pralka

Zalety suszarki bębnowej, o których nie masz pojęcia

Suszarka bębnowa to sprzęt AGD, który coraz częściej gości w polskich domach. Nic dziwnego. To urządzenie, które zmienia jakość życia i sprawia, że codzienne pranie i suszenie jest prostsze niż kiedykolwiek indziej. Jakie są największe wady i zalety elektrycznej suszarki automatycznej? Odpowiadamy!

Zalety suszarek bębnowych – oszczędność miejsca

O ile samo pranie nie jest specjalnie problematyczną czynnością, to dużo gorzej jest w przypadku późniejszej konieczności rozwieszania prania. Rozłożona suszarka wymaga więcej miejsca, a ubrania mogą suszyć się na niej nawet kilka dni, zwłaszcza poza sezonem grzewczym, kiedy jest jeszcze chłodno (jesień, wczesna wiosna). Jest to szczególnie uciążliwe dla posiadaczy małych mieszkań, np. kawalerek. W takim przypadku pranie zajmuje dużą część pokoju lub kuchni i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Do tego warto pamiętać, że pranie i suszenie ubrań nie jest czynnością, którą wykonujemy od czasu do czasu – wręcz przeciwnie, robimy to nawet kilka razy w tygodniu. W związku z tym rozkładana suszarka i wilgoć mokrych ubrań na stałe wpisuje się w krajobraz mieszkania. Oczywiście jest prosty sposób, aby uniknąć rozwieszania mokrych ubrań. Warto kupić suszarkę do prania bębnową i na dobre pożegnać się ze szpecącą mieszkanie suszarką na ubrania.

Oszczędność pieniędzy

Większość osób traktuje suszarkę na ubrania jako drogi w użytkowaniu gadżet. Nic bardziej mylnego. Suszarka bębnowa może być energooszczędna. Wystarczy postawić na odpowiednie urządzenie. Obecnie na rynku znaleźć można dwa główne rodzaje suszarek bębnowych. To suszarki kondensacyjne oraz suszarki bębnowe z pompą ciepła. Pierwsze nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur i zużywają bardzo dużo prądu. Dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są suszarki z pompą ciepła, które cieszą się coraz większą popularnością. Jak działa taki sprzęt? Suszarki z pompą zaopatrzono w grzałki, które wytwarzają ciepło, które odbierane jest później przez specjalną pompę i wykorzystywane podczas późniejszych faz suszenia. To zdecydowanie tańsze w użytkowaniu suszarki i warto mieć na uwadze, że są obecnie najlepszym możliwym wyborem. Z ich bębna można zarówno wyjąć suche ubrania, których nie trzeba potem rozwieszać, ale też pozwalają na obniżenie zużycia energii.

  5 najczęściej popełnianych błędów przy wyborze karniszy

Proste pranie i suszenie

Oczywiście nie należy zapominać o oszczędności czasu suszenia. Jak już wspominaliśmy, w normalnych warunkach suszenie ubrań zajmować może nawet kilka dni. W przypadku suszarki bębnowej cały ten proces skraca się, dlatego suchym praniem można cieszyć się już po godzinie (np. dzięki specjalnym programom, które piorą i suszą ubrania w 59 minut, jak w przypadku pralko-suszarek Electrolux). Czas, który przeznaczony by został na rozwieszanie ubrań, można wykorzystać w przyjemny sposób, np. na spacer, odpoczynek czy zabawę z dzieckiem. Zdecydowaną zaletą posiadania suszarki bębnowej jest więc fakt, że cała rodzina będzie z niej zadowolona.

Suszarka do ubrań, która troszczy się o odzież

Wiele osób zastanawia się, czy suszarka bębnowa nie doprowadzi do uszkodzenia ich odzieży i delikatniejszych typów tkanin. Obawy te nie zawsze są jednak zasadne. Wszystko zależy bowiem od posiadanego urządzenia oraz tego, w jaki sposób używamy sprzętu. W wielu przypadkach jest jednak zupełnie odwrotnie i suszarka, zamiast niszczyć ubrania, to dba o ich jakość. W jaki sposób? Sprzęt nowej generacji wyposażony jest w specjalne programy, które dobierają temperaturę suszenia do tkaniny. Nowością jest także system, który sprawia, że ubrania po suszeniu są mniej pogniecione lub zagniecenia są w praktyce niewidoczne. W wielu przypadkach oznacza to nic innego jak rezygnacje z prasowania. W pralkach marki Electrolux za tę funkcję odpowiada system DelicateCare Steam.

Jaką suszarkę bębnową warto kupić?

Bardzo ciekawym modelem urządzeń tego typu jest suszarka bębnowa z pompą ciepła CycloneCare 3D Sense 900 marki Electrolux. To spory sprzęt, do którego zmieści się 9 kg odzieży. Poza wspomnianym systemem DelicateCare Steam, suszarka posiada innowacyjną technologię 3DSense, która głęboko skanuje włókna różnego rodzaju tkanin i automatycznie dostosowuje do niej swoje ustawienia. Dzięki temu wszystkie ubrania – nawet te najbardziej delikatne – zachowują swoje właściwości oraz są miłe w dotyku po procesie suszenia. Doskonale sprawdza się to zwłaszcza w przypadku kurtek puchowych, które zatrzymują do 30 proc. więcej ciepła niż te, które wysuszono na wolnym powietrzu. CycloneCare 3D Sense 900 wyróżnia się również energooszczędnością. Specjalny system GentleCare umożliwia bowiem suszenie ubrań w temperaturze niemal o połowę niższej niż w tradycyjnych suszarkach. To nie tylko dbałość o tkaniny, ale przede wszystkim niższe rachunki za prąd.

  Balkonik do chodzenia - który wybrać i na co zwrócić uwagę?

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux