jastarnia

Najważniejsze punkty w Jastarni, które trzeba odwiedzić!

Apartamenty w Jastarni cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, choć nie tylko. Nie ma się temu, co dziwić, bo można w nich prawdziwie wypocząć. Ponadto, Jastarnia jest niezwykle piękną miejscowością, która jest warta odwiedzenia. Decydując się na wypoczynek w Jastarni, dobrze byłoby wiedzieć, jakie są najciekawsze miejsca, które warto tam odwiedzić.

Cmentarzowa Góra i Muzeum pod Strzechą

Wśród miejsc, które warto odwiedzić w Jastarni, na szczególną uwagę zasługują Cmentarzowa Góra oraz Muzeum pod Strzechą. Jeżeli chodzi o pierwsze z miejsc, to nic innego jak pagórek, na którym pochowani zostali mieszkańcy wschodniej części Jastarni, określanej mianem Boru. W miejscu tym spoczywają również ciała osób, których ciała zostały wyrzucone przez morze. Cmentarz datuje się na lata 70 XIX wieku.

Muzeum pod Strzechą jest zaś miejscem, w którym możemy podziwiać zbiory etnograficzne oraz rybackie. Warto zaznaczyć, że muzeum to jest prywatne, a jego właścicielem jest Juliusz Struck. Dodatkową atrakcją, na jaką możemy liczyć podczas zwiedzania Muzeum, jest możliwość wysłuchania interesujących opowieści i legend pochodzących z Kaszub. Muzeum to jest czynne w okresie wakacyjnym, ale można umówić się na indywidualne zwiedzanie także o innej porze roku.

Co jeszcze warto zobaczyć w Jastarni?

Nie ulega wątpliwości, że w Jastarni jest naprawdę sporo interesujących miejsc. Na pewno godna uwagi jest Chata rybacka w tej miejscowości. Znajduje się w niej siedziba muzeum, w którym można podziwiać różnego rodzaju rybackie eksponaty. Ponadto, godna podziwu jest także rekonstrukcja wnętrz rybackiej chaty, w której mieszkano kiedyś.

Będąc w Jastarni, zwracajmy uwagę nie tylko na budynki, ale również na przepiękne okoliczności przyrody. W miejscowości tej możemy podziwiać wspaniały kasztanowiec biały, który został zarejestrowany jako pomnik przyrody w roku 1982. Obwód tego wyjątkowego drzewa wynosi ponad 300 centymetrów. Opiekę nad nim sprawuje Urząd Gminy w Jastarni, a właścicielem jest Skarb Państwa.

  Życzenia na dobranoc - 110 najpiękniejszych tekstów i wierszyków

Jak wybrać dobry apartament?

Jeżeli interesują nas apartamenty w Jastarni, musimy pamiętać o dokonaniu wcześniejszej rezerwacji. Jedynie wówczas będziemy mogli cieszyć się wypoczynkiem w miejscu, które naprawdę nas interesuje. Przy wyborze apartamentu, dobrze byłoby kierować się różnego rodzaju kryteriami. Na pewno warto byłoby wziąć pod uwagę opinie innych klientów na temat konkretnych apartamentów. Wybierzmy taki, który cieszy się dużą ilością pozytywnych opinii. Doskonale byłoby także pamiętać o unikaniu miejsc, które posiadają bardzo wiele opinii negatywnych.

Należy także zaznaczyć, że każdy z nas może mieć nieco inne oczekiwania względem wynajmowanego lokum. Dla jednych najważniejsza może być wygoda, a dla innych oferująca smaczne posiłki restauracja hotelowa. Dla zdecydowanej większości osób istotne jest również to, aby cena apartamentu była korzystna. Dobrze byłoby więc przejrzeć różne oferty, aby wybrać tę, która jest najlepsza pod względem cenowym, jak i jakościowym.

Luksusowe apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia