nawilzanie dloni

Nawilżenie dłoni – dlaczego jest takie istotne?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dłonie to nasza wizytówka. W związku z tym odpowiednie nawilżenie dłoni to niezwykle istotny element codziennej pielęgnacji, którego nie można pominąć. Jak powinna wyglądać ich ochrona? I dlaczego jest tak ważna?

Dlaczego warto nawilżać dłonie?

Za pomocą dłoni wykonujemy wiele codziennych czynności, dlatego są one nieustannie narażone na szkodliwe czynniki, do których zalicza się kontakt z wodą oraz detergentami, zmiany temperatur, wiatr, mróz czy słońce. Ponadto, skóra dłoni jest delikatna i wrażliwa. Nie posiadana ona gruczołów łojowych, jak np. skóra twarzy, a więc pozbawiona jest płaszcza lipidowego, będącego naturalną warstwą ochronną.

Mając prawie cały czas styczność ze szkodliwym działaniem otoczenia, dłonie stają się suche, pękają i przyśpiesza się ich proces starzenia. Warto więc odpowiednio je pielęgnować, wybierając odpowiednie kosmetyki do dłoni, Stosując regularnie kremy do dłoni oraz oliwki do paznokci i przestrzegając kilku zasad, zapewnimy naszym dłoniom nawilżenie i regenerację.

Jak odpowiednio nawilżyć dłonie?

Sekret właściwej pielęgnacji dłoni tkwi przede wszystkim w systematyczności. Jednak należy pamiętać, że odpowiednie nawilżenie naszych rąk to proces złożony, na który składa się wiele czynności. Nie wystarczą same kremy do rąk czy oliwki do skórek. Aby skóra była zdrowa i piękna:

 • Regularnie ją oczyszczaj. To tak samo ważny krok, jak w pielęgnacji twarzy. Dłonie myjemy w delikatnych kosmetykach myjących oraz letniej wodzie.
 • Systematycznie nawilżaj, stosując kremy do rąk. Stosuj je po każdym myciu dłoni. Wybieraj preparaty oparte na naturalnych składnikach. Jeśli masz bardzo suchą i wrażliwą skórę dłoni, wybierz hipoalergiczne kremy do rąk.
 • Wykonuj peeling dłoni raz w tygodniu. Dzięki temu usuniesz martwy naskórek. Po peelingu pamiętaj, aby posmarować je grubą warstwą kremu do rąk.
 • Pamiętaj o skórkach. Koniecznie stosuj oliwki do skórek i paznokci.
  Manicure klasyczny - jak go wykonać? Krok po kroku

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja dłoni? – 9 najważniejszych zasad

Codzienna pielęgnacja dłoni to nie tylko kremy do rąk czy stosowanie odpowiedniej oliwki do skórek i paznokci. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu dłoni w dobrej kondycji, stosuj się do najważniejszych zasad:

 1. Zawsze zakładaj ochronne rękawiczki, podczas wykonywania codziennych obowiązków czyli sprzątając w domu np. do mycia naczyń, podłóg itd.,
 2. Regularnie stosuj kremy do rąk
 3. Systematycznie sięgaj po kosmetyki do dłoni takie jak peeling lub maskę,
 4. Stosuj produkty do mycia dłoni, które są bogate w składniki natłuszczające,
 5. Zimą zawsze zakład rękawiczki, gdy wychodzisz na dwór,
 6. Pamiętaj o używaniu oliwki do skórek i paznokci, które kupisz na stronie + https://nox-nails.pl/kategoria/plyny-i-preparaty-do-paznokci/oliwki-do-skorek/,
 7. Przed snem oraz po każdym sprzątaniu smaruj ręce grubą warstwą kremu nawilżającego,
 8. Latem stosuj kremy do dłoni z filtrem przeciwsłonecznym.
 9. Wzmacniaj swoją skórę od wewnątrz, stosując odpowiednio zbilansowaną dietę i pamiętając o odpowiednim nawodnieniu.