Rodzaje pieluszek w wyprawce dla niemowlaka

Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka staniemy przed dylematem zakupu pieluszek. 

Profesjonalne sklepy dla niemowląt takie jak https://abc-bobasa.pl/  w swojej ofercie posiadają zarówno najpopularniejsze w obecnych czasach pieluszki jednorazowe jak i tradycyjne pieluszki tetrowe. 

Pieluszki tetrowe zanim przyszła moda na jednorazowe odpowiedniki były bardzo często stosowane do przewijania dziecka. Część przyszłych mam nie wyobraża sobie dzisiaj tego obowiązku, lecz są też takie osoby które w dobie potrzeby coraz większej odpowiedzialności za środowisko decydują się świadomie właśnie na te „starsze metody”. Poza szeregiem zalet pieluszek jednorazowych to właśnie ich skomplikowana utylizacja jest największą wadą. 

Inną zaletą pieluszek tetrowych jest ich niska cena i wielofunkcyjność. Używane są również w czasie codziennej opieki nad dzieckiem. Są chłonne i praktyczne. Łatwo też je wyprać. 

Kolorowe pieluszki tetrowe potrafią też być ciekawym dodatkiem, który doskonale się komponuje z pozostałymi akcesoriami niemowlaka.

Innym rodzajem pieluch są flanele. Pieluszki flanelowa również wykonane z bawełny są zupełnie inaczej tkane i ich podstawowym zadaniem jest zwykle okrywanie dziecka lub używanie ich jako swego rodzaju maty. Pieluszki flanelowe są delikatne i miłe w dotyku. Również i tutaj znajdziemy zwykłe białe pieluchy jak i wielokolorowe propozycje. 

Pieluszkami które zyskały ogromna popularność w ostatnim czasie są pieluchy bambusowe. Wykonane z tkaniny produkowanej przy zastosowaniu naturalnych włókien bambusowych. To co je odróżnia od pozostałych rodzajów omówionych powyżej to ich właściwości. Pieluszki bambusowe posiadają właściwości antybakteryjne oraz termoregulacyjne. Ważnym dla rodziców jest również fakt, iż są hipoalergiczne, czyli w zetknięciu z delikatną skórą dziecka nie wywołują reakcji i podrażnień.

Często stosowane są latem gdyż ich termoregulacyjne właściwości sprawiają, że pieluszka w czasie ciepłych dni delikatnie chłodzi dziecko. Wszystkie rodzaje pieluszek dla niemowląt znajdą Państwo w sklepie abc-bobasa.pl .