krzeslo modne

Jakie są modne fotele do salonu? Przegląd trendów 2023/2024

W ogromie stylów aranżacyjnych można wyróżnić obecnie kilka spójnych trendów meblarskich. Chcemy urządzać mieszkania przytulnie, wygodnie i zgodnie z naturą. Meble mają być wielofunkcyjne: fotel telewizyjny może pełnić funkcję leżanki, a wygodna kanapa składać się z dowolnie przestawianych modułów. Przykładem mebli o wielu możliwościach są piękne fotele do salonu – komfortowe i z licznymi funkcjami relaksacyjnymi. Jakie możliwości daje nowoczesny fotel?

Jaki fotel wybrać do salonu? Trend nr 1: powrót do natury 

Obecnie królują meble wypoczynkowe w kolorach nawiązujących do natury. Najmodniejsze barwy foteli w stylu loftowym, minimalistycznym czy vintage to:

 • jasny beż, 
 • złamana biel,
 • szarobeżowy (greige),
 • różne odcienie szarości,
 • ciemnozielony odcień lasu,
 • jasny, przygaszony błękit,
 • pudrowy róż,
 • żółtawobrunatna ochra,
 • musztardowy,
 • lawendowy.

Zaletą kolorów ziemi jest to, że można je ze sobą łatwo zestawiać. Ciemnozielony fotel z funkcją relaks możemy postawić koło musztardowej kanapy – całość będzie prezentować się harmonijnie. Obecnie rekomenduje się wybór kanapy i nowoczesnych foteli rozkładanych w odmiennych kolorach. Tworzenie jednobarwnych zestawów jest passé! 

Również materiały mają wyglądać jak plecionki z naturalnych włókien. W modzie jest tapicerka przypominająca lniane płótna oraz tkaniny o grubych, strukturalnych splotach. Materiały powinny być odporne na tarcie, a jednocześnie miękkie i przyjemne w dotyku. Komfort to coś, z czego nie warto rezygnować nawet na poczet praktyczności!

Jakie fotele są najwygodniejsze? Trend nr 2: relaks

Najmocniejszym trendem mebli wypoczynkowych do salonu jest po prostu ich wygoda. Fotele z funkcją relaks to ulubiony dział osób szukających odprężenia we własnym domu. Salon ma być przestrzenią relaksu, a meble mają w tym pomagać. Powinny mieć regulowane zagłówki, wysuwane podnóżki oraz możliwość regulacji w części lędźwiowej. Nowoczesne fotele rozkładane mogą nam podgrzać, a nawet wymasować plecy! Dobrym przykładem są meble tapicerowane. Na stronie https://livingroom.pl/ są dostępne nowoczesne fotele z funkcją relaksu, które zamieniają domową przestrzeń w oazę komfortu. Jakie mogą mieć funkcje?

  Truskawki w kuchni - co można z nich przygotować?

Jaki fotel do dużego salonu? Trend nr 3: nowoczesne możliwości

Wygoda idzie w parze z nowoczesnością. Do dużego salonu możesz wybrać jeden z modeli z kolekcji mebli Move, na przykład:

 • fotel w stylu loftowym, który za pomocą wygodnego panelu sterującego na podłokietniku można ustawić w dowolnej pozycji do czytania, leżenia czy oglądania telewizji (koniecznie zobacz fotele z kolekcji mebli Move);
 • wśród mebli tapicerowanych livingroom dostępne są fotele z funkcją kardio, które pozwalają unieść nogi do wygodnej pozycji, która sprzyja pracy układu krążenia. Kilka minut w takim ułożeniu pozwala się głęboko odprężyć i zregenerować siły;
 • natomiast fotel z funkcją wstawania to propozycja dla osób starszych, karmiących mam, osób po zabiegach operacyjnych czy wszystkich osób potrzebujących wsparcia przy wstawaniu. Po naciśnięciu przycisku siedzisko układa się w pozycji, która ułatwia dźwiganie się z fotela.

Chromowane stopy czy stalowe nóżki to elementy, które mają niebagatelne znaczenie dla stylu fotela telewizyjnego. Mile widziane są niestandardowe dodatki, takie jak gniazda USB wbudowane w fotel. Mebel pozwala naładować tablet czy telefon bez wstawania z fotela. Future is now!

Jakie fotele do małego salonu? Trend nr 4: wielofunkcyjność lub kompaktowość

Wielofunkcyjność mebli liczy się podwójnie w niewielkim wnętrzu, które niejednokrotnie służy do zdalnej pracy, codziennych zajęć i relaksu. Nowoczesny fotel rozkładany może stać się wygodną leżanką, na której możemy sobie uciąć regeneracyjną drzemkę. Wybierając go do małego salonu w kawalerce, oszczędzamy miejsce, bo sofa już nie jest potrzebna.

Jeśli szukamy prostego, nierozkładanego fotela, koniecznie zwróćmy uwagę na modele japandi, czyli w stylu łączącym skandynawski minimalizm z japońskim umiłowaniem do wygody. Fotele mają opływowe kształty, które sprawiają, że pomieszczenie nabiera przytulności. Do niewielkiego salonu pasuje okrągły, kubełkowy fotel japandi w jasnej tapicerce, który nie przytłacza wnętrza dzięki kompaktowym wymiarom. 

  Wybieramy najlepszą suszarkę na pranie – ranking 2024

Klasyczny czy nowoczesny fotel rozkładany? Trend nr 5: ponadczasowość i dekometria

Modele z kolekcji mebli Move można dowolnie personalizować, wybierając z katalogów tapicerkę, pikowane oparcie, podłokietniki, talerzowe stopy lub nóżki. Dzięki temu jeden mebel może – w zależności od wyboru kolorystyki i materiałów – wyglądać jak fotel w stylu loftowym, nowoczesny fotel rozkładany lub fotel telewizyjny w stylu vintage. Obecnie bardzo modne są meble wypoczynkowe nawiązujące do egzemplarzy z minionych dekad oraz takie, które łatwo dopasować do wnętrza bez względu na obowiązującą modę. 

Przykładowo fotele uszaki i minimalistyczne fotele kubełkowe są ponadczasowe i można je zestawiać z niemal dowolnym stylem aranżacyjnym. I tutaj przechodzimy do kolejnego trendu, jakim jest dekometria, czyli zabawa kolorami i formami oraz łączenie stylów.

Dekometria króluje już w wielu modnych mieszkaniach, ale teraz będzie bardziej przemyślana. Trend ma tę zaletę, że wyróżnia wystrój wnętrza na tle utartych schematów. Ważne by mieszkanie było urządzone wygodnie, z użyciem trwałych materiałów i zgodnie z ponadczasowym wyczuciem stylu. Dom znów staje się oazą i nie musi przypominać katalogu wnętrz, abyśmy czuli się w nim komfortowo.