kobieta w bieliznie

Stanik semi-soft. Co musisz o nim wiedzieć?

Mitem jest, że biustonosz musi być sztywną, wyczuwalną zbroją, która uciska cały obwód ciała i podnosi biust przy pomocy metalowych fiszbin. Współcześni producenci udowadniają bowiem, że możliwe jest stworzenie biustonosza, który dobrze podtrzymuje, eksponuje piersi i jednocześnie jest miękki, komfortowy w noszeniu i przepięknie wykończony. To właśnie stanik semi-soft. Jak wygląda ten typ biustonosza? Dla kogo się nadaje? Jakie ma zalety?

Stanik semi-soft – komfort miękkiego i stabilność usztywnianego!

Biustonosz semi-soft kryje się również pod nazwą biustonosz półusztywniany (tego typu). Dolna część, mniej więcej do 2/3 wysokości, jest wykonana z pianki lub cienkiej gąbki gorseciarskiej i (w większości modelów) wzmocniona fiszbiną. Od środka miseczkę w części usztywnianej często wykłada się przyjemną w dotyku bawełną, która bardzo poprawia komfort noszenia stanika. Górna część biustonosza semi-soft to miękki, zwiewny materiał, np. elastyczna siateczka z haftem lub koronka.

Jakie zalety ma stanik półusztywniany? Żeby to dobrze wyjaśnić, warto powiedzieć nieco więcej o wadach i zaletach biustonoszy soft (miękkich) i padded (usztywnianych).

  • Biustonosze typu soft są bardzo wygodne, jednak z powodu zastosowania bardzo cienkich i elastycznych materiałów najlepiej sprawdzają się na małych piersiach. Poza tym w staniku soft brodawki sutkowe zazwyczaj wyróżniają się pod ubraniem, co przeszkadza niektórym kobietom.
  • Biustonosze usztywniane dobrze podtrzymują biust, nadają piersiom ładny kształt i pozwalają pięknie wyeksponować dekolt. Jeśli rozmiar został dobrany prawidłowo, nie ma również problemów z wpijaniem się miseczki w pierś. Jednak ponieważ takie staniki są zabudowane i sztywniejsze, wiele pań czuje się w nich trochę jak w zbroi czy krępującym gorsecie.

I tu właśnie pojawia się cała magia stanika semi-soft! Przyjemnie otulają piersi (jak staniki soft) i doskonale je podtrzymują (jak usztywniane). Poza tym przezroczystości, koronki i hafty w górnej części miseczki dodają bieliźnie kuszącego, zmysłowego wyglądu – idealnego na randkę albo większe wyjście.

  Buty dopasowane do sylwetki - jak wybrać idealną parę?

Dla kogo najlepiej sprawdzi się stanik semi-soft?

Choć biustonosz półusztywniany to stanik uniwersalny, paniom z mniejszym biustem może być nieco trudniej znaleźć model z miseczką dokładnie obejmującą górną część piersi (ale nie jest to niemożliwe). Za to kobiety noszące większe rozmiary z pewnością pokochają biustonosze semi-soft! Poza tym ten typ stanika sprawdzi się u pań z asymetrycznymi piersiami. Większa niż w przypadku sztywnych miseczek elastyczność pozwala biustowi swobodniej się ułożyć, ale dolne usztywnienie dalej trzyma go w ryzach – dzięki temu nic nie gniecie i nie uwiera, a piersi nie „rozlewają się” na boki.

Jak wybrać biustonosz semi-soft?

Dobór biustonosza semi-soft powinnaś zacząć od zmierzenia się w biuście i pod biustem. Pozwoli Ci to ustalić wyjściowy rozmiar biustonosza (wyniki pomiarów porównaj z tabelą rozmiarów producenta). Resztę ustalisz już w czasie mierzenia konkretnego modelu. Pamiętaj, że elastyczna, miękka część miseczki powinna obejmować całą pierś, a ramiączka ani pas nie mogą wbijać się w ciało, bo nie będziesz czuć się komfortowo.

Beż, czerń, biel, a może czerwień albo róż? Koronka, haft czy siateczka? Wybierz to, co odpowiada Twojemu stylowi i upodobaniom albo pasuje do konkretnej okazji. Niezależnie od tego, czy wolisz skromny, delikatny model bez ozdób czy ten bogato zdobiony, haftowany i w nasyconych barwach, na pewno znajdziesz coś dla siebie. W każdym z nich Twoje piersi zaprezentują się wspaniale! Zobacz więc ten link do kategorii w ofercie GAIA i ciesz się wygodną i stabilnością — każdego dnia!