kobieta u dentysty

Villanova Dental Clinic – co warto wiedzieć o przygotowaniu i przebiegu wizyty stomatologicznej?

Regularne kontrole stomatologiczne to często nie lada wyzwanie, wynikające z dyskomfortu i obaw. Niemniej jednak mimo pozorów i ewentualnych uprzedzeń, niosą za sobą wiele korzyści i są kluczowe w kwestii utrzymania dobrego stanu zdrowia. Jak przygotować się do wizyty i o czym warto pamiętać? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

O co zadbać i o czym pomyśleć przed wizytą w Villanova Dental Clinic?

Wizyta kontrolna to tylko część sukcesu jakim są piękne zdrowe zęby. Nasza klinika to miejsce, w którym zadbamy o wszystko co najważniejsze, jednak staramy się również przedstawiać, o co warto zadbać zanim się spotkamy. Tym artykułem chcemy pokazać, co możesz zrobić aby stać się świadomym pacjentem.

Pamiętaj o higienie jamy ustnej

Na wizycie, zaopiekują się Tobą profesjonaliści. Nie mniej jednak, ma być to spotkanie nie tylko udane ale i skuteczne. Podczas badania, resztki jedzenia mogą nieco utrudnić przeprowadzenie kontroli. Z tego powodu warto pamiętać o wyszczotkowaniu zębów, jeżeli nie masz takiej opcji, możesz użyć płynu do płukania jamy ustnej lub poprosić o taką możliwość na miejscu w klinice, przed wizytą. Oczywiście, jeśli nie masz żadnej możliwości aby o to zadbać, nie stanowi to żadnego problemu. Pamiętaj też proszę, że warto wstrzymać się od jedzenia i picia do dwóch godzin przed planowanym badaniem, również ze względu na ewentualne podanie znieczulenia.

Przeanalizuj co w ostatnim czasie dzieje się z Twoimi zębami

Taka wiedza może bardzo pomóc lekarzowi podczas badania i w ustaleniu odpowiedniego planu leczenia. Wystarczy, że potrafisz opisać zęby, które sprawiają trudność lub występowanie zjawisk takich jak : nadwrażliwość, ból, nadgryzanie języka, krwawienie. Podstawowe informacje, mogą zasygnalizować specjaliście, czym warto zająć się na początku i przeanalizować wszystkie ewentualności.

Przygotuj opis swojego stanu zdrowia

Badanie zębów może wydawać się mało inwazyjne i nie znaczące. Są to jednak bardzo istotne elementy naszego ciała i aby pacjent był w zupełności bezpieczny, wolimy upewnić się o szczegóły stanu zdrowia. Nie musisz oczywiście przygotowywać szczegółowej listy, jednak warto, aby przedstawić stomatologowi, takie informacje jak :

  • zabiegi przebyte w przeszłości
  • ewentualne reakcje i sytuacje związane z użyciem znieczulenia miejscowego bądź ogólnego
  • zażywane leki i suplementy
  • choroby bądź schorzenia obecne oraz te przeżyte w przeszłości
  • aktualny stan, zawierający informacje o przeziębieniu, infekcjach, ciąży
  • używanie środków jak alkohol, papierosy
  Alergia, czyli choroba czystych rąk - czym jest?

Oczywiście otrzymasz od lekarza wszystkie najpotrzebniejsze pytania. Jeżeli mimo to wiesz o czymś, o czym warto wspomnieć nie wahaj się i bądź szczery podczas wizyty, ponieważ ma to wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Im więcej szczegółowych informacji na początku, tym lepiej dobry plan leczenia zębów.

Pamiętaj o możliwych formalnościach

Wizyta u stomatologa to nie tylko badanie jamy ustnej i kontrola uzębienia. To też oczywiście formalności związane z ochroną danych osobowych pacjenta i dopełnienie pracy lekarza. Na wizycie możesz spodziewać się prośby o podpisanie wymaganych dokumentów i przedstawienia dowodu osobistego. Niemniej jednak jest to konieczność, Twoje dane są w zupełności bezpieczne i konieczne aby przeprowadzić kompleksowe badanie. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości i i podaniu aktualnych danych kontaktowych. Kilka ważnych informacji znajdziesz też w dalszej części artykułu..

Uprzedź dentystę o swoich obawach

Nie jest tajemnicą, że badanie stomatologiczne budzi często obawy i dyskomfort. Wiele pacjentów przechodzi przez traumy związane z leczeniem w dzieciństwie i nic dziwnego, że ciężko przekonać się do takiego leczenia w wieku dorosłym. Nie bój się uprzedzić naszych lekarzy o tym, że badanie wzbudza Twój strach. Pracownicy Villanova Dental Clinic dbają nie tylko o efektywne badania ale i komfort i spokój pacjentów. Możesz być spokojny/a o to, że potrzeby i bolączki zostaną potraktowane poważnie.

Kilka ważnych informacji odnośnie wizyty stomatologicznej

Mogłoby się wydawać, że umówienie i odbycie wizyty to nic wielkiego. Nie zaszkodzi jednak wspomnieć o kilku istotnych informacjach, które pozwalają zachować porządek, zadbać o odpowiedni przebieg leczenia i rozwiać  Twoje wszelkie wątpliwości.

Jak często i w jakiej ilości należy dbać o wizyty kontrolne?

Badanie kontrolne, którego celem jest sprawdzenie obecnego stanu zębów, powinno być wykonywane w odstępie od 6 do 12 miesięcy. W przypadku dzieci, zwłaszcza posiadających zęby mleczne, częstotliwość powinna mieć maksymalnie odstęp 3 lub 4 miesięcy. Wizyta kontrolna to świetny sposób na to aby zapobiegać konieczności wymagającego leczenia inwazyjnego. Stomatolog ocenia też, czy zęby wymagają higienizacji i podpowiada jak w odpowiedni sposób o nie dbać, ponieważ zdarza się, że wymagają indywidualnego sposobu pielęgnacji. 

  Zapalenie warg sromowych - jakie są objawy, przyczyny i leczenie?

Podczas badań kontrolnych warto zadać wszystkie nurtujące pytania. Jeżeli to jednocześnie Twoja pierwsza wizyta w naszej klinice, upewnij się o wszystko czego potrzebujesz aby czuć się komfortowo. Gdy zaistnieje taka konieczność, specjalista może poinformować Cię również o ewentualnej potrzebie skorzystania z leczenia ortodontycznego. Bardzo często zdarza się też, że wyjaśnienia lekarzy mogą być nie zrozumiane. W takiej sytuacji warto dopytać o szczegóły każdego etapu leczenia i przebiegu poszczególnych procedur.

Skąd masz mieć pewność, że Villanova Dental Clinic to dobry wybór?

Wiemy, że wybór odpowiedniego stomatologa to nie tylko opis wizyty ale i pewność, że jest on specjalistą w swoim fachu. Dbamy o to aby w naszym zespole pracowali kompetentni lekarze z każdej dziedziny stomatologii. Jednak oprócz tego, na naszej stronie pamiętaliśmy również o pacjentach, którzy chcieli podzielić się swoją opinią. Wśród nich, znajdują się znane nazwiska, które zaufały naszej klinice i wiedzy w celu zadbania o piękny i zdrowy uśmiech. Można je znaleźć na naszej stronie w zakładce o nas.

Jak wygląda proces umówienia pierwszej wizyty?

Wygoda, komfort i bezpieczeństwo – tymi trzema słowami kierujemy się w opiece nad naszymi pacjentami. I chodzi nie tylko o badanie ale i umówienie wizyty. Przede wszystkim, w menu strony znajdziesz zakładkę konsultację online – pierwsza konsultacja. Po kliknięciu, wyświetli się strona ze szczegółowym formularzem, w którym możesz zostawić większość informacji opisywanych, w poprzedniej części artykułu. W formularzu zostaw aktualne dane kontaktowe, ponieważ w następnym kroku, ktoś z naszej kliniki skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Podczas rozmowy telefonicznej, możesz już zadać wszystkie wstępne pytania i upewnić się o to czego potrzebujesz. Dowiesz się także o wszystkich najważniejszych informacjach przed wizytą. W następnym kroku poprosimy Cię o płatność, która potwierdzi wizytę, tym samym nie będziesz martwić się o odpowiednią kwotę w dniu badania. W ostatnim etapie pozostaje czekać na dzień wizyty.