rodzina

Miej ważne postanowienia, kup ubezpieczenie na życie dla siebie i swoich bliskich

Nowy rok wiąże się z wieloma postanowieniami na nadchodzący czas. Niektóre z nich dotyczą zdrowia, formy, aktywności fizycznej, kariery czy hobby. Warto również pomyśleć o zapewnieniu bezpieczeństwa swoim bliskim – można to zrobić za pomocą odpowiednio skonstruowanej polisy. Dowiedz się, dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie dla siebie i rodziny.

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je mieć?

Polisa pozwala na zabezpieczenie się przed finansowymi skutkami trudnych sytuacji życiowych. Wszak trudno przewidzieć takie zdarzenia, jak poważne zachorowanie, doznanie uszczerbku na zdrowiu, złamanie kości, konieczność hospitalizacji i śmierć. Natomiast w takich chwilach niezwykle będzie pomocne ubezpieczenie na życie dla siebie i bliskich. W podstawowej wersji polisa chroni finansowo na wypadek zgonu ubezpieczonego. Natomiast zakres ubezpieczenia na życie można rozszerzyć o:

 •       urodzenie dziecka,
 •       niezdolność do pracy,
 •       trwałe inwalidztwo,
 •       uszczerbek na zdrowiu,
 •       hospitalizację,
 •       rehabilitację,
 •       poważne zachorowanie i nowotwory,
 •       śmierć dziecka, męża, rodziców oraz teściów,
 •       zgon ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Co do zasady, polisę można dopasować w taki sposób, aby jak najlepiej spełniała oczekiwania ubezpieczonego. Dzięki temu można finansowo zabezpieczyć siebie i swoich bliskich np. wtedy, gdy choroba odbierze zdolność do pracy. Gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego, ubezpieczenie zapewni również wsparcie dla bliskich w spłacie należności, zorganizowaniu pogrzebu oraz innych kwestiach.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na życie?

Zastanawiasz się, gdzie można szybko i tanio kupić odpowiednią polisę na życie? Do niedawna zakup ubezpieczenia wiązał się z koniecznością wizyty w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego (TU) lub multiagencji. Obecnie nie musisz wychodzić z domu, aby sprawdzić, jakie produkty mają do zaoferowania firmy ubezpieczeniowe na życie. Wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora polis. W ten sposób w ciągu kilku minut uzyskasz różne propozycje, a proces zakupu sfinalizujesz online. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, gdyż z internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego możesz skorzystać z dowolnego miejsca. To również niezwykle wygodna metoda na wybór polisy, gdyż nie wymaga dojazdu do placówki i fizycznego kontaktu z agentem. Najważniejsze jednak jest to, że korzystając z internetowej porównywarki, masz szansę wybrać najbardziej opłacalną propozycję ubezpieczenia i w efekcie zaoszczędzić pieniądze.

  Kolory oczu – co o Tobie mówią?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na życie dla siebie i swoich bliskich?

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy na życie dla siebie i swoich bliskich, zwróć uwagę na kilka elementów:

 •       suma gwarantowana – jej wysokość wpływa na koszt ubezpieczenia, warto jednak zadbać, aby wartość odszkodowania zapewniała finansowe bezpieczeństwo,
 •       zakres ochrony – to w nim możesz dopasować, w przypadku jakich ryzyk polisa będzie działać,
 •       wyłączenia odpowiedzialności – należy pamiętać, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe przewiduje odmowę wypłaty świadczenia gdy np. dojdzie do zdarzenia pod wpływem alkoholu lub w wyniku nielegalnych aktywności.

Pamiętając o tych kilku aspektach, łatwiej wybierzesz odpowiednią polisę na życie dla siebie i bliskich.