temat_1_zmyslowa_i_ultrakobieca_01

Zmysłowa i ultrakobieca. Poznaj markę ACLARI Diamonds

Projektują dla kobiet, dla których liczy się unikatowość, piękny detal, rzemieślnicze wykonanie, a w to, co robią, wkładają całe serce. Ich wrażliwość, otwartość, pasję i zaangażowanie widać w każdym projekcie. Wierzą, że biżuteria z diamentami ma symboliczną moc. Jakie sekrety kryje pracownia jubilerska ACLARI Diamonds? Sprawdzamy!

Diamentowe dzieła sztuki

Najpierw godzinami pracują nad projektami, szukają inspiracje. Następnie przelewają je w diamentowe kolekcje. W projektach ACLARI Diamonds artystyczna wizja spotyka się z rzemieślniczym wykonaniem i szlachetnymi materiałami.

W czasach seryjnej biżuterii często zapominamy, że jubilerstwo to sztuka, a biżuteria: dzieło sztuki – mówią projektanci z ACLARI Diamonds. – Ręcznie robione kolczyki, zawieszka czy pierścionek to znacznie więcej niż tylko dodatek do stylizacji. W tym niewielkim przedmiocie kryją się emocje, pasja i energia artysty, który go wykonał.

Dokładnie rok temu minęła dekada, odkąd polska marka ACLARI Diamonds tworzy autorską biżuterię z diamentami. Wśród propozycji czekają diamentowe kolczyki, zawieszki oraz pierścionki z zaręczynowej kolekcji. Każdy egzemplarz powstaje od podstaw w pracowni jubilerskiej w Trójmieście. Całość kolekcji to projekty ze złota próby 585 i naturalnych diamentów – selekcjonowanych ręcznie, certyfikowanych, pochodzących tylko z zaufanych źródeł.

Biżuteria bardzo osobista

W moc kamieni szlachetnych wierzono od zawsze. Do dziś traktujemy je często jako osobiste talizmany. Rubin energetyzuje, inspiruje, napełnia optymizmem. Szafir balansuje emocje. Szmaragd to wolność, energia zmiany i odczuwanie pięcioma zmysłami. A diament? Mówi się, że przyciąga miłość absolutną, wieczną i bezwarunkową. Jego nazwa pochodzi od greckiego adamas, co oznacza: niezniszczalny, niepokonany. Starożytni wierzyli, że noszony z odpowiednią intencją potrafi czynić magię. Miał przynosić szczęście w miłości, dodawać siły i odwagi w chwilach zwątpienia.

– Biżuteria z diamentami to szczególnie osobisty element stylizacji – mówi Dominika, ekspert z ACLARI Diamonds. – Jest symbolem miłości, ma przynosić szczęście. Podobnie jak pradawne amulety. To piękny prezent dla ukochanej kobiety, a także dla samej siebie.

bizuteria aclari

Momenty, które warto celebrować

Szlachetna biżuteria to wyjątkowa pamiątka najważniejszych chwil w życiu. – Noszona na co dzień to coś więcej niż modny dodatek do stylizacji – podkreślają projektanci z ACLARI Diamonds. – Może być sposobem wyrażania siebie, podkreślenia swojej kobiecości, stylu, a także celebrowania codzienności – dodają Każdego dnia jest dobra okazja, aby cieszyć się pięknymi rzeczami.

Biżuteria, która powstaje w trójmiejskiej pracowni, jest subtelna, zmysłowa, kobieca. Ponadczasowa, a jednak bardzo współczesna. Jest tu miejsce na zabawę formą: symetrią, proporcjami, kolorem, na szczyptę ekstrawagancji.

  • Kolekcja Kartezja to piękno prostoty – czyste linie, doskonale klasyczna forma. To biżuteria dla kobiet otwartych na minimalizm.

  • Kolekcja Ventego to przeciwny biegun – projekty intrygujące, temperamentne, mocno ekspresyjne, zdobione wieloma diamentami.

  • W kolekcji Roso króluje kobiecy pierwiastek – mnóstwo tu miękkich linii, opływowych kształtów. Pełno plecionych form i finezyjnych ornamentów.

  • Sablo to opowieść o sile indywidualizmu – biżuteria z tej linii odważnie łamie stereotypy i rozbudza apetyty na awangardę.

  Obuwie Inblu dopracowane w każdym detalu

Każda z czterech autorskich serii ma własną energię. Odwołuje się do innych emocji, czerpie inspiracje z różnych doświadczeń. Dzięki autorskim ilustracjom każda kolekcja nabiera nowego wymiaru. Wśród diamentowych propozycji od ACLARI Diamonds z pewnością znajdziesz coś wyjątkowego dla siebie lub na prezent.

Zobacz i znajdź swoją inspirację!

Naturalny diament tuż po wydobyciu jest matowy, chropowaty, pozbawiony blasku. Wszystko zmienia się, gdy trafi w ręce dobrego szlifierza. To odpowiedni szlif sprawia, że wnętrze kamienia mieni się wszystkimi kolorami. Jednak prawdziwa magia diamentowej biżuterii rozpoczyna się, gdy zdecydujesz się ją przymierzyć. Zajrzyj do jednego z salonów stacjonarnych ACLARI Diamonds lub sprawdź kolekcję online i znajdź biżuterię z diamentami, która najpełniej wyraża właśnie Ciebie!