poduszki w kropki

Tapeta w kropki – doskonały wybór do salonu i pokoju dziecięcego

Tapeta w kropki gwarantuje aranżowanym wnętrzom odrobinę oryginalności i dynamiki. Pomieszczenie stanie się ożywione, a przebywające w nim osoby znacznie poprawią swoje samopoczucie. Jeszcze do niedawna wydawało się, że tapety z tej kategorii są przeznaczone jedynie do pokojów dziecięcych.

Nic bardziej mylnego. W dowolnym momencie można na nie postawić w nowocześnie aranżowanych salonach. Kluczowe jest to, aby wszystkie elementy salonowe pasowały do wybranej tapety i tworzyły wspaniałą kompozycję. 

Tapeta w kropki – czym przekonuje do siebie klientów?

Niezaprzeczalną zaletą tapet w kropki jest to, że takie produkty charakteryzują się niepowtarzalnym urokiem. Aranżowane wnętrze nie będzie zbyt poważne, a do tego wspomniany wzór praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Ten motyw znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w przestrzeni domowej, ale również biurowej i gabinetowej. Projektanci ścigają się w wymyślaniu nowych pomysłów na aranżację biura oraz domu, a tymczasem wystarczy sięgnąć po sprawdzone kropki i zatroszczyć się o to, aby ściana nabrała dekoracyjnego charakteru.

Tapeta w kropki świetnie łączy się ze stylizowanymi i eleganckimi meblami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do niej kilka ciekawych akcesoriów i dodatków. Mogą to być np. donice, lampki czy też świeczniki. Najlepiej porozmawiać na ten temat z doświadczonym architektem wnętrz i jak najszybciej pozbyć się ewentualnych wątpliwości.

Tapeta w kropki – idealne rozwiązanie do wnętrz w stylu skandynawskim

Coraz częściej tapety w kropki pojawiają się na ścianach we wnętrzach aranżowanych na styl skandynawski. To efektowna ozdoba pomieszczenia, dzięki której wnętrze stanie się designerskie i jedyne w swoim rodzaju. Do wyboru są tapety w małe oraz duże kropki, dlatego ostateczna decyzja zależy od indywidualnych preferencji inwestorów.

  Wybierz pościel, która zaprosi wiosnę do Twojej sypialni

Tapeta w kropki występuje m.in. w wersji szarej czy też pastelowej. Ta pierwsza pasuje do salonu, natomiast druga do sypialni i pokoju dziecięcego. Wspomniany produkt cechuje się jeszcze kilkoma innymi zaletami:

  • doskonale rozjaśnia pomieszczenie,
  • wprowadza do wnętrza dużo energii i dobrego nastroju.

Jeśli tapety mają znaleźć zastosowanie w pokojach dziecięcych warto wziąć pod uwagę płeć dziecka. W pokojach przeznaczonych dla dziewczynek sprawdzą się modele różowe oraz fioletowe. Chłopcy będą zadowoleni z tapet w kolorze niebieskim i szarym. Za każdym razem ostateczna decyzja powinna być przemyślana co najmniej kilka razy. Warto ją skonsultować w gronie rodzinnym.