pudelka

Pudełka – akcesoria o wszechstronnym zastosowaniu

Czasami nie trzeba inwestować w drogie gadżety, żeby ułatwić sobie utrzymywanie porządku albo wykonywanie innych codziennych czynności. Wystarczy kupić kilka drobnych akcesoriów, na które przeznaczymy nie więcej niż kilkanaście złotych. Takimi akcesoriami są na przykład pudełka. Sprawdź jak można je wykorzystać w swoim domu.

Pudełka do przechowywania

Kartonowe pudełka to o wiele bardziej ekologiczna alternatywa dla plastikowych organizerów i pojemników. Plastik rozkłada się przez stulecia, a tektura przez zaledwie kilka miesięcy. Co więcej, pudełka często wytwarza się z makulatury, a po zużyciu nadają się do recyklingu. W sklepach dostępne są kartony w  różnych rozmiarach, więc bez problemu można znaleźć mniejsze i większe modele dostosowane do wielkości półek, szaf i szuflad w Twoim mieszkaniu. Pudełka będą przydatne praktycznie w każdym pomieszczeniu. W piwnicy możesz ustawić większe kartony, w których pomieszczą się: sprzęty sportowe, ubrania sezonowe, kołdry czy koce. Warto podkreślić, że przechowywanie ubrań w kartonach jest o wiele lepszym pomysłem niż używanie do tego celu worków foliowych. W pudełkach rzeczy znajdują się w stabilnej pozycji, więc po wyjęciu będą o wiele mniej pogniecione niż po wypakowaniu z worków. Duże pudełka sprawdzą się również w funkcji pojemników na zabawki w pokojach dziecięcych. Wystarczy tylko przyozdobić je kolorowym papierem, żeby ożywiały wnętrze, w którym się znajdą. Z kolei małe kartony sprawdzą się jako organizery na drobiazgi: przybory do szycia, artykuły biurowe, na torebki z przyprawami czy na kosmetyki. Dzięki pudełkom uporządkujemy przestrzeń w całym domu.

Eleganckie pudełka do przechowywania

Jeśli pudełka do przechowywania mają zostać umieszczone w widocznych miejscach np. na półkach, trzeba pomyśleć o wyborze bardziej eleganckich modeli. W tym przypadku sprawdzą się pudełka fasonowe w białym kolorze. Mają płaski kształt, dzięki czemu dobrze się prezentują. Znajduje się w nich tylko jedna klapa, którą zamyka się poprzez wsuwanie w specjalne otwory, więc można szybko zamknąć i otworzyć pudełko bez konieczności używania taśmy. Dobrym pomysłem jest również przeistoczenie zwykłego kartonu klapowego w eleganckie pudełko do przechowywania. W tym celu należy odciąć górne klapy, wyłożyć środek materiałem i przyozdobić zewnętrzne ścianki np. owinąć je białym sznurkiem.

  Jak usunąć plamy z czerwonego wina? 10 domowych sposobów

Do czego wykorzystać kartonowe pudełka?

Pudełka przydadzą się również do pakowania prezentów. Do tego celu warto jednak zamówić kartony z nadrukami. Wybór wzorów na stronach producentów opakowań jest duży. Zawsze możemy wybrać jedną z uniwersalnych grafik np. wzory geometryczne czy kwiaty, a przed świętami dostępne są ponadto serie kartonów ze świątecznymi elementami. Dzięki nadrukom nie trzeba już myśleć o dodatkowym przyozdabianiu opakowania z zewnątrz. Można jedynie wypełnić środek kolorowymi skrawkami papieru, a dopiero na nich umieścić prezenty. Kolejny pomysł na wykorzystanie kartonów to skonstruowanie z nich zabawek. Tutaj opcji jest wiele, a ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia. Z pudełek mogą powstać: samochody wyścigowe, domki dla lalek, lady do zabawy w sklep, domowe teatrzyki, kryjówki i wiele, wiele innych zabawek.

Gdzie kupić kartony?

Kartony można co prawda znaleźć w sklepach stacjonarnych, ale to w Internecie mamy największy wybór. Dostępne są pudełka w różnych rozmiarach i kolorach, z nadrukami lub bez nadruków, z paskami klejowymi czy też z automatycznym dnem. Przy zakupie trzeba kierować się nie tylko ceną, ale również jakością. Warto przejrzeć opinie innych klientów na temat sklepu, w którym mamy zamiar zamówić kartony. Koniecznie należy sprawdzić ilość warstw tektury i typ fali. Najbardziej wytrzymałe będą pudełka wykonane z pięciu warstw, ale dobrze sprawdzą się również kartony trójwarstwowe.

Pudełka przydadzą się w każdym domu. Dzięki nim łatwiej zachowasz porządek, szybko spakujesz prezenty i skonstruujesz zabawki dla swoich pociech. Zamów kilka różnych modeli kartonów przez Internet, żeby być przygotowanym na każdą sytuację.