magdalena cwiklo salon

Wywiad Magdalena Ćwikło – jak wybrać salon kosmetyczny?

Już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni bardzo cenią sobie zabiegi pielęgnacyjne w salonach kosmetycznych. Dlatego wciąż powstają nowe biznesy w tej branży. Podczas gdy pojedyncze kosmetyczki dopiero zaczynają działania i budują swoją markę, inne poszerzają ofertę i ostro prą do przodu, wykorzystując nowy sprzęt i technologie.

Niestety im więcej salonów piękności jest dostępnych na rynku i im bogatsza jest ich oferta, tym częściej w głowach klientów pojawia się pytanie, czy wszystkie są sobie równe? Pomimo iż mamy XXI wiek, dostęp do edukacji, sprzętu itp. to wciąż wiele się słyszy o nieudanych zabiegach, alergiach i zakażeniach po niewłaściwym wykonaniu usługi kosmetycznej. Zatem jak wybrać idealny salon kosmetyczny?

Na co zwrócić uwagę? Na te wszystkie pytania odpowiedziała nam Magdalena Ćwikło, właścicielka Health & Beauty SPA (hbspa.pl) – Magdalena Ćwikło, jednego z najprężniej rozwijających się salonów kosmetycznych w Warszawie.

magdalena cwiklo
Magdalena Ćwikło

Jakimi kryteriami powinni się kierować klienci wybierając zakład kosmetyczny?

Wybierając swój idealny salon nie patrzmy na zdjęcia zapewniające nas o artykułach jednorazowych, ale na OPINIE innych osób , które tak naprawdę są najważniejsze.  Trzeba jednak mieć na uwadze, że opinie w internecie nie zawsze są miarodajne bo często są kreowane przez znajomych czy firmy marketingowe. Patrzymy głębiej, czyli słuchajmy opinii szeptanej – kierujmy się wyborem osób, które już odwiedziły dany salon, są zadowolone i co ważniejsze wracają do niego. To ich opinia powinna być wiodąca. Ponadto klient przekraczając próg salonu powinien zwrócić uwagę na ogólnie panujący ład, a przystępując do wykonania usługi np. manicure  upewnić się czy pilniczek jest jednorazowy, a narzędzia, które będą wykorzystane zostały wysterylizowane w autoklawie, czyli najważniejszym urządzeniu w salonie kosmetycznym (to tu zabijane są formy przetrwalnikowe). Warto też zwrócić uwagę na personel, jego kwalifikacje oraz to czy ma wykształcenie kierunkowe, przebyte szkolenia i uzyskane uprawnienia. Dobra kosmetyczka jest odpowiednio wykwalifikowana! I tu poruszę najtrudniejszy temat, a mianowicie CENA! Niestety za ceną zawsze idzie wiedza – osoba, która inwestuje w swoje wykształcenie i umiejętności, zawsze będzie świadczyć usługi nieco drożej.

  Jak malować usta szminką? 5 kroków do prawidłowo pomalowanych ust

Podsumowując: wybierając salon kosmetyczny, przede wszystkim zwracajmy uwagę na opinie, bezpieczeństwo i higienę oraz na kwalifikacje kadry. Są to elementy, które świadczą o profesjonalizmie danego gabinetu.

Jakie aspekty mogą sprawić, że z przyjemnością wrócimy do wybranego punktu po raz kolejny?

Posiłkując się rozmowami z naszymi klientkami, to co zdecydowało o ich powrocie do nas, to była świetnie wykonana usługa, indywidualne podejście oraz spełnienie w 100% oczekiwań i potrzeb. Dzięki rzetelnemu wywiadowi mogłyśmy tak spersonalizować zabieg aby osiągnąć najlepszy rezultat. Ponadto bogata oferta zabiegowa, sprzyja indywidulnym terapiom, dzięki czemu skuteczność i efekt WOW jest u nas gwarantowany.

Jakie kwalifikacje powinna mieć dobra kosmetyczka?

Kosmetyczka idealna powinna charakteryzować się odpowiednimi kompetencjami i kwalifikacjami zawodowymi. Istotne jest to aby swoją pracę lubiła i wykonywała ją z uśmiechem na twarzy. Zawód kosmetyczki wymaga ciągłego rozwoju, śledzenia nowinek i aktualnych trendów nie tylko w kosmetykach, ale także w nowych technologiach. Bardzo ważne jest to, aby wybrany przez nas salon kosmetyczny, zatrudniał doświadczony i zdolny personel.

Jakie usługi zazwyczaj oferują salony kosmetyczne i jakie są najczęściej wybierane przez klientów?

To bardzo trudne pytanie, bo są salony i Salony… każdy nastawia się na coś innego… Ja otwierając salon kosmetyczny, zaczynałam od tego w czym jestem najlepsza, a mianowicie podologia oraz stylizacja paznokci, to moja bajka i wielka miłość. Dopiero potem poszerzałam sukcesywnie nasze usługi. Na dzień dzisiejszy rozwinęłyśmy się o kosmetologię, makijaż permanentny, wizaż, a także szkolenia. Im dłużej jestem na rynku, tym bardziej rozumiem klientki.  Najpierw zawsze jest tzw. „testowanie” salonu, czyli wybieranie najtańszych usług, a jak przejdziemy już weryfikacje to klientka zostaje z nami na zawsze i robimy niemalże wszystkie zabiegi po kolei.

Jakie zabiegi kosmetyczne poleca Pani, jako te najskuteczniejsze, dające mega efekty?

  Cynamonowy blond - trend w 2023! Jak go uzyskać i komu pasuje ten kolor?

Ile kobiet, tyle problemów. Wybór zabiegu zależy przede wszystkim od naszego wieku, potrzeb oraz problemów naszej skóry i naszych finansowych możliwości. Jest jednak kilka takich, które są bardzo skuteczne i stosunkowo mało inwazyjne. Wśród oferowanych najpopularniejszych zabiegów każdy znajdzie coś dla siebie, od tych na każdą kieszeń, po te droższe miedzy innymi: Peeling Kawitacyjny, Mikrodermabrazja, Oczyszczanie wodorowe, Mezoterapia, Bloomea, RF Frakcyjna.