whisky

Whisky dla kobiety? To też dobry pomysł!

Słusznie minęły czasy, kiedy whisky kojarzyła się z alkoholem zarezerwowanym wyłącznie dla Panów. Coraz więcej Koneserek sięga po specjały z tej kategorii i nie tylko czerpie satysfakcję z ich poznawania, ale też zapewnia nam mnóstwo profesjonalnych recenzji degustowanych specjałów. Panie coraz częściej stawiają też na pyszne koktajle z „rudą”, które stanowią godną alternatywę dla drinków na bazie wódki czy ginu. Dobre whisky to zatem dobry wybór dla Dam i mamy na to mnóstwo dowodów!

Drinki z whisky dla Koneserek

Whisky to alkohol, który pozwoli miłośniczkom pysznych koktajli znacząco wzbogacić swoje miksologiczne doświadczenia. Nawet w towarzystwie licznych dodatków dobra whisky jest w stanie zaznaczyć swoją obecność w koktajlu, wzbogacając kompozycję o cenne niuanse. A Panie z pewnością będą w stanie docenić ich powab! Whiskey Sour czy Old Fashioned, w których furorę zrobi dobry bourbon, to strzał w dziesiątkę dla fanek minimalizmu, koktajli prostych i orzeźwiających. Panie, które poszukują nieco bardziej wymyślnych koktajli, z pewnością z radością przekonają się, jak ciekawe efekty zapewnia połączenie whisky z winem. Na przykład w słynnej kompozycji Manhattan, która powstaje z zestawienia whisky, słodkiego wermutu i Angostury. Albo też w koktajlu New York Sour, czyli wariacji na temat słynnego „sauerka” z dodatkiem czerwonego wina. Inne koktajle z whisky (czy whiskey), za którymi przepadają Koneserki, to m.in. whisky z lemoniadą (jeśli wybierzemy Jacka Daniel’sa stworzymy kultową Lynchburg Lemonade), czy też Whisky Cobbler, a więc nietuzinkowy koktajl z whisky i likierem pomarańczowym. Oczywiście w grę wchodzą też liczne inne zestawienia – choćby z likierem brzoskwiniowym czy jabłkowym. Panie chętnie stawiają także na proste, ale niezawodne połączenia takie jak whisky ze Spirte’em, Fantą czy sokami.

Whisky blended dla Odkrywczyń

Rzecz jasna Panie mogą – i oczywiście to robią – pić whisky bez dodatków, z lodem lub na eleganckich kościach. Przyjęło się, że Koneserki gustują w specjałach nieco łagodniejszych niż Panowie, o nieco bardziej zrównoważonym charakterze. Nie jest to oczywiście żelazna reguła, jeśli jednak pragniemy pójść tym tropem, oczywistym wyborem dla Pań wydają się whisky blended. To mieszanki starannie wyselekcjonowanych blendów, nad których składem czuwają zatrudnieni przez marki whisky master blenderzy. Mieszane cechują się zrównoważonych charakterem, niezmiennością smaku i aromatu oraz niezawodnością. Prezentują się wybornie nie tylko w odsłonie solowej lub z lodem, lecz również w opisanych wyżej koktajlach. Polecane whisky blended na winnicalidla.pl to starannie dobrane specjały z całego świata, wśród których każda Dama znajdzie trunek warty bliższego poznania!

  Hulajnogi dla dzieci - nowy, niezależny środek transportu

Single malty dla Pań

A gdyby jednak poszukać wśród prestiżowych whisky jednosłodowych? Jesteśmy pewni, że także w tej zacnej kategorii jest mnóstwo alkoholi, które możemy nazwać idealnymi dla otwartych na nowe doświadczenia Koneserek. Pierwsze skojarzenie to oczywiście irlandzka whiskey, nabierająca charakterystycznej łagodności dzięki trzykrotnej destylacji, ceniona za owocowy styl. Wśród wielu kuszących single maltów o przyjemnej gładkości znajdują się m.in. propozycje takie jak Waterford Organic Gaia, Tullamore DEW czy Connemara. Co koniecznie należy podkreślić – mimo subtelności i słodyczy irlandzkie single malty to nadal trunki o bardzo złożonej strukturze, gotowe czarować bogactwem akcentów aromatycznych – m.in. suszonymi owocami, przyprawami korzennymi, cynamonem, wanilią, karmelem czy miodem.

Panie poszukujące single maltów o ponadprzeciętnym, uwodzicielskim aromacie mogą liczyć również na mnóstwo cudownych spotkań z whisky japońskimi. Warto wypróbowania są bez dwóch zdań m.in. aromatyczne propozycje Whisky Akashi z gorzelni Eigashima, jak również liczne wypusty marki Mars czy Matsui Sakura. Nie zapominajmy, że Japonia to również ojczyzna mistrzowskich blendów, które gotowe są skraść serca Degustatorek!

Nie ma co dłużej udawać, że whisky to typowo męskie alkohole. Zarówno w drinkach, jak i w odsłonie solowej single malty i blendy mogą czarować Panie liczące na bogate wrażenia degustacyjne. Zwłaszcza że to one właśnie często okazują się najlepsze w odkrywaniu i identyfikacji goszczących w butelce aromatów!