oprawki okularowe

Oprawki okularowe – najpopularniejsze marki, jakie wybrać, czym się wyróżniają?

Okulary korekcyjne to nie tylko sposób na odzyskanie nienagannej ostrości wzroku. Dziś okulary to bardzo modny akcent pozwalający podkreślić indywidualny styl. Zarówno codzienny, jak i biznesowy wizerunek może wiele zyskać, gdy uzupełnimy go o modne oprawki okularowe. Niektóre trendy zmieniają się z roku na rok, inne pozostają aktualne przez wiele lat. Jakie oprawki okularowe są zatem najmodniejsze?

W jaki sposób dopasować oprawki okularowe do twarzy?

Oprawki okularowe decydują o tym, jaki charakter mają okulary. Ogromne znaczenie ma dopasowanie kształtu oprawek do typu twarzy. Ważne jest, aby okulary harmonizowały z rysami twarzy i podkreślały je. Istnieje jedna kluczowa zasada – kształt oprawek powinien kontrastować z kształtem twarzy. W myśl tej zasady twarz okrągła harmonizuje z kanciastymi i prostokątnymi oprawkami, a twarz prostokątna z zaokrąglonymi, owalnymi kształtami. Jest to oczywiście duże uproszczenie, gdyż obecnie dostępnych jest wiele zróżnicowanych kształtów oprawek. Ponadto nieco inaczej dopasowywane są oprawki okularowe dla kobiet i mężczyzn. O ile w przypadku kobiet dąży się do łagodzenia rysów twarzy, o tyle w przypadku mężczyzn pożądane jest podkreślenie rysów twarzy, zwłaszcza żuchwy.

Zazwyczaj w przypadku twarzy okrągłej należy unikać oprawek okrągłych, decydując się ma oprawki kwadratowe czy prostokątne, o grubszej linii. W przypadku twarzy pociągłej, owalnej sprawdzają się praktycznie wszystkie kształty oprawek, byle były co najmniej tak szerokie jak najszersze miejsce twarzy. Posiadacze twarzy trójkątnej będą dobrze wyglądać w zaokrąglonych oprawkach, niewskazane są natomiast oprawki o masywnej, prostej linii brwiowej. Twarz kwadratowa lubi okrągłe lub owalne oprawki, unikać należy natomiast oprawek o geometrycznych, kanciastych kształtach.

Oczywiście poza kształtem twarzy uwzględnić należy także kolor oprawy twarzy, czyli odcień włosów i brwi, a także kolor oczu. W przypadku włosów blond o ciepłych odcieniach świetnie sprawdzają się odcienie beżu, czerwieni oraz koralowe. Chłodne blondy idealnie wyglądają z fioletami, różem, czernią i szarością. Włosy rude harmonizują z kolorem ciemnozielonym, chabrowym i morskim. W przypadku włosów brązowych można wybrać czerwień, mahoń, oprawki żółwie, czernie czy beże.

  Życzenia na dobranoc - 110 najpiękniejszych tekstów i wierszyków

Aby wszystkie wspomniane elementy harmonizowały z oprawkami okularowymi, należy po prostu przymierzyć wiele oprawek okularowych i znaleźć tę idealną parę. Można to zrobić osobiście w gabinecie optyka lub korzystając z takich udogodnień jak Wirtualne Lustro czy Domowa Przymierzalnia, oferowane m. in. przez sklep wOkularach.pl. Ten sklep internetowy oferuje szeroki wybór oprawek korekcyjnych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Światowe trendy 2021, czyli najmodniejsze oprawki okularowe

oprawki okularowe u kobiety

Wielu producentów oprawek okularowych dba o to, aby stale nadążać za trendami. Przykładem są okulary Solano, oferujące najmodniejsze modele oprawek – kocie oko, awiatory, wayfarer, oprawki okrągłe i owalne, a także geometryczne kształty. Dostępne są oprawki w różnych kolorach i wzorach, oprawki druciane oraz możliwość uzupełnienia okularów o nakładkę przeciwsłoneczną. A wszystko to z ogromną troską o najwyższą jakość i wytrzymałość oprawek.

Szeroki wybór oprawek korekcyjnych dla mężczyzn i kobiet oferuje także marla Persol. Okulary Persol to oferta skierowana dla osób ceniących sobie wysoką jakość i klasyczne formy. Oferta marki cechuje się bogatą kolorystyką – od klasycznej czerni, poprzez srebro i granat, aż po pomarańcz i inne wyraziste akcenty kolorystyczne.

Jedną z najlepiej rozpoznawanych marek modowych jest Dior – i nie inaczej jest w przypadku okularów. Okulary Dior to prestiż i klasa, a także doskonała jakość. Nienaganny wizerunek można zbudować dzięki oprawkom Dior minimalistycznym, ale także bardziej wyrazistym. Marka oferuje delikatne, druciane oprawki w metalicznym odcieniu, oprawki plastikowe typu kocie oko czy odważne, geometryczne oprawki z ciekawymi motywami.