Spis treści
Zmiana koloru włosów to niekiedy prawdziwe wyzwanie. Dekoloryzacja z rudego na blond nie zawsze daje oczekiwane rezultaty. W jaki sposób rozjaśnić kosmyki z dobrym efektem? Istnieje sporo trików, które pozwolą Ci osiągnąć upragniony ton. W naszym artykule znajdziesz szczegółowe wskazówki. Koniecznie je sprawdź!
Z rudego na blond – czas na zmianę!
Masa kobiet pragnie radykalnej zmiany wyglądu, w wielu wypadkach zaczynają one od nowej koloryzacji. W domowych warunkach mamy nieco ograniczone pole możliwości niż gdybyśmy udali się do fryzjera. Metamorfoza z rudego na blond spędza sen z powiek niejednej dziewczynie. Wypłukanie czerwonych tonów to prawdziwe wyzwanie, ale na całe szczęście da się to osiągnąć. Taka zmiana wymaga czasu oraz cierpliwości, poza tym przestrzegania pewnych zasad.
Jak zejść z rudego na blond w 2 krokach?
Przejście z ciemnego koloru na jasny nigdy nie jest proste. Trzeba naprawdę uważać, aby nie zaszkodzić swoim kosmykom wobec tego należy podejść do sprawy bardzo rozważnie, bo tylko tak uda się uzyskać oczekiwane rezultaty. Jak zmienić ton włosów? Duża ilość czerwonego pigmentu sprawia, że trudno jest od razu mieć perfekcyjną fryzurę. Poniżej znajdziesz kilka kroków, które pozwolą Ci skutecznie zejść z rudego na blond:
- I etap – rozjaśnianie
Zazwyczaj zaczynamy zejście z rudego rozjaśnianiem kosmyków. Wiele osób nie stosuje tutaj klasycznego środka, a dużo łagodniejsze wersje. Typ bez zapachu oraz amoniaku ma postać niebieskiego proszku, który łączy się z emulsją utleniającą. Mieszanka w proporcji – 1 saszetka i 2/3 wody wymaga dokładnego połączenia, aplikujemy na kosmyki zaczynając od tyłu głowy. Po 40 minutach dokładnie zmywamy wszystko, warto jednak kontrolować to jak reagują włosy, bo czas może być dużo krótszy.
- II etap – koloryzacja
Rozjaśnianie powoduje, że kosmyki mają kilka odmiennych odcieni. Farbowanie pozwoli nieco wyrównać ich kolor. Podczas tego etapu trzymamy środek przez około 20-25 minut. Proces koloryzacji zawsze przebiega według zaleceń znajdujących się na opakowaniu konkretnego preparatu! Kluczem jest wybór odpowiedniej farby, czyli barwy.
Te 2 kroki nie zawsze wystarczają, aby od razu cieszyć się pięknym blondem. Pamiętaj, aby nie powtarzać koloryzacji za często, bo to może mocno uszkodzić kosmyki! Trzeba odczekać kilka dni, a nawet tygodni nim ponowimy koloryzacje.
Farbowanie u fryzjera czy w domu?
Z rudego na ciemny blond lub jasny to będzie diametralna metamorfoza. To powinien być dobrze przemyślany krok! Zawsze pojawiają się wątpliwości, czy samodzielnie próbować koloryzacji, czy udać się do fachowca. W salonie fryzjerskim mamy profesjonalną obsługę, poza tym mnóstwo specjalistycznych kosmetyków oraz osobę z dużym doświadczeniem. Dobry fryzjer jest w stanie przewidzieć, jak zakończy się przemiana, czyli czy nie trzeba powtórzyć zabiegu kilkukrotnie. Specjalista zawsze wydaje się lepszym rozwiązaniem niż samodzielna koloryzacja. Nic dziwnego, bo domowa dekoloryzacja może mieć opłakane skutki dla kondycji kosmyków oraz dla ich barwy. Rozjaśnianie to przecież trudny proces, tak samo jak zejście z rudego na miodowy blond. Pamiętaj jednak, że z reguły żaden z wariantów nigdy nie gwarantuje, że od razu uda się osiągnąć upragnione rezultaty.
Z rudego na blond w jeden dzień – czy to możliwe?
Nie da się ukryć, że nałożenie ciemnej farby do włosów na rudy jest najszybszą metodą, aby pozbyć się tego tonu. Mocny pigment nie jest łatwy do dekoloryzacji. W momencie, gdy zależy nam na efekcie odwrotnym, a więc na jasnych kosmykach sprawa się komplikuje. Niewielu fryzjerów używa przed koloryzacją rozjaśniaczy, za to mieszają oni ze sobą dwie farby – jedna jest zbliżona do efektu końcowego, a druga nawiązuje do tonacji, którą mamy już na głowie. To prosty trik, aby szybko zmienić wizerunek. Zazwyczaj schodzi się z rudego na ciemny blond, bo trudno od razu zyskać bardzo jasne wersje tej barwy. Czasami za jakiś czas robi się kolejne farbowanie, aby otrzymać docelowy kolor. 4-6 tygodni to minimum jakie należy odczekać! Z rudego na popielaty blond uda się zejść, aczkolwiek w pierwszej kolejności wymagane jest przyciemnienie kosmyków.
Czy jest możliwe zejście z rudego na blond bez rozjaśniacza? Jak to zrobić?
Większość osób decyduje się wpierw rozjaśnić włosy, aby pozbyć się rudości i zamiast nich mieć blond. Czy można uzyskać taki efekt bez tego środka? Tak, aczkolwiek to zajmie więcej czasu. Naturalne blondynki mają oczywiście lepsze wyniki niż panie o ciemnych kosmykach. Warto w tym wypadku stosować następujące metody:
- Domowa płukanka z rumianku
Przygotuj sobie płukankę – 2 torebki rumianku ugotowane w litrze wody. Studzimy i stosujemy ten napar jako ostatnie płukanie. Nie rób tego zabiegu częściej niż 2 razy w tygodniu!
- Stosuj fioletowy szampon – nie można go nadużywać, za to warto stosować wraz z domową płukanką na bazie rumianku.
Bardzo często mimo licznych zabiegów „wybija” i tak rudość. Stosowanie szamponów dedykowanych blondynkom pozwala uzyskać subtelne, złote refleksy. Kolejną kwestią jest sama koloryzacja. Pamiętaj, że każde kolejne farbowanie włosów pozwoli Ci uzyskać jaśniejszy blond ton. Unikaj natomiast nakładania środków z olejem rycynowym, bo on podbija rudości!
Kolejną opcją na zejście z rudego na blond będzie zastosowanie błękitu metylowego do maski lub odżywki. 10-15 kropli to maksymalna dawka na 1/3 szklanki kosmetyku. Pamiętaj o dokładnym połączeniu. Im więcej dodasz tego środka tym zimniejsze tony będą przeważać!
Inną metodą jest zastosowanie płukanki ochładzającej i moczenie w niej włosów przez 5 minut. Naturalne włosy dobrze poddają się tradycyjnym metodom, które zdecydowanie mniej przesuszają kosmyki.
Jak poradzić sobie z rudymi refleksami po koloryzacji?
Czasami domowa, samodzielna koloryzacja kończy się różnie. Rude lub żółte refleksy na kosmykach są najczęstszym problemem. Jak sobie z nimi poradzić? Fioletowy szampon zazwyczaj w zupełności wystarcza, gdy chodzi o żółtą poświatę. Należy stosować go co 2-3 mycie. W przypadku rudości do swojej ulubionej maski do włosów dołóż gencjanę (do kupienia w aptece). Dolej małą ilość i dokładnie wymieszaj, aby uzyskać jedynie subtelny liliowy kolor! Następny krok to aplikacja na kosmyki tuż po umyciu włosów. Trzymaj przez 10 minut, dokładnie spłucz.
Ciekawym i mało radykalnym działaniem w przypadku rudych refleksów jest zastosowanie koloryzacji przy pomocy bibuły. Czerwone tony niweluje wariant w kolorze niebieskim. Delikatnie moczysz ten artykuł szkolny i owijasz nim włosy. Po kilku minutach klasycznie myjesz głowę oraz stosujesz dowolny kosmetyk pielęgnacyjny, na przykład maskę do włosów.
Najlepiej zapobiegać pojawieniu się rudych refleksów, a więc wybieraj dobrą farbę do włosów. Ciepłe tony nie sprawdzają się zbyt dobrze, bo korzystniejsze są te zimne, ale ich jest stosunkowo niewiele. Sporo kobiet miesza ze sobą różne odcienie, w ten sposób uzyskują oczekiwane wyniki. Zdecydowanie metoda prób i błędów jest jedynym rozwiązaniem, bo nie na każdego działa to samo.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.