło się 20 najciekawszych. Oto one:

1.„Nabierz zwyczaju dziękowania ludziom. Wyrażaj swoją wdzięczność szczerze i nie oczekując niczego w zamian. Naprawdę doceniaj osoby wokół ciebie, a wkrótce znajdziesz więcej tych, którzy cię doceniają. Doceń życie, a przekonasz się, że będziesz mieć go więcej”

Ralph Marston

2.”Bądźmy wdzięczni, że istnieją wariaci. Bez nich nie moglibyśmy odnosić sukcesów.”

3.„Dziękuję za danie mi odwagi, abym zawsze zadawała pytania, nawet kiedy nie chcę odpowiedzi.”

Colleen Hoover

4.„Kiedy tu trafiłem, byłem jedynie prostym wykonawcą. Dzięki Tobie stałem się człowiekiem sukcesu. To najlepsza rzecz, jaką szef może podarować pracownikowi. Dziękuję Ci za to!”

5.”Mądrość i wdzięczność są śmiertelne a przyjaźń nieśmiertelna.”

6.„Mrugnięcie okiem. Tak szybko toczy się życie. To jest lekcja, której nigdy nie zapomniałem. Bez względu na to, jak dobre jest życie, wszystko można stracić w mgnieniu oka. Wszystko może się zmienić, wszystko może zniknąć. Dlatego staram się doceniać każdą chwilę”

Sammy Lee Davis

7.„Żeby dotrzeć na północ, trzeba zmierzać na południe. Żeby znaleźć się na zachodzie, powinno się podążać na wschód. Żeby iść naprzód, należy się cofać, a żeby dotknąć światła, musi się przejść przez cień”

George R.R. Martin, „Starcie królów”

8.”Dopóki cię nie poznałem, czułem się bezwartościowy, byłem nikim. Ty dałaś mi wszystko i zamierzam zrobić dla ciebie to samo. Świat to mroczne miejsce, a ty włączyłaś światło i teraz jest tak jasno, że chodzę jak oślepiony”.

9.”Dziękuję wszystkim za to, że jesteście tam dla mnie. Dziękuję za ignorowanie moich wad i zachęcanie.

10.„W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele”

Helen Keller

11.”Praca z kimś takim jak Ty to gwarancja sukcesu. Idziesz w górę, ale zawsze zostawiasz ślady, aby podążać! Dziękuję Ci za wszystko!”

12.”Posiada Pani tę delikatną dobroć, która nadaje tyle uroku umysłowi. Od pierwszej chwili, gdy Panią ujrzałem, mówiła mi Pani o mym smutku i samotności sympatią tak prostą, tak wyraźnie samorzutną, że od razu nabrałem zaufania. Przyjmuję z wdzięcznością ofiarowaną mi przyjaźń. Nie sądzę, by mogła Pani sobie wyobrazić, jak bardzo będzie dla mnie cenna.”

Andre Maurois, „Klimaty”

13.”Niektórzy zasługują na coś więcej niż tylko podziękowanie. Tak jak ty! Zasługujesz na szczególne miejsce w moim sercu. Dzięki za wszystko!”

14.„Duch człowieka karmi się nowymi doświadczeniami”

Jon Krakauer, „Wszystko za życie”

15.”Wdzięczność to nie tylko uśmiech, słowo, drobne gesty… To ciche podziękowania za czas, obecność, wsparcie – za „wzbudzenie” tej małej iskierki wiary i nadziei na lepsze jutro.”

16.”Najpiękniejsze podziękowanie to pożegnanie.”

17.”I ogarnęła mnie wdzięczność za to, ze przyjaźnię się z kimś, kto często rozumie mnie lepiej niż ja sama.”

18.„Niektórzy zasługują na coś więcej niż tylko podziękowanie. Ty zasługujesz na szczególne miejsce w moim sercu. Dziękuję za wszystko!”

19.„Nikt, kto osiąga sukces, nie robi tego bez pomocy innych. Mądrzy i pewni siebie przyjmują tę pomoc z wdzięcznością”

Alfred North Whitehead

20.„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

wdziecznosc kobiety

Cytaty podziękowania za wsparcie – 20 najlepszych z nich

Cytaty na podziękowanie za okazałe wsparcie są wzruszające i jednocześnie pełne jeszcze innych wyjątkowych uczuć. W naszym rankingu pojawiły się następujące sentencje:

1.„Z małą pomocą przyjaciół przeżyję. Z małą pomocą przyjaciół wespnę się na szczyt”

Joe Cocker, ”With A Little Help From my Friends

2.„I ogarnęła mnie wdzięczność za to, ze przyjaźnię się z kimś, kto często rozumie mnie lepiej niż ja sama”

3.”Miłość jest tylko wdzięcznością za szczęście.”

4.”Pamiętaj, że niczego nie osiąga się w pojedynkę. Miej wdzięczne serce i szybko dziękuj tym, którzy ci pomogli.”

5.„Próbowaliśmy wszyscy dotknąć nieba, stojąc na dnie oceanu. Zrozumiałam, że jeżeli będziemy się nawzajem wspierać, to może wzniesiemy się nieco wyżej”

Ruta Sepetys, „Szare śniegi Syberii

6.„Dziękuję wam za to, że nie boję się życia. Nie boję się. Z wami dolecę do gwiazd, pokonam strach. Bez was ciemno jest”

Doda, „Dziękuję

7.„Wsparcie to blask spojrzenia, ciepło dłoni, która gładzi włosy, splata je w warkocze albo bawi się nimi jak wiatr. Wsparcie to ciepła herbata i plasterek cytryny na gorączkę, nadzieja na niebieskie jutro. Wsparcie to most, który ciągnie się od ramion do serca”

Kaja Kowalewska, „Siedem grzechów głuchych

8.”Przez egoizm kocham ludzką wdzięczność w zamian za pomoc.”

9.”Czasem światło w nas bliskie jest wygaśnięcia, lecz rozpala się na nowo dzięki przeżyciu wywołanemu przez jakiegoś człowieka. Powinniśmy z głęboką wdzięcznością pamiętać o tych, którzy wzniecili w nas płomienie.”

Albert Schweitzer

10.„Nikt, kto osiąga sukces, nie robi tego bez pomocy innych. Mądrzy i pewni siebie przyjmują tę pomoc z wdzięcznością”

Alfred North Whitehead

11.”Bardziej się ciesz z wyświadczonych drugim niż z odebranych dobrodziejstw, bo za pierwsze masz chwałę, a drugie wkładają na ciebie ciężar wdzięczności.”

12.”W zwykłym życiu prawie nie zdajemy sobie sprawy, że otrzymujemy znacznie więcej, niż dajemy, i że tylko dzięki wdzięczności życie staje się naprawdę bogate.”

Dietrich Bonhoeffer

  Cytaty z “Małego Księcia” - 100 najlepszych sentencji z książki

13.„Nigdy tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego jak wielu ludzi troszczy się o ciebie, dopóki wszyscy nie pojawią się żeby cię wspierać”

Richelle Mead, „W mocy ducha

14.”Wdzięczność to wspaniała rzecz. Sprawia, że to, co w innych jest doskonałe, należy również do nas.”

Wolter

15.”Nikt, kto osiąga sukces, nie robi tego bez pomocy innych. Mądrzy i pewni siebie przyjmują tę pomoc z wdzięcznością.”

Alfred North Whitehead

16.”Musimy znaleźć czas, aby zatrzymać się i podziękować ludziom, którzy zmieniają nasze życie.”

John F. Kennedy

17.”Kto z wdzięczności bierze, daje w obfitości.”

18.„Nikt nie jest dziełem wyłącznie samego siebie. Na to kim jesteśmy i czegośmy dokonali, składa się suma świateł i suma cieni, którymi obdarowali nas wszyscy ludzie, przesuwający się przez naszą drogę.. Napisałam tu jednak tylko o światłach. Wiem, że nie dałabym sobie rady ze swym zadaniem – z życiem, gdyby nie pomoc tych ludzi lub choćby ich obecność (…) Czy kiedykolwiek zdołam spłacić mój wielki dług…. Czym to się właściwie spłaca?”

Małgorzata Musierowicz, „Tym razem serio. Opowieści prawdziwe

19.”Dziękuję, że pomagasz mi przetrwać ten rok, ale przede wszystkim dziękuję Ci z góry za wszystkie przyszłe lata.”

20.„Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego, aby się wznieść, musimy trzymać się razem”

Maria Konopnicka

wdzieczny mezczyzna

Złote myśli na podziękowanie – 20 najlepszych z nich

Cytaty o wdzięczności w formie złotych myśli to ciekawe rozwiązanie. Dołączenie takich słów, na przykład do prezentu do wyśmienity sposób na podziękowanie. Poniżej znajdziesz 20 przykładów:

1.”Wiem, że moje życie jako całość nie jest idealne, ale w końcu zaczynam doceniać wszystkie jego elementy, które takie są. Jest ich tak wiele.”

2.”Mądrość i wdzięczność są śmiertelne a przyjaźń nieśmiertelna.”

3.„Jeśli chcesz znaleźć szczęście, znajdź wdzięczność”

4.„Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeśli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo”

Oprah Winfrey

5.”Odczuwanie wdzięczności i niewyrażanie jej jest jak pakowanie prezentu i nie dawanie go.”

William Arthur Ward

6.”Kiedyś nie czułem wdzięczności i byłem nieszczęśliwy. I wtedy dotarło do mnie, że jestem nieszczęśliwy właśnie dlatego, że nie czuję się za nic wdzięczny. Zacząłem więc to robić.”

7.„To szansy definiują nasze życia. Nawet te, które przegapiliśmy”

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, reż. David Fincher

8.„Kiedy jest ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się znacznie lepiej”

„Forrest Gump”, reż. Robert Zemeckis

9.„Jedyna różnica między życzeniem a modlitwą polega na tym, że w pierwszym przypadku jesteś na łasce wszechświata, a w drugim dostajesz wsparcie”

Jodi Picoult, „Tam gdzie Ty”

10.”Wdzięczność pozwala ci zachować otwarte serce.”

11.”Wdzięczność jest bez wątpienia narzędziem, dzięki któremu wzbogacisz swoje życie.”

12.„Ludzie wciąż jeszcze nie wiedzą, że w uczuciu wdzięczności jest piekielnie dużo nienawiści”

Marek Hłasko, „Piękni dwudziestoletni

13.”Trudno żyć z niewyrażoną wdzięcznością. Trudniej niż z niewyspowiadanym grzechem.”

14.”Sens mają jedynie zachwyt i wdzięczność.”

15.”Wdzięczność ludzka jest krucha jak cienki lód i pęka pod byle dotknięciem.”

16.”Decydujące czynniki w grze, jaką jest życie, to: radość, wdzięczność i dystans.”

17.”Ostatnie słowa, jakie Joe od niej usłyszał, słowa, których nie rozumiał aż do tej pory, brzmiały „dziękuję” i „kocham cię”. Wdzięczność i miłość”.”

18.”Wojownik światła nigdy nie zapomina, co to wdzięczność.”

19.”Wdzięczność to bogactwo. Narzekanie to ubóstwo.”

20.”Nie znosimy go, nawet kiedy jesteśmy mu bardzo wdzięczni, i myślimy z wdzięcznością nawet wtedy, gdy najbardziej go nienawidzimy.”

kobieta dziekuje

Cytaty o wdzięczności za pomoc – 20 najlepszych z nich

Kiedy ktoś nam pomoże warto to docenić. W jaki sposób? Aforyzmy są ciekawą i niebanalną opcją. Fajne cytaty na podziękowanie za pomoc to:

1.”Radość życia bierze się z wdzięczności za to, co już dostałeś.”

2.„Pomocną rękę należy podać tym, którzy mądrze walczą, a nie mogą dać sobie rady”

Stanisław Grzesiuk, „Pięć lat kacetu”

3.„Próbowaliśmy wszyscy dotknąć nieba, stojąc na dnie oceanu. Zrozumiałam, że jeżeli będziemy się nawzajem wspierać, to może wzniesiemy się nieco wyżej”

Ruta Sepetys, „Szare śniegi Syberii”

4.Człowiek powinien postępować tak, jak każe mu sumienie, nie oczekując wdzięczności ani nagrody.”

5.”Nauczyłem się wspaniałej prawdy: od radości, którą sprawia nam czyjaś dobroć większą radością jest wyrażenie wdzięczności za tę dobroć.”

6.”Wdzięczność przypomina nam, jak dobrze możemy się poczuć, gdy wzbogacamy życie innych lub gdy ktoś wzbogaca nasze życie.

7.”Serce, które dziękuje, jest szczęśliwe, ponieważ człowiek nie może jednocześnie czuć wdzięczności i nieszczęścia.”

Douglas Wood

8.Kiedy ktoś czyni dobro anonimowo, wiadomo, że czyni to z głębi serca, ponieważ nigdy nie doczeka się podziękowania czy wdzięczności.”

9.Podziękuj za osoby, którymi Bóg Cię otacza, bądź wdzięczna za sytuacje, które Ci daje, a zobaczysz, że życie stanie się łatwiejsze i radośniejsze.”

10.”Są takie prezenty, które dostaje się nie „po coś”, a z wdzięczności.”

11.”Moja babcia zawsze mówiła, że ludziom trzeba pomagać, bo jak sami będziemy potrzebowali pomocy, to ona do nas zawsze przypłynie. Z innego portu, ale przypłynie.

12.Cudownie jest być wdzięcznym. Mieć tę wdzięczność wypływającą z głębi siebie i rozlewającą się falami. Kiedy naprawdę tego doświadczysz, nigdy nie będziesz chciał jej porzucić.”

Srikumar Rao

13.„W ciągu tych nielicznych dni dałeś mi prawdziwą wieczność i za to dziękuję”

14.”Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci. Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie.”

15.Pomocną rękę należy podać tym, którzy mądrze walczą, a nie mogą dać sobie rady”

Stanisław Grzesiuk, „Pięć lat kacetu

16.”Wdzięczność zależy od pamięci.”

17.„Następnym krokiem po osiągnięciu doskonałości powinna być wdzięczność.”

18.”Nigdy tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego jak wielu ludzi troszczy się o ciebie, dopóki wszyscy nie pojawią się żeby cię wspierać”

Richelle Mead, „W mocy ducha”

19.”Chcę Ci podziękować za to, że dałeś mi najlepsze dni mojego życia. Och, gdy z Tobą jestem, to już jest najlepszy dzień mojego życia”

„Thank You”, Dido

  Cytaty Jana Pawła II - 100 sentencji o nadziei, miłości

20.„Jedynymi osobami, z którymi powinieneś wyrównać rachunki są ci, którzy Ci pomogli”

John E. Southard

pelny wdziecznosci mezczyzna

Wzruszające cytaty o wdzięczności – 20 najlepszych z nich

Cytaty wyrażające wdzięczność mogą wzruszać. To niebywale rozczulające słowa, które dosłownie chwytają za serce. Oto 20 najlepszych z nich:

1.„Być wdzięcznym oznacza rozpoznanie miłości Boga we wszystkim, co nam dał – a on przecież dał nam wszystko.”

Thomas Merton

2.”Prosiaczek zauważył, że nawet jeśli miał bardzo małe serce, mogło ono zawierać dość dużą ilość wdzięczności.”

A.A. Milne, „Kubuś Puchatek”

3.”Okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka.”

Randy Pausch

4.”Wdzięczność i pokój serca idą z sobą w parze.”

Richard Carlson

5.”Jaką wdzięczność okażesz swoim rodzicom, takiej spodziewaj się od swoich dzieci.”

Tales z Miletu

6.”Wdzięczność jest pamięcią serca.”

7.”Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar,
jakim dla człowieka jest drugi człowiek.”

Jan Paweł II

8.”Bądźmy wdzięczni wobec ludzi, którzy czynią nas szczęśliwymi. Oni są uroczymi ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze rozkwitają.”

Marcel Proust

9.”Uznanie całego dobra, jakie już jest w twoim życiu, to fundament całej obfitości.”

Eckhart Tolle

10.”Wdzięczność szybko się starzeje.”

11.”Bądźmy wdzięczni wobec ludzi, którzy czynią nas szczęśliwymi. Oni są uroczymi ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze rozkwitają.”

Marcel Proust

12.”Najpiękniejszą formą szczęścia jest wdzięczność. Należy zarówno do jego przyczyn, jak i skutków.”

Walter Dirks

13.”Najpiękniejszą formą szczęścia jest wdzięczność. Należy zarówno do jego przyczyn, jak i skutków.”

Walter Dirks

14.”Bóg dał ci dzisiaj 86 400 sekund w prezencie. Czy użyłeś jednej, by podziękować?”

William Arthur Ward

15.„W Twoim życiu zawsze będą ludzie, którzy traktują Cię źle. Pamiętaj, by podziękować im za uczynienie cię silnym.”

Zig Ziglar

16.”Czasami nasze własne światło gaśnie i jest ponownie zapalane przez iskrę pochodzącą od innej osoby. Każdy z nas ma powód, by myśleć z głęboką wdzięcznością o tych, którzy rozpalili w nas płomień.”

Albert Schweitzer

17.”Niektórzy ludzie narzekają, że róże mają ciernie; Jestem wdzięczny, że ciernie mają róże.”

Alphonse Karr

18.„Pomoc i wdzięczność to najdroższa waluta świata.”

Wioletta Szczepańska

19.”Często ludzie pytają, w jaki sposób udaje mi się być szczęśliwym, mimo że nie mam rąk ani nóg. Szybka odpowiedź brzmi, że mam wybór. Wdzięczność.”

Nick Vujicic

20.”Okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka.”

Randy Pausch

wdzieczna para

Złote myśli o wdzięczności – 20 najlepszych z nich

Cytaty na podziękowanie mogą skrywać złote myśli, czyli głębsze przesłanie. W naszym rankingu nie mogło oczywiście zabraknąć takich zdań z wyrazami wdzięczności. Poniżej znajdziesz 20 najpiękniejszych tekstów:

1.”Jeśli chcesz znaleźć szczęście, znajdź wdzięczność.”

Steve Maraboli

2.”Może nie jesteś teraz tam, gdzie pragniesz być. Ale możesz spojrzeć w przeszłość i być wdzięcznym za to, że nie jesteś tam, gdzie byłeś kiedyś.”

Joel Osteen

3.„[…] jak przychodzi co do czego, człowiek zawsze wie, do kogo się zwrócić. Że rodzina to nie wytwór społeczny, ale kwestia instynktu”

Jodi Picoult, „Jesień cudów”

4.„Wdzięczność otwiera pełnie życia. Sprawia, że to, co mamy wystarcza. Zmienia opór w akceptację, chaos w porządek, konfuzje w klarowność. Może zamienić posiłek w ucztę, mieszkanie w dom, obcego w przyjaciela. Wdzięczność nadaje sens przeszłości, przynosi pokój dzisiaj i tworzy wizję jutra”.

5.”Doszedłem do wniosku, że prawdziwie bogaci ludzie nie są bogaci przez to, że są oszczędni lub wybrali być oszczędnymi. Ale przez to, że są tak wdzięczni, zadowoleni i pełni poczucia własnej wartości, że nie muszą nikomu niczego udowadniać przez materialne rzeczy. Dlatego wychodzą na oszczędnych.”

Jan McKingley Hilado

6.„Uznanie całego dobra, jakie już jest w twoim życiu, to fundament całej obfitości.

7.”Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje.”

Troy Amdahl

8.W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi”.

David Steindl-Rast

9.”Bycie wdzięcznym nie oznacza, że wszystko jest dobre. Oznacza jedynie, że potrafisz to zaakceptować jako dar.”

Roy T. Bennett

10.„Próbowaliśmy wszyscy dotknąć nieba, stojąc na dnie oceanu. Zrozumiałam, że jeżeli będziemy się nawzajem wspierać, to może wzniesiemy się nieco wyżej.”

Ruta Sepetys, „Szare śniegi Syberii”

11.”Od nas zależy czy wybierzemy zadowolenie i wdzięczność teraz – i przestaniemy wierzyć, że musimy mieć wszystko perfekcyjnie, zanim będziemy mogli być szczęśliwi.”

Joanna Gaines

12.„W zwykłym życiu prawie nie zdajemy sobie sprawy, że otrzymujemy znacznie więcej niż dajemy i że tylko dzięki wdzięczności życie staje się bogate.”

Dietrich Bonhoeffer

13.”Bądź wdzięczny za wszystko, co dzieje się w Twoim życiu – to wszystko jest doświadczeniem.”

Roy T. Bennett

14.”Wdzięczność jest najpiękniejszym kwiatem, który wyrasta z duszy.”

Henry Ward Beecher

15.„Kiedy jesteś wdzięczny, znika strach, a pojawia się obfitość…”

Anthony Robbins

16.”W codziennym życiu rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że otrzymujemy znacznie więcej, niż dajemy i że tylko poprzez wdzięczność życie staje się bogate.”

Dietrich Bonhoeffer

17.„Jeżeli wdzięczność jest jedyną modlitwą, jaką odmawiasz w ciągu swojego życia – to będzie w zupełności wystarczające.”

Mistrz Eckhart

18.”Prawdziwa wdzięczność dotyczy zwykłych rzeczy.”

Anthon St. Maarten

19.„Serce człowieka, który kocha, jest pełne wdzięczności. Zwykłe momenty, tak często przez nas lekceważone, są prawdziwymi perłami, które razem tworzą przepiękny naszyjnik życia, o ile nawlecze się je na nić wdzięczności, połączy łaską, i o ile hojnie się nimi dzielimy.”

Stasi Eldredge

20.”Wdzięczność i podejście to nie wyzwania; to wybory.”

Robert Braathe