birkenstock

Birkenstock – najwygodniejsze klapki świata?

Birkenstock to niemiecka marka, która słynie z produkcji wygodnych klapek i sandałów. Noszą je celebrytki, aktorki, piosenkarki, a także „zwykłe” kobiety, które nade wszystko cenią sobie wygodę i modny wygląd. Birkenstock buty damskie to świetny wybór także ze względów zdrowotnych – specjalnie wyprofilowane klapki sprzyjają utrzymaniu prawidłowej postawy ciała oraz sprawiają, że możemy w nich wygodnie przechodzić cały dzień. W czym jeszcze tkwi fenomen tego modnego obuwia, które tak pokochały kobiety z całego świata?

Skąd wziął się pomysł na obuwie Birkenstock?

Birkenstock buty damskie i męskie powstały jako obuwie ortopedyczne. Szybko jednak okazało się, że ich nietypowy, ciekawy design świetnie wpisuje się we współczesne trendy modowe. Stopniowo zaczęły więc po nie chętnie sięgać także osoby, które nie muszą nosić na co dzień butów ortopedycznych. W ten sposób Birkenstock obuwie damskie zaczęło pojawiać się na wybiegach, w filmach, a także na czerwonym dywanie, skąd szybko trafiło na ulice w Polsce i na całym świecie.

Sekret klapek sygnowanych logiem Birkenstock tkwi wprost w ich projekcie, który łączy w sobie to, co najważniejsze w dzisiejszych czasach – wygodę noszenia, właściwości zdrowotne, ekologiczny charakter oraz unikalny design nawiązujący wprost do współczesnego minimalizmu. Wydawać by się mogło, że takie buty muszą być wytworem dzisiejszych czasów. Nic bardziej mylnego!

Historia tego obuwia sięga bowiem aż roku 1774, kiedy to na terenie dzisiejszych Niemiec zarejestrowany został zakład szewski Johanna Adama Birkenstocka. To właśnie w nim powstały pierwsze buty, które z założenia miały idealnie pasować do kształtu stopy. Pomysł ten był rozwijany w kolejnych latach, aż wreszcie w 1964 r. powstały Birkenstock Madrid – kultowe klapki do dziś dostępne w ofercie marki.

  4 wiosenne stylizacje, dzięki którym zmienisz swój styl na wyjątkowo kobiecy

Czym Birkenstock buty damskie wyróżnia się na tle innych butów?

Klapki Birkenstock posiadają unikalną konstrukcję, która wprost nawiązuje do pierwotnej idei marki – idealnego dopasowania do naturalnego kształtu ludzkiej stopy. Dzięki temu Birkenstock buty damskie jest maksymalnie komfortowe w noszeniu. Podeszwa klapek jest wykonana z naturalnych, pozyskiwanych w ekologiczny sposób materiałów – korka, kauczuku, przędzy jutowej oraz mleczka lateksowego, które zespaja ze sobą jej poszczególne elementy. Górna część buta powstaje natomiast z wysokiej jakości naturalnej skóry, która jest sprowadzana przez firmę Birkenstock z Włoch.

Taka konstrukcja sprawa, że klapki Birkenstock są bardzo wygodne w noszeniu. Ich zalety użytkowe docenimy zwłaszcza w lecie, kiedy nasze stopy pocą się i nagrzewają szczególnie intensywnie – otwarta konstrukcja buta zapewnia stopom odpowiednią wentylację, skórzana wkładka skutecznie wspomaga cyrkulację powietrza, a korkowa podeszwa sprawnie odprowadza nadmiar wilgoci sprawiając, że stopy się nie przegrzewają. Co ciekawe, w ofercie marki Birkenstock dostępne są także modele wegańskie, w których materiały pochodzenia zwierzęcego zostały zastąpione ich odpowiednikami pozyskiwanymi z roślin. Birkenstock buty damskie jest dostępne w dwóch szerokościach, co pozwala na jego dopasowanie do wielkości i potrzeb każdej pary stóp.

Partnerem materiału jest Eastend.