staniki sportowe

Staniki sportowe marki Adidas i Nike

Sport to zdrowie, przyjemność, a także świetna okazja na zadbanie o sylwetkę. Zaczynając przygodę z treningami lub inną formą aktywności fizycznej, warto wyposażyć się w odpowiedni strój, który będzie wygodny, nie będzie krępował ruchów, a do tego będzie funkcjonalny. Materiał wykonania powinien dobrze odprowadzać wilgoć, umożliwiać oddychanie skóry, a także wykazywać się odpowiednim stopniem elastyczności. Przy wyborze ubrań sportowych, nie trzeba martwić się o wiele kwestii, podstawą jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, a czy coś będzie trochę większe lub bardziej obcisłe nie stanowi większego problemu. Sprawa ma się jednak inaczej, jeśli chodzi o bieliznę, a dokładniej stanik sportowy. Ten rodzaj odzieży jest bardzo ważnym elementem w całej sportowej stylizacji i musi być dobierany ze szczególną ostrożnością.

Biustonosz sportowy – Nike, Adidas

Żadna kobieta nie wyobraża sobie jakiejkolwiek aktywności fizycznej bez dobrej jakości, stanika sportowego. Jego roli nie może pełnić, ten którego używa się na co dzień, ponieważ nie jest wystarczająco elastyczny, może powodować obtarcia, a do tego przy intensywnym treningu nie będzie w stanie, w odpowiedni sposób podtrzymać biustu. Rozwiązaniem okazują się staniki sportowe Nike i Adidas, marek które od lat specjalizują się  w odzieży sportowej i znają potrzeby swoich konsumentek.

Stanik sportowy Nike

W ofercie biustonoszy sportowych marki Nike znajduje się wiele rodzajów produktu, a ich wybór zależy od rozmiaru biustu, poziomu wsparcia, kroju oraz dopasowania. Przy zakupie konkretnego modelu warto kierować się rodzajem uprawianej aktywności fizycznej i rozmiarem biustu, to pomoże w dopasowaniu odpowiedniego poziomu wsparcia dla piersi. Lekkie wsparcie, idealnie sprawdzi się na mniejszym biuście i przy sporcie takim jak joga. Średnie wsparcie to trochę grubsze ramiączka i mocniejsze dopasowanie, ten model jest stworzony do roweru i tańca. Natomiast najwyższy poziom wsparcia to stanik idealny dla kobiet z dużym biustem, który przyda się nie tylko do intensywnych sportów, ale także na co dzień, odciążając ramiona. Krój biustonoszy sportowych można tu podzielić, na te posiadające oddzielne miseczki i te o kompresyjnej formie. Biustonosz sportowy powinien być także idealnie dopasowany – nie może być ani za mały, ani za duży

  Jak wyrzeźbić sylwetkę kobiecą? 10 skutecznych ćwiczeń

Staniki sportowe Adidas

Biustonosze sportowe adidas to zastosowanie najlepszych rozwiązań i niezastąpionej technologii, mające za zadanie wspierać kobieta na każdym kroku jej sportowej aktywności. Marka Adidas zadbała o to, aby ich staniki sportowe sprawdzały się w każdych warunkach. W zależności od uprawianej dyscypliny, należy wybrać odpowiedni model, posiadający podtrzymanie lekkie, średnie lub moce. Staniki sportowe są projektowane z szybkoschnącego materiału co zapewnia jeszcze wyższy poziom komfortu i pewności siebie. Wiele z modeli można także nosić jako topy, a to dzięki ich stylowemu wyglądowi.

Odpowiedni rozmiar to podstawa!

Bez dobrze dobranego rozmiaru, nie ma mowy o komforcie podczas aktywności fizycznej. Liczy się tu przede wszystkim rozmiar biustu, który trzeba bardzo dokładnie zmierzyć, a także rodzaj dyscypliny sportowej. Niektóre sporty mogą wymagać wyposażenia biustonosza sportowego w dodatkowe stabilizatory.