kobieta przed lustrem

Kosmetyki Karelia Organica – bogactwo rosyjskiej przyrody

Na rynku można znaleźć wiele interesujących producentów kosmetyków. Wśród nich z pewnością wyróżnia się Karelia Organica, czyli rosyjska marka stawiająca na produkty naturalne. Podstawowym ich zadaniem jest pielęgnacja zarówno ciała, jak i włosów. Nazwa Karelii Organiki wzięła się od stosowanych w recepturze ekstraktach jagód i ziół Karelskich, które znajdują się tylko w tym rejonie świata. Dziś przyglądamy się bliżej tej niezwykłej marce!

Naturalny skład kosmetyków Karelskich

Podstawową zaletą, która sprawia, że marka Karelia Organica jest warta uwagi, jest brak w składzie parabenów, a także innych niezwykle szkodliwych składników. Postawienie na naturalne ekstrakty z ziół i jagód Karelskich nie jest bez znaczenia. To właśnie one gwarantują jednocześnie intensywną, jak i delikatną pielęgnację. Oznacza to, że kosmetyki Karelii Organiki z powodzeniem można stosować do każdego typu skóry. Potwierdza to wiele zadowolonych klientek z całego świata. Ważne jest również to, że przy przygotowaniu kosmetyków dokłada się wszelkich starań, aby były one w pełni hipoalergiczne, a zatem wskazane również przy skórze szczególnie wrażliwej.

Jakie roślinne składniki można znaleźć w produktach Karelia Organica?

Z oczywistych względów każdy typ kosmetyków cechuje się nieco innym składem, który jest dostosowany do tego, na co ma działać konkretny preparat. Z racji tego, że Karelia Organica opiera się na naturalnie pozyskiwanych ziołach i jagodach występujących w konkretnym rejonie Rosji, wśród składników można znaleźć m.in.:

  • ekstrakty z wrzosu, babki lancetowatej, rumianku pospolitego i korzenia dzięglu litworu – mają one szereg działań łagodzących, przeciwtrądzikowych i wpływających na regenerację skóry. Znaleźć je można m.in. w żelach pod prysznic. Żele często zawierają w swoim składzie ekstrakty np. z melisy lekarskie, co ma na celu uspokojenie i złagodzenie skóry;
  • organiczny sok z kory brzozy, ekstrakt z truskawki, owoców żurawiny i owoców malin – odpowiadają one m.in. na pielęgnację i oczyszczenie skóry, odmłodzenie jej, nawilżenie i uregulowanie jej pH. Częściej są stosowane przy żelach, przeznaczonych bezpośrednio do mycia twarzy, ale także i przy peelingach do skóry suchej i wrażliwej;
  • ekstrakt z jabłka, cytryny i zielonej herbaty oraz ekstrakt z korzenia łopianu większego. Te składniki odpowiadają przede wszystkim za zmniejszenie się łojotoku, swędzenia włosów. Sprzyjają zmiękczeniu, rozjaśnieniu, a także nawilżeniu i oczyszczeniu skóry. Znaleźć je można m.in. w balsamach do włosów, które jednocześnie wyraźnie dbają nie tylko o same włosy, ale całą twarz.
  Maseczka z ogórka na twarz - przepisy i działanie

Bez wątpienia produkty tej marki to doskonały wybór dla osób z wrażliwą cerą.