przeszczep wlosow

Przeszczep włosów – odzyskaj włosy i pewność siebie

Łysienie jest przyczyną kompleksów wielu mężczyzn. Nie omija też kobiet. Sięgamy po różnego rodzaju specyfiki, aby zahamować wypadanie włosów. Niestety większość z nich nie jest w stanie zatrzymać łysienia. Na szczęście istnieje zabieg, dostępny w dobrych klinikach medycyny estetycznej, który znów pozwoli Ci cieszyć się bujną fryzurą – jest nim przeszczep włosów metodą Smart Graft. Sprawdź, co warto wiedzieć na jego temat.

Dla kogo przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest zabiegiem dedykowanym obu płciom. Wskazaniem jest zarówno łysienie, jak i nadmierne wypadanie włosów, skutkujące przerzedzeniem fryzury. Smart Graft pozwala na zagęszczenie włosów w przypadku łysienia:

  • androgenowego,
  • pourazowego,
  • po napromieniowaniu lub poparzeniach,
  • wynikającego z wcześniej przebytych stanów zapalnych skóry,
  • w obszarze, na którym powstały blizny pooperacyjne,
  • w obszarze brwi, brody i wąsów,
  • w obszarze klatki piersiowej.

Przeciwwskazania do przeszczepu włosów to m.in. zaawansowana cukrzyca, choroby układu krążenia, aktywny stan zapalny, łuszczyca, a także łysienie plackowate. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której lekarz weryfikuje, czy u pacjenta występują przeciwwskazania. Jeśli z jakiegoś powodu zabieg nie może zostać wykonany, specjalista zaproponuje Ci inną, odpowiednią dla Ciebie metodę leczenia łysienia.

Na czym polega metoda Smart Graft?

Zabieg Smart Graft to sposób na łysienie, z którego skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Miejsce, z którego pobierane są włosy do przeszczepu, zostaje ostrzyżone na długość jednego milimetra. Następnie przy pomocy specjalnej głowicy zakończonej mikroskalpelem lekarz pobiera pojedyncze zespoły mieszków włosowych (tzw. grafty). Głowica działa w ruchu obrotowym, dzięki czemu procedura przeprowadzana jest szybko i komfortowo – zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. Urządzenie wyposażone jest w separator, który uniemożliwia wbicie się na głębokość większą niż 1 mm, co zwiększa bezpieczeństwo procedury.

  Słomkowy blond - jak go uzyskać i komu pasuje?

Pobrane mieszki włosowe umieszczane są sterylnych pojemnikach, w których panują warunki, zapewniające im wysoką przeżywalność: stała temperatura 6-8°C (optymalna dla włosów) oraz regulowany jest poziom nawilżenia roztworem soli fizjologicznej. Dzięki przechowywaniu w tym bezpiecznym dla włosów środowisku efektywność zabiegu Smart Graft jest bardzo wysoka.

Ostatni etap zabiegu to transplantacja włosów we właściwe miejsce. Na tym etapie lekarz posługuje się precyzyjną głowicą, tzw. penem. Włosy są skrupulatnie wszczepiane w wybrany obszar, przy jednoczesnym dokładnym kształtowaniu linii nowych włosów. Cały zabieg trwa od 4 do 6 godzin.

Jak wyglądają włosy po przeszczepie?

Dzięki wykorzystaniu zamkniętego systemu pobierania i przeszczepu włosów oraz przechowywaniu mieszków w sterylnych warunkach przeżywalność włosów po zastosowaniu metody Smart Graft sięga 98%, czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych metod. Owłosienie jest gęste i wygląda bardzo naturalne, linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwej.

Rezultaty po przeszczepie włosów nie pojawiają się od razu. O pierwszych efektach można mówić po 3-4 miesiącach. Po tym czasie włosy zaczynają wyraźnie gęstnieć. Optymalne wyniki pojawiają się jednak dopiero po 12-14 miesiącach. Rezultaty zabiegu utrzymują się latami, a w razie pogłębienia się obszaru łysienia, procedurę można powtórzyć.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/