zakupy ubran

Zakupy na wakacje? Wcale nie muszą być drogie!

Przed nami rozpoczynające się lato i czas wakacyjnych wyjazdów. Większość z nas uzupełnia wówczas swoją garderobę o letnie, zwiewne ubrania oraz dopasowane do nich buty. W tym roku jednak nie wiąże się to z przyjemnością a obawą o wciąż rosnące ceny. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, aby wyglądać doskonale bez szkody dla domowego budżetu. Poniżej przedstawiamy rozwiązania, które z pewnością ci pomogą.

Modne zakupy z wcześniejszym planem

Zanim wyruszysz uzupełniać swoją garderobę sprawdź dokładnie co się w niej znajduje. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że stwierdzamy, że dane buty jednak nam nie pasują, tymczasem aktualnie są hitem sezonu. Na dnie szafy z pewnością znajdziesz też inne elementy stylizacji, do których warto powrócić.
Nie oznacza to oczywiście, że musisz całkowicie zrezygnować z zakupów. Warto jednak zrobić “przegląd” szafy by nie kupić kolejnej podobnej pary butów lub sukienki, której nie nosiłaś, bo nie czułaś się w niej najlepiej.
Po takim gruntownym sprawdzeniu stanu posiadania warto zapoznać się z aktualnymi trendami czy ofertami sklepów, które działają online. Pozwoli ci to znaleźć akurat te elementy garderoby czy obuwie, które pasuje do twojego stylu i będzie świetnym uzupełnieniem aktualnych stylizacji. Sporządź listę i podczas spacerowania po galerii lub zakupów w sieci nie ulegaj pokusom i krzykliwym reklamom. Plan zakupowy to twój sprzymierzeniec w stworzeniu nowych, ciekawych outfitów bez szkody dla portfela.

Poluj na wyprzedaże

Tanie i modne zakupy? Najlepszym rozwiązaniem jest polowanie na okazje w sklepach internetowych. Te same marki działające stacjonarnie i internetowo nie tylko mogą poszczycić się szerszą ofertą dostępną w sklepie online, ale również znacznie niższymi cenami i licznymi okazjami. Naprawdę nie trudno będzie ci trafić na wyprzedaż butów, na której znajdziesz wakacyjny model sandałków lub klapek, które będą dokładnie tym, czego szukasz. W sklepach takich jak CCC, 50Style, Mohito czy Ryłko regularnie organizowane są wyprzedaże, które warto sprawdzić.

  Bermudy damskie czy krótkie szorty? Co warto wybrać na lato?

Zakupy bez mrożenia portfela

Nie da się ukryć, że czasem podczas zakupów wpadnie nam w oko coś, czemu nie możemy się oprzeć. Jeśli cena danej pary obuwia lub ubrania nie jest wygórowana ulegamy pokusie bardzo chętnie. Nie ma w tym oczywiście nic złego. Gorzej, jeśli po odbiorze paczki od kuriera okazuje się, że dana para butów lub sukienka zupełnie nam nie pasuje, jest inna niż sobie wyobrażaliśmy lub po prostu nie pasuje nam do niczego.

Oczywiście, w dzisiejszych czasach nie ma problemu ze zwrotem niechcianych zakupów, niemniej jednak jest to dość uciążliwe. Szczególnie czas oczekiwania na zwrot wydanych już pieniędzy, do których w tym czasie nie mamy dostępu. Warto więc poznać możliwości, które daje skorzystanie z płatności odroczonych. Pieniądze nie są wówczas od razu pobierane z naszego konta, jeśli więc zdecydujemy się na zwrot – cały czas pozostają na naszym koncie. Rozwiązanie to oferują już nie tylko zagraniczne, ale również polskie firmy takie jak PayPo.