alkohol na prezent

Wybieramy alkohol na prezent – co podarować na czterdzieste urodziny?

Alkohol to obecnie bardzo uniwersalny prezent, nic więc dziwnego, że tak często go wybieramy. Rodzajów trunków jest wiele — od win i szampanów, poprzez wódki i whisky do mniej popularnych armaniaków — każdy więc może znaleźć coś odpowiedniego. Czasem jednak duży wachlarz destylatów stanowi dla nas utrudnienie przy decyzji zakupu — co podarować na czterdzieste urodziny?

Fajny alkohol na prezent

Pierwszym krokiem, jeśli chodzi o przygotowanie naszego prezentu jest wybór rodzaju alkoholu. Oczywiście, w pierwszej kolejności kierujemy się preferencjami osoby przez nas obdarowywanej. Nie da się ukryć, że jedną z najbardziej uniwersalnych i bezpiecznych opcji będzie butelka popularnego single malta. Whisky to obecnie bardzo popularny typ alkoholu, co skutkuje tym, że możemy znaleźć je praktycznie w każdym sklepie.

Następnie powinniśmy dowiedzieć się, czy osoba, którą mamy zamiar obdarować jest doświadczona w świecie alkoholi — dla takiej osoby to niszowa opcja będzie strzałem w dziesiątkę. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na armaniaki – dość często mają one niższą cenę, więc można pozwolić sobie na topowej klasy propozycję. Jedną z najbardziej uniwersalnych opcji będzie klasyczne wino, a zwłaszcza to półsłodkie i półwytrawne, lub też szampan, który odpowiednio honoruje ważne wydarzenia.

alkohol na prezent
Single malt na prezent

Jaki alkohol na prezent?

Jaki alkohol na prezent wybrać, aby spełnił oczekiwania osoby przez nas obdarowywanej? Niekoniecznie będzie chodzić o cenę: najbardziej uniwersalną zasadą będzie tu po prostu zwracanie uwagi na markę. Te opcje, które cieszą się dużą popularnością, automatycznie postrzegane są jako luksusowe. Na pewno bardziej doceni je amator w świecie destylatów; niszowe brandy nie będą przemawiać do osób, które nie są nimi specjalnie zainteresowane.

  Jak usunąć plamy z rdzy z ubrania? Skuteczne sposoby

Jak na niszową markę mógłby zareagować ktoś niedoświadczony? Ci, którzy alkohol pijają rzadko i znają tylko najpopularniejsze brandy, mogą pomyśleć sobie, że ich prezent nie został dokładnie przemyślany. Popularna marka z kolei od razu wzbudzi pozytywne odczucia i zostanie uznana za synonim wysokiej jakości. Duży wybór alkoholi na prezent znajdziesz w sklepie internetowym Krest.pl.

Mały alkohol na prezent

Jeśli chcesz obdarować kogoś oryginalnym prezentem, możesz również postawić na miniaturowe wersje alkoholi. W ten sposób osoba obdarowana będzie miała możliwość skosztowania kilku propozycji i wybrania swojej ulubionej. To doskonałe rozwiązanie, jeśli nie jesteśmy pewni co może przypaść do gustu danej osobie i obawiamy się, że prezent będzie nietrafiony.

Inną opcją na oryginalny, wyjątkowy prezent jest podarunek spersonalizowany. Oprócz wybrania odpowiedniego typu alkoholu powinniśmy także zwracać uwagę na to, jak go opakujemy. Mamy na przykład opcję zamówienia specjalnej, spersonalizowanej etykiety, na której możemy umieścić czyjeś imię, życzenia, bądź spersonalizowany komentarz. Dzięki temu nasz podarunek ma szansę zostać pamiątką na długi czas.

stojak z winami
Wino jest bezpieczną opcją na podarunek

 

Co podarować na czterdzieste urodziny?

Czterdzieste urodziny to z pewnością wyjątkowa okazja, dlatego należy dokładnie przemyśleć wybór prezentu. W pierwszej kolejności będą liczyć się czyjeś preferencje; potem powinniśmy stawiać na popularną klasykę, czyli na przykład whisky typu single malt od znanej marki. Jeśli obdarowywany jest zaawansowany w świecie alkoholi, wybieramy wersję bardziej niszowe; na przykład takie, które solenizant miał w planach spróbować, ale jeszcze nie miał ku temu okazji.

Jeżeli wiemy, że nasz solenizant bądź solenizantka alkohol pijają od święta i preferują delikatniejsze propozycje, warto stawiać na łagodniejsze wina bądź na przykład alkohole ziołowe, takie jak Aperol. Dobrym pomysłem będzie również wino musujące, które pozwoli nam odpowiednio uhonorować urodziny.