klocki lego

Klocki LEGO dla 10-latka — idealny pomysł na prezent

Każdy rodzic, dziadek czy ciocia, stojąc przed wyborem prezentu dla 10-letniego dziecka, może czuć się przytłoczony ilością dostępnych opcji. W sklepach czekają setki różnych zabawek — tylko które okażą się wartościową rozrywką, zapewnią wiele godzin zabawy, a równocześnie pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka? Okazuje się, że klocki LEGO mogą być odpowiedzią na Twoje poszukiwania. Mają mnóstwo zalet i od pokoleń fascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Sprawdź, jakie zestawy klocków LEGO sprawdzą się jako prezent dla 10-latka.

10-latki zwykle już doskonale znają klocki LEGO (duży wybór na stronie taniaksiazka.pl) — i być może dziecko, dla którego szukasz prezentu, jest wielkim fanem tej rozrywki. Zróżnicowane zestawy sprawiają, że budowanie każdego z nich jest zupełnie innym doświadczeniem. Równocześnie ta zabawa wymaga od dziecka kreatywności, wyobraźni przestrzennej, koncentracji i ostrożności, a często także podążania za instrukcją lub współpracy z innymi. To sprawia, że zwykła zabawa klockami uczy dziecko równocześnie wielu cennych umiejętności, które przydadzą mu się w szkole i w dorosłym życiu. Ogromna różnorodność dostępnych zestawów sprawia, że możesz dopasować prezent do zainteresowań oraz stopnia zaawansowania dziecka. Poniżej znajdziesz kilka propozycji zestawów odpowiednich dla dziesięcioletnich chłopców i dziewczynek.

Klocki LEGO dla 10-latka — polecane zestawy

LEGO Creator Egzotyczna papuga 31136

Egzotyczna papuga, a także żabka oraz rybka — ten zestaw 3w1 umożliwia zbudowanie trzech różnych konstrukcji z jednego kompletu klocków! Papuga po zbudowaniu może obracać ciało, poruszać skrzydłami oraz ogonem. Zestaw zawiera stosunkowo niewiele elementów (253), dlatego świetnie sprawdzi się jako prezent dla miłośnika lub miłośniczki zwierząt, zwłaszcza jeśli dziecko nie ma dużego doświadczenia w budowaniu z klocków LEGO.

  Jak dobrać serum do twarzy do danego typu skóry?

LEGO Harry Potter Turniej Trójmagiczny: Jezioro Hogwartu 76420

10 lat to idealny moment, by zacząć poznawać przygody Harry’ego Pottera! Jeśli dziecko, dla którego szukasz prezentu, jest na etapie fascynacji przygodami młodego czarodzieja, zestaw LEGO związany z tą historią z pewnością wzbudzi mnóstwo entuzjazmu. Zestawy z Harrym Potterem stanowią także efektowną ozdobę pokoju dziecka. Zbudowanie z klocków jednej ze scen znanych z filmów lub książek to gratka nawet dla dorosłych, a dzieci z pewnością chętnie będą bawić się figurkami LEGO w odtwarzanie ról. Oprócz wspomnianego zestawu istnieje wiele innych z kolekcji Harry Potter.

LEGO Minecraft Siedlisko lisów 21178

Choć zestawy LEGO Minecraft są dość proste i mają niewiele elementów, dzieci bardzo chętnie bawią się nimi i sprawdzają ich możliwości. Wszystko za sprawą gry, którą jest inspirowana ta kolekcja. Dla wielbicieli (i wielbicielek) Minecrafta tematyczny zestaw klocków będzie stanowił doskonałą rozrywkę, a przy okazji z pewnością stanie się elementem dekoracyjnym w pokoju małego gracza. Zestaw Siedlisko Lisów umożliwia zbudowanie domu w kształcie dużego lisa. Do zestawu są dołączone trzy urocze liski. Doskonale nadają się do zabaw w odgrywanie ról.

LEGO Marvel Kozia łódź 76208

Wikińska łódź Thora składa się z ponad 500 elementów i z pewnością zajmie na dłużej nawet wytrawnego konstruktora. Co więcej, LEGO z kolekcji Marvel wzbudzi entuzjazm małych miłośników filmów, a być może nawet rozbudzi zainteresowanie historią. W zestawie znajdują się kultowe figurki LEGO, a otwierany dach łodzi daje wiele możliwości zabawy. W aplikacji LEGO czekają interaktywne instrukcje składania zestawu.

LEGO Technic Traktor John Deere 9620R 4WD 42136

Pojazdy to jedno z najpopularniejszych zainteresowań dzieci. Często z wiekiem ta fascynacja wcale nie mija — warto to wykorzystać i wręczyć w prezencie zestaw LEGO Technic, np. z traktorem do zbudowania. Alternatywą może być sportowe auto lub samochody znane z filmów — wybór jest ogromny! Pojazd po zbudowaniu może jeździć. Przyczepa została wyposażona w wywrotkę, a z przodu znajduje się przegubowy układ kierowniczy, zupełnie jak w prawdziwym traktorze tego modelu. Dzięki temu model LEGO nie tylko zapewnia rozrywkę, ale także wprowadza dziecko w świat inżynierii.

  Zalety programu Baby&me - Imiennik

LEGO Marvel Figurka Spider-Mana 76226

Samodzielnie skonstruowany Spiderman — to dopiero atrakcja! Mali kinomaniacy z pewnością będą zachwyceni figurką ulubionego superbohatera, którą najpierw sami muszą zbudować z 257 elementów. Figurka ma ruchome stawy i pajęcze sieci, na dodatek jest bardzo poręczna (24 cm wysokości). Dzięki temu doskonale nada się do zabawy lub ozdobi szafkę nocną w pokoju dziecka.

LEGO Star Wars Mandalorianin i Dziecko 75317

LEGO posiada także bogatą kolekcję zestawów inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami. Mały Yoda, Mikromyśliwiec, Prom kosmiczny Jedi, AT-ST, słowem — można zebrać wszystkie charakterystyczne elementy tego uniwersum. Doskonale nadają się do kolekcjonowania, zabawy oraz oczywiście konstruowania i odgrywania ról. Dzieci z pewnością chętnie spróbują swoich sił w budowaniu coraz trudniejszych zestawów, zwłaszcza jeśli będą dotyczyły filmów i książek, które fascynują dziesięciolatka.

Klocki LEGO zapewniają rozrywkę od pokoleń i wszystko wskazuje na to, że ich dobra passa trwa w najlepsze! Choć czasy się zmieniają, a na rynku są dostępne tysiące innych zabawek, LEGO wciąż stanowi doskonały wybór i jest wartościową rozrywką offline — dla dzieci i dorosłych. Jest wiele zestawów, które mogą stać się wymarzonym prezentem dla 10-latka.