kobieta smacznie spi

Melatonina – czym jest i czy warto po nią sięgnąć?

Melatonina, nazwana również hormonem snu, cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Przede wszystkim ma pozytywny wpływ na komfort snu, będąc świetnym sposobem na walkę z bezsennością. Dlaczego warto przyjmować tabletki z melatoniną?

Czym jest melatonina?

Melatonina to hormon, który produkowany jest przez szyszynkę, czyli niewielki narząd w mózgu. Odpowiada ona za regulację cyklu snu, a także czuwania. W związku z tym stanowi zegar, wyznaczający naszemu organizmowi porę zasypiania, a także budzenia się. Produkcja melatoniny regulowana jest przez światło dzienne i ciemność. Hormon wytwarza się dopiero wtedy, gdy zamykamy oczy.

Dzięki temu sen jest prawidłowy. Jeśli jednak dojdzie do zaburzenia produkcji melatoniny, np. w skutek siedzenia przy świetle lub komputerze późnym wieczorem lub nocą, wytwarzanie melatoniny jest zahamowane. W efekcie następują problemu ze snem m.in. zaburzenia snu, bezsenność

Melatonina w tabletkach – czy warto po nią sięgnąć?

Wraz z wiekiem szyszynka wytwarza coraz mniej hormonu snu, czyli melatoniny, co wpływa na pogorszenie jakości snu, a także pojawienie się problemów z bezsennością. Wtedy warto sięgnąć po melatoninę w tabletkach. To preparat, po który z roku na rok sięga coraz więcej osób.

Przede wszystkim dostępne są one bez recepty. Ich zaletą jest ułatwienie zasypiania oraz regulacja wewnętrznego zegara. Preparat zalecany jest tym osobom, które mają problemy ze snem. Poleca się je również pracownikom, którzy wykonują pracę na zmiany czy osobom, które często zmieniają strefy czasowe.

Ponadto, melatonina w tabletkach wzbogacona jest innymi składnikami, np. Melatorin Dobry Sen,  które nie tylko wpływają na jakość snu, ale również redukują uczucie zmęczenia, stres oraz regenerują. Dzięki temu sprawdzą się także po wysiłku fizyczny. Melatoninę w tabletkach przyjmuje się na około 1 godzinę przed snem.

  Sposoby na lepszy sen

Melatorin Doby Sen – preparat na zaburzenia snu

Melatorin Dobry Sen to naturalny preparat, który nie uzależnia ani nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Dedykowanym przede wszystkim osobom, borykającymi się z długotrwałym problemem ze snem m.in. bezsennością. Jego największą zaletą jest naturalność. Więcej o tym produkcie możecie znaleźć pod tym linkiem https://www.uniphar.pl/produkt/dobry-sen-melatorin/.

Preparat zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki. Ponadto wyróżnia się najbogatszym składem, tym samym zapewniając wielkoskładnikowe działanie różnych naturalnych elementów które wyciszają, odstresowują i pomagają zasnąć. W Melatorin Dobry Sen znajdziemy:

  • Melatoninę,
  • Passiflorę,
  • Walerianę,
  • Melisę,
  • Chmiel,
  • Magnez,
  • Witaminę B6.

Wszystkie  składniki mają niezwykle istotny wpływ na poprawę jakości snu. Ponadto, wykazują działanie uspokajające i odprężające, a także ułatwiają zasypianie. Jednak jego działania nie ogranicza się do walki z bezsennością, ale również obniża stres, napięcie i pomaga w regeneracji.

Zawarty w nim magnez, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, a także ma korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego oraz psychicznego. A to wszystko dostępne w atrakcyjnej cenie w stosunku do najlepszej na rynku jakości.