wplyw-wody-zasadowej-na-zmniejszenie-stresu-metabolicznego

Odczyn alkaliczny wody – czym jest?

W ostatnim czasie wody alkaliczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób, którym zależy na poprawie codziennego samopoczucia oraz na lepszym nawodnieniu organizmu — szczególnie podczas wysiłku lub w różnych stresujących sytuacjach. Takie wody wyróżniają się wysokim pH (utrzymującym się na poziomie większym niż 7, zwykle 8-9).

Ich zasadowość może wynikać z naturalnie zachodzących procesów lub być efektem obecności związków chemicznych wprowadzanych do wody podczas procesów przemysłowych. Warto dowiedzieć się, jakie są właściwości wody o odczynie alkalicznym i o czym należy pamiętać, decydując się na wybór poszczególnych produktów. 

Jakie są właściwości wody o odczynie alkalicznym?

Wszystkie spożywane przez nas płyny lub potrawy mają swoje określone pH, które niekiedy może wpływać na zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Przede wszystkim wtedy, gdy częściej wybieramy potrawy wysoko przetworzone, tłuste i niezdrowe, a także kiedy brakuje nam snu i zmagamy się z dużym stresem. Wówczas niektóre procesy zachodzące w organizmie mogą przebiegać nieprawidłowo i tym samym niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie oraz samopoczucie. 

Z tego powodu wiele osób dąży do uzyskania homeostazy, czyli równowagi organizmu. Dzięki niej wszystkie zachodzące w nim procesy przebiegają sprawniej i nie wymagają wsparcia z zewnątrz, na przykład poprzez stosowanie suplementów. Właściwości wpływające na utrzymanie tej równowagi często przypisuje się wodzie o odczynie alkalicznym. Pomaga ona w ustabilizowaniu pracy organizmu dzięki skutecznemu nawodnieniu.

nawodnienie-woda-zasadowa

Badania potwierdzające właściwości wody alkalicznej Alcalia

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Nauk o Sporcie w AWF w Katowicach, które dotyczyły wody Alcalii, jej odczyn ma wiele cennych właściwości dla osób uprawiających sport. Dzieje się tak, ponieważ wpływa ona na lepsze nawodnienie organizmu podczas długotrwałego wysiłku. Ponadto ogranicza stres metaboliczny, który wiąże się ze stanem skrajnego zmęczenia mięśni i wbrew pozorom nie zawsze prowadzi do ich szybszego rozrostu. 

  Dlaczego cytologia i kolonoskopia to ważne badania profilaktyczne?

W efekcie na wodę alkaliczną Alcalia często decydują się osoby związane ze sportem lub prowadzące intensywny tryb życia, na przykład mające stojącą lub chodzącą pracę. Warto jednak wspomnieć, że woda alkaliczna jest cennym uzupełnieniem diety również na co dzień, wpływając na dłuższy metabolizm tłuszczy, a także pomagając w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Po czym poznać wysokiej jakości wodę alkaliczną?

Decydując się na wypróbowanie wody alkalicznej, warto upewnić się, że pochodzi ona ze starannie dobranych źródeł i wyróżnia się uzyskaniem profesjonalnych certyfikatów potwierdzających jej odczyn alkaliczny. Jednym z przykładów takiej wody jest Alcalia, której pH wynosi 9,36 i jest wynikiem naturalnie zachodzących procesów w głębinowych źródłach. Wydobywa się ją ze źródeł znajdujących się 1200 metrów pod powierzchnią ziemi w krystalicznie czystych górach, dzięki czemu posiada wyjątkową strukturę cząsteczkową i stałe, wysokie pH. Warto wspomnieć, że poziom pH potwierdza również uzyskany przez nią certyfikat.