magdalena cwiklo salon

Wywiad Magdalena Ćwikło – jak wybrać salon kosmetyczny?

Już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni bardzo cenią sobie zabiegi pielęgnacyjne w salonach kosmetycznych. Dlatego wciąż powstają nowe biznesy w tej branży. Podczas gdy pojedyncze kosmetyczki dopiero zaczynają działania i budują swoją markę, inne poszerzają ofertę i ostro prą do przodu, wykorzystując nowy sprzęt i technologie.

Niestety im więcej salonów piękności jest dostępnych na rynku i im bogatsza jest ich oferta, tym częściej w głowach klientów pojawia się pytanie, czy wszystkie są sobie równe? Pomimo iż mamy XXI wiek, dostęp do edukacji, sprzętu itp. to wciąż wiele się słyszy o nieudanych zabiegach, alergiach i zakażeniach po niewłaściwym wykonaniu usługi kosmetycznej. Zatem jak wybrać idealny salon kosmetyczny?

Na co zwrócić uwagę? Na te wszystkie pytania odpowiedziała nam Magdalena Ćwikło, właścicielka Health & Beauty SPA (hbspa.pl) – Magdalena Ćwikło, jednego z najprężniej rozwijających się salonów kosmetycznych w Warszawie.

magdalena cwiklo
Magdalena Ćwikło

Jakimi kryteriami powinni się kierować klienci wybierając zakład kosmetyczny?

Wybierając swój idealny salon nie patrzmy na zdjęcia zapewniające nas o artykułach jednorazowych, ale na OPINIE innych osób , które tak naprawdę są najważniejsze.  Trzeba jednak mieć na uwadze, że opinie w internecie nie zawsze są miarodajne bo często są kreowane przez znajomych czy firmy marketingowe. Patrzymy głębiej, czyli słuchajmy opinii szeptanej – kierujmy się wyborem osób, które już odwiedziły dany salon, są zadowolone i co ważniejsze wracają do niego. To ich opinia powinna być wiodąca. Ponadto klient przekraczając próg salonu powinien zwrócić uwagę na ogólnie panujący ład, a przystępując do wykonania usługi np. manicure  upewnić się czy pilniczek jest jednorazowy, a narzędzia, które będą wykorzystane zostały wysterylizowane w autoklawie, czyli najważniejszym urządzeniu w salonie kosmetycznym (to tu zabijane są formy przetrwalnikowe). Warto też zwrócić uwagę na personel, jego kwalifikacje oraz to czy ma wykształcenie kierunkowe, przebyte szkolenia i uzyskane uprawnienia. Dobra kosmetyczka jest odpowiednio wykwalifikowana! I tu poruszę najtrudniejszy temat, a mianowicie CENA! Niestety za ceną zawsze idzie wiedza – osoba, która inwestuje w swoje wykształcenie i umiejętności, zawsze będzie świadczyć usługi nieco drożej.

  Przebarwienia na skórze - wybieramy kosmetyki do twarzy z dobrym składem

Podsumowując: wybierając salon kosmetyczny, przede wszystkim zwracajmy uwagę na opinie, bezpieczeństwo i higienę oraz na kwalifikacje kadry. Są to elementy, które świadczą o profesjonalizmie danego gabinetu.

Jakie aspekty mogą sprawić, że z przyjemnością wrócimy do wybranego punktu po raz kolejny?

Posiłkując się rozmowami z naszymi klientkami, to co zdecydowało o ich powrocie do nas, to była świetnie wykonana usługa, indywidualne podejście oraz spełnienie w 100% oczekiwań i potrzeb. Dzięki rzetelnemu wywiadowi mogłyśmy tak spersonalizować zabieg aby osiągnąć najlepszy rezultat. Ponadto bogata oferta zabiegowa, sprzyja indywidulnym terapiom, dzięki czemu skuteczność i efekt WOW jest u nas gwarantowany.

Jakie kwalifikacje powinna mieć dobra kosmetyczka?

Kosmetyczka idealna powinna charakteryzować się odpowiednimi kompetencjami i kwalifikacjami zawodowymi. Istotne jest to aby swoją pracę lubiła i wykonywała ją z uśmiechem na twarzy. Zawód kosmetyczki wymaga ciągłego rozwoju, śledzenia nowinek i aktualnych trendów nie tylko w kosmetykach, ale także w nowych technologiach. Bardzo ważne jest to, aby wybrany przez nas salon kosmetyczny, zatrudniał doświadczony i zdolny personel.

Jakie usługi zazwyczaj oferują salony kosmetyczne i jakie są najczęściej wybierane przez klientów?

  Zapuszczanie włosów - jak zapuścić długie i zdrowe włosy?

To bardzo trudne pytanie, bo są salony i Salony… każdy nastawia się na coś innego… Ja otwierając salon kosmetyczny, zaczynałam od tego w czym jestem najlepsza, a mianowicie podologia oraz stylizacja paznokci, to moja bajka i wielka miłość. Dopiero potem poszerzałam sukcesywnie nasze usługi. Na dzień dzisiejszy rozwinęłyśmy się o kosmetologię, makijaż permanentny, wizaż, a także szkolenia. Im dłużej jestem na rynku, tym bardziej rozumiem klientki.  Najpierw zawsze jest tzw. „testowanie” salonu, czyli wybieranie najtańszych usług, a jak przejdziemy już weryfikacje to klientka zostaje z nami na zawsze i robimy niemalże wszystkie zabiegi po kolei.

Jakie zabiegi kosmetyczne poleca Pani, jako te najskuteczniejsze, dające mega efekty?

Ile kobiet, tyle problemów. Wybór zabiegu zależy przede wszystkim od naszego wieku, potrzeb oraz problemów naszej skóry i naszych finansowych możliwości. Jest jednak kilka takich, które są bardzo skuteczne i stosunkowo mało inwazyjne. Wśród oferowanych najpopularniejszych zabiegów każdy znajdzie coś dla siebie, od tych na każdą kieszeń, po te droższe miedzy innymi: Peeling Kawitacyjny, Mikrodermabrazja, Oczyszczanie wodorowe, Mezoterapia, Bloomea, RF Frakcyjna.