Wedding-dress-Hermiona_dama_couture_1_500x

Suknie ślubne szyte na miarę – co z modyfikacjami i dopasowaniem?

Wybór sukni ślubnej to jedno z największych, ale i najbardziej wyjątkowych wyzwań, czekających przyszłą pannę młodą. Wiele pań decyduje się na szycie miarowe, aby kreacja leżała idealnie i była w 100% zgodna z wyobrażeniami. Czy szycie na miarę pozwala na wprowadzanie zmian w wybranym projekcie? Co z dopasowaniem sukni, gdy zmienią się wymiary? I czy za poprawki trzeba dodatkowo płacić? Sprawdziliśmy, na jakich zasadach są modyfikowane i dopasowywane suknie ślubne DAMA Couture – jednej z najbardziej cenionych pracowni ślubnych w stolicy.

Zasady wprowadzania modyfikacji w projekcie sukni ślubnej

DAMA Couture oferuje kilkadziesiąt różnorodnych projektów sukni ślubnych, które szyte są na miarę. W każdym można wprowadzić drobne modyfikacje, np. dodać rękawy, zmienić kształt dekoltu, wybrać inne tasiemki wykończeniowe itp. Możliwość i ewentualny koszt zmodyfikowania danego elementu ocenia stylistka ślubna po konsultacji z zespołem krawieckim. Wysokość opłaty zależy od szacowanego nakładu pracy oraz ilości i rodzaju potrzebnych materiałów. Zmiany względem oryginalnego projektu są wprowadzane na odpowiedzialność przyszłej panny młodej. Warto pamiętać, że pomiędzy suknią pokazową a egzemplarzem uszytym na miarę mogą występować nieznaczne różnice w ułożeniu koronki, tasiemek czy aplikacji.

Zasady dopasowania sukni ślubnej szytej na miarę

Podana na stronie cena sukni ślubnej szytej na miarę obejmuje jej dopasowanie, które odbywa się podczas 2-4 spotkań w pracowni, w terminach uzgodnionych ze stylistką. W zależności od indywidualnych potrzeb, spotkań tych może być oczywiście mniej lub więcej, jednak są one obligatoryjne. Chodzi o to, by suknia leżała perfekcyjnie. Proces wyboru i szycia kreacji ślubnej wymaga osobistego zaangażowania i profesjonalnego doradztwa, więc nie ma możliwości dopasowania sukienki na odległość. Brak uczestnictwa w umówionych spotkaniach może skutkować wydaniem/wysłaniem sukni bez jej dopasowania. Warto pamiętać, że w umówionym terminie i miejscu na klientkę i jej osoby towarzyszące czekać będą stylistki ślubne, krawcowe oraz/lub projektant. Nieobecność bez próby kontaktu może wiązać się z odmową rezerwacji kolejnego terminu spotkania. Szanujmy czas pracowników i współpracowników atelier, a przede wszystkim innych przyszłych panien młodych, które z niecierpliwością czekają na swoją kolej. Aby umówić się na spotkanie w pracowni DAMA Couture w Warszawie, należy wysłać maila z numerem telefonu oraz informacjami o terminie uroczystości, interesujących Cię modelach sukni ślubnych i noszonym na co dzień rozmiarze. Po otrzymaniu wiadomości e-mail, stylistka zadzwoni do Ciebie i wspólnie znajdziecie dogodny termin.

  5 najlepszych damskich zapachów na prezent

Zasady wprowadzania zmian w przypadku ciąży

Kupując suknię ślubną w ciąży, wystarczy poinformować o swoim stanie stylistkę, która na bazie doświadczenia przygotuje odpowiedni plan działania, np. przesunie datę zebrania wymiarów lub wyselekcjonuje dla Ciebie modele, które potem łatwo dopasować pod ciążowy brzuszek. Jednak suknię ślubną często zamawia się na około rok przed planowaną datą ślubu, dlatego zdarzają się sytuacje, że w międzyczasie, czyli już po zebraniu wymiarów przez pracownię, przyszła panna młoda zachodzi w ciążę. Wymiary mogą zmienić się także z innych przyczyn niż ciąża. W każdym takim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się ze swoim atelier. Stylistka zaproponuje możliwe rozwiązania. Czasem konieczne jest ponowne uszycie niektórych elementów (np. gorsetu), co wiąże się z dopłatą. Niestety, niektórych modeli nie da się dopasować do wymiarów na zaawansowanym etapie ciąży. Wówczas trzeba zamówić nową suknię, przy czym możliwość jej uszycia będzie zależeć od bieżącego obłożenia oraz dostępności potrzebnych materiałów i ozdób.

Zasady szycia miarowego w autoryzowanych salonach

Panie, które nie mają czasu lub możliwości, by przyjechać po suknię ślubną do atelier w Warszawie, mogą udać się do jednego z wielu autoryzowanych salonów w Polsce i zagranicą. W poszczególnych salonach mogą obowiązywać nieco inne zasady umawiania się na przymiarki. Większość salonów prosi o telefoniczne ustalenie terminie spotkania. Zasady rezerwacji wizyt szukaj na stronach internetowych. Autoryzowane salony zwykle nie posiadają na miejscu całych kolekcji – zapewniają dostępność wybranych modeli dopiero na przymiarki, dlatego warto wcześniej zadzwonić, nawet jeżeli można odwiedzić dany punkt „z drogi”.